Автор Тема: WHEELER DEALERS  (Прочетена 15149 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 07, 2012, 12:06:30
Отговор #10

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Една поредица, която заслужава отделна тема. Единствената, която през годините е показала толкова много европейски ретро и по-съвременни автомобили. Лично за мен една от причините ретро автомобилите да ми станат хоби.
Този месец излизат новите серии сред които ще има и Рено Алпин.
А ето и една наслада за феновете на Италианските автомобили - уникален Фиат Дино на 10 000км



Приятно гледане! :)

Април 07, 2012, 14:46:29
Отговор #11

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Ооо да! Определено си заслужават гледането. На мен лично ми хареса епизода с Volvo P1800 и от тогава ми стана любим модел :)
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Април 07, 2012, 17:32:20
Отговор #12

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Фиатът е интересен, ама имат и други интересни попадения. Като например, това.  Идеалния цвят, правилния двигател, чудесно оборудване и от последните, тези с целия фар. Приказка.  :D


Април 09, 2012, 22:53:37
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много ми е любимо това предаване.  :D
Много и от сериите са доста добри като инфо и интересни.
Но за мен като малко фен англофил епизода с карането и въстановяването на белия Стаг Триумф е един от най-интересните.  :)

Април 10, 2012, 09:46:13
Отговор #14

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Много може да се научи от това предаване, дават всичко много подробно. Лично на мен ми хареса най-много епизода с Делореан.

Април 10, 2012, 15:28:37
Отговор #15

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Като цяло, няма какво да се научи. В смисъл, много общо са представени фактите.  Технически няма много какво да се научи. Нещата се показват повече на общ план, общо действие, общ принцип и общ краен резултат. Изглежда лесно. Е, понякога е, когато попаднат на запазен автомобил. Друг път се озорват, като се озоват в клопката на някоя хубава екзотика.  Но пък са упорити, това ми харесва.  :)


Април 10, 2012, 15:42:36
Отговор #16

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
И аз не мисля че има какво да се научи, но сами факт че се занимават с ретро автомобили ме кара с интерес да гледам сериите им. Кефи ме с каква лекота плащат хилядарки за части и кола от Щатите, а ме дразни как я продават после с 200-300 паунда надценка само. >:D

Април 10, 2012, 22:46:59
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И аз не мисля че има какво да се научи, но сами факт че се занимават с ретро автомобили ме кара с интерес да гледам сериите им. Кефи ме с каква лекота плащат хилядарки за части и кола от Щатите, а ме дразни как я продават после с 200-300 паунда надценка само. >:D

А предаването е тотално нагласена работа като финанси. :))
 Никой не калкулира в сметките загубата на време и бензин за колите на джамбазина дето обикаля.
А самите му коли все се сменят с нови модели, разни рекламно предоставени.

Ако той дрънка собствена кола, това си е пак амортизация и загубени пари.
А пък за загубата на време и суответните часови ставки на механика Ед да не говорим.

Така че тия 200-300 паунда някой път, или айде 2-3000 паунда, са просто теоретична печалба.
Ако трябва сложим в сметките и труда на двамата по някакво приравнено месечно заплащане, или поне труда на Ед калкулиран кола по кола, абс никаква печалба няма да имат.  ;)

Освен при единични сделки.
Но въпреки това, много е забавно предаването и аз много го обичам.
А и в рамките на половин час, дава наистина добра представа за по популярните дефекти на колите които правят.

Април 11, 2012, 14:22:03
Отговор #18

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
За мен предаването също е интересно, но не им харесвм работата. Само зализват проблемите без да се задълбочават в тях, това да смениш ауспух, амортесьор и т.н. са елементарни работи, друго е като я разкостиш и ремонтираш тенекетата и всичко да ти мине през ръцете, това за мен е истинско възстановяване. По Дискавъри също гледах американските предавания, в момента не се сещам заглавието, там имаше един автомобил /поредния/, който беше много лъскав и готин, та като го разкостиха се появиха няколко пласта кит, за ръждата да не говорим, беше като швейцарско сирене. После я направиха от - до, беше ми наслада за окото как работят.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Април 11, 2012, 22:19:18
Отговор #19

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Предполагам говориш за Overhaulin' с Чип Фус.Тия са царе но правят само американски класики май
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон