Автор Тема: Леене на чугун  (Прочетена 8473 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 11, 2013, 19:04:43
Отговор #10

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Сега,да ти кажа какво трябва да направиш,за да не се разкарваш излишно до леярите и да се връщаш.Взимаш парчета чугун,режеш,напасваш парчета докато се възстанови формата на скарата.След това с телоподаващото заваряваш парчетата  към скарата и шлайфаш докато се получи готовото изделие.Ако след това скарата те дразни че е заварявана,носиш я при Стефан Вълков и след това единствения ти ангажимент ще е да си я вземеш,няма да ти вземат много пари.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 12, 2013, 08:51:06
Отговор #11

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
А емайла на печката смяташ ли да го въстановиш и как?

Януари 12, 2013, 13:41:16
Отговор #12

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
А емайла на печката смяташ ли да го въстановиш и как?
да  мисля да я възстановя и да си я пазя, като експонат.според мен е красива :) и като се запали на вратичката има две прозорчета (от слюда са мисля) и свети много ефектно. но докато стигна до емайла има много време.на пролет мисля да я разглобя,защото има и тухли за подмяна.а като цяло емайла е нарушен само по чугунените части.най вече около вратичките,защото е горяла с много калорични въглища и явно от температурата са деформирали леко,колкото да напукат емайла.предполагам че все още някъде се работи с емайл,щом се произвеждат емайлирани кюнци и тенджери :) даже и печки

Януари 12, 2013, 13:49:42
Отговор #13

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Сега,да ти кажа какво трябва да направиш,за да не се разкарваш излишно до леярите и да се връщаш.Взимаш парчета чугун,режеш,напасваш парчета докато се възстанови формата на скарата.След това с телоподаващото заваряваш парчетата  към скарата и шлайфаш докато се получи готовото изделие.Ако след това скарата те дразни че е заварявана,носиш я при Стефан Вълков и след това единствения ти ангажимент ще е да си я вземеш,няма да ти вземат много пари.
това с напасването мога да го направя не ми е проблем,но не знаех че с телоподаващо може да се завари чугун,работил съм само с електро и оксижен.ок както и да е комшията има телоподаващо
колега може ли малко инфо  за - Стефан Вълков, координати или тел за връзка -може и на лични.мерси предварително

Януари 12, 2013, 14:48:00
Отговор #14

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Извинявам се, че се намесвам, но този човек дали има възможност да отлива биели ?  O:-)

Януари 12, 2013, 18:17:24
Отговор #15

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Биелата е кована стомана а не от чугун.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 13, 2013, 02:38:54
Отговор #16

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За какъв двигател ти трябва биела, може нещо някой да ти открие, като гледам има хора тук с доста и различни запаси, така че сподели.