Автор Тема: Национална програма - 2013 - КОМЕНТАРИ  (Прочетена 12987 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 08, 2013, 22:01:17
Отговор #10

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Прав си, трябва да я има включена.Незнам защо обаче я няма.С това разделение до никъде няма да стигнем....Може би липсва някаква комуникация на високо ниво, незнам, ние обикновенните членове, винаги разбираме всичко последни.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Януари 08, 2013, 22:11:50
Отговор #11

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Колега rsk не знам от къде сте стигнали до извода: ""национална" програма би трябвало да включва проявите на всички български клубове"?! ...явно по лингвистична индукция, за което съжалявам! Та миналата година обяснявах, какво е национална програма ...тази година ги няма и Враца и Ботевград, а и Орлин Лилков май :/ ...та идеята на национални мероприятия да има национален ангажимент, т.е. освен да организираш мероприятие с домакиниство на екипажи от цялата страна, така и да участваш в мероприятията на всички клубове, които те поканят на техни! Това не е идея някой да си кара там където му е кеф, а да създаде доверие в партньорите си, за да могат те свободно да боравят с организации и спонсори. Това по никакъв начин не ограничава индивидуалните участия и мероприятия :) " Член на БАК РЕТРО не съм от 2001 година, когато Орлин Лилков ме изхвърли, защото не можех да си платя членския внос ...е сега се радвам че има хора, които успяха да създадат клубове с по 70-80 членове без членски внос, и мероприятия без такса участие ...за да могат всички да са правоправни ЧЛЕНОВЕ :)

Януари 08, 2013, 22:40:14
Отговор #12

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колега koruderliev, колкото и да не съм запознат с разните "национални ангажименти", съм достатъчно наясно какво би трябвало да значи простото словосъчетание "национална програма". Това кой къде ще кара, участва, организира и т. н., не би трябвало да е условие дадено мероприятие да се дискриминира от т. нар. "национална програма".
Националната програма би трябвало да е списък на всички планирани за годината мероприятия, за да могат желаещи участници и зрители да са наясно къде и кога биха могли да се включат! Всичко останало е излишна демагогия.

Януари 08, 2013, 22:47:44
Отговор #13

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Никой не ви оспорва мнението :) ваше е и е миродавно :) ...доведете го до дела :) Примерно: съберете Орлин и Кольо, и изгладете противоречията, вие сте от Варна не аз :|

...но аз помня ноември 2009-та когато на Сливенски минерални бани те се разделиха :/ ...до тогава бяха един клуб!
...вие имате шанса да допринесете за единството във Варна!

Януари 08, 2013, 22:51:15
Отговор #14

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Подкрепям колегата , rsk . Иначе всеки клуб може да си направи "национална програма"  според собствените си виждания и интереси... Като гледам, макар и отстрани, скоро национална програма няма как да стане, но поне не заблуждавайте аудиторията(предполагам, че не е умишлено) .

Януари 08, 2013, 22:56:53
Отговор #15

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Естествено, че всеки клуб може да направи "национална програма" щом е с редовна регистрация в Република България. Всички национални програми могат да бъдат обединени в примернооо ..."Ретро мероприятия в България", както е записано в календара точно по тази причина.

Януари 08, 2013, 22:58:14
Отговор #16

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ама Орлин, Кольо, Иван, Митко нямат значение... Всеки може да организира нещо стойностно поотделно. Въпросът е тези, които са далеч от интрижките и деленията, да са наясно с това къде и кога има мероприятия, това не е ли ясно...
Аз не искам програмата на клуб "Х" да е съчетана с програмата на клуб "Y". Мисля, че е редно ако някоя програма бъде определена за национална, тя да включва проявите на всички организатори. А това всеки отделно за какво се бори, къде е сбъркал и т. н. е съвсем отделен въпрос...

Януари 08, 2013, 23:05:03
Отговор #17

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Абе съгласен съм, но другата половина от форума искат "Х" и "Y" да не си дублират мероприятиятааа :/ няма пълно щастие. Не знам дали някой от вас му е правило впечатление че част от клубовете са Обществени, а други са Частни и се регистрират по два различни закона. В БГ до декември 2011 имаше регистрирани 37 или 39 частни и обществени организациии с такава дейност ...е аз лично не мога да изброя повече от 20 ...ако някой може шапка му свалям! ...да! и да няма интриги, всеки си прави някакви сметки :| Смятам че и никой никъде не е сбъркал ...просто разни хора, разни характериии :/
« Последна редакция: Януари 08, 2013, 23:06:47 от koruderliev »

Януари 08, 2013, 23:17:19
Отговор #18

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Колеги, погледнете програмата от миналата година.Тогава Орлин си беше направил труда да дойде до София на събранието, каза много неща, все интересни, направи предложения,даде ясен знак , за това което ще се прави, но някакси нещата не станаха.Причините са много, но в крайна сметка страдат всички като цяло.В крайна сметка разделението е в ущърб на всички.Нямам представа какво делят клубовете,но АЗ лично разбрах , че това до нищо добро няма да ни доведе.Липсата на комуникация, сръдните и разделението, дублиране на мероприятиятията е в наш минус.Разделението като цяло , би трябвало да се загърби , и да се направи така , че всеки да има право на избор за участе,защото иначе се получават кофти ситуаций.И накрая , никой никого не кара на сила да се състезава някъде.Всичко е пожелание.Друг е въпроса кой как си прави организацията и какви принципи и стандарти спазва.Много се надявам един ден всички да седнат на една маса , да изпият една каса и всичко да се реши.....Дали ще има воля...времето ще покаже....Поздрави
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Януари 08, 2013, 23:20:38
Отговор #19

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колега koruderliev, продължаваш с демагогията. Какво значи "редовна регистрация"? И това има ли значение за зрителите на проявите? Аз мога да разкажа доста неща за т. нар. "редовна регистрация" на един от клубовете, включен в т. нар. "национална програма", но това не е важно в случая - ако някой иска да дойде да гледа стари коли, да се снима с тях и т. н. трябва да е наясно с всички тези интрижки ли...?
А за дублиране на датите - в сегашната "национална програма", която ти си публикувал, също има няколко мероприятия с едни и същи дати. Но и това е друга тема - въпросът е, че ВСИЧКИ ЖЕЛАЕЩИ ДА ПОСЕТЯТ ДАДЕНО РЕТРО СЪБИТИЕ ТРЯБВА ДА СА НАЯСНО С ВЪЗМОЖНОСТИТЕ, КОИТО РАЗНИТЕ ОРГАНИЗАТОРИ НА ТАКИВА ПРОЯВИ ИМ ПРЕДОСТАВЯТ, ЗА ДА МОГАТ ДА СИ ИЗБЕРАТ НАЙ - УДОБНОТО ЗА ТЯХ.
И ако това е казано неясно и потъне в темата, приемам, че тази т. нар. "национална програма" чисто и просто дискриминира, т. е. разделя любителите, което също няма нужда от повече коментари.