Автор Тема: Ford Sierra XR4i 2800 V6  (Прочетена 13007 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 15, 2013, 13:34:30
Прочетена 13007 пъти

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Здравейте колеги най-накрая реших и аз да пусна тема на моята баба. Както виждате притежателите на тези изчезващи коли са доста малко вече дори в този форум аз съм втория човек пуснал тема за Сиера (аз и Дани) :) Аз съм почитател на марката от доста години имах отделно 2 седана които с течение на обстоятелствата станаха донори. ХР4-ката я закупих края на 2009-та във не особенно добър вид


Първото което ми дойде на ум е да сменя задния мост и малко салона да освежа












един опит за коси маска


След известно време си закупих части от иВей за ревизия на мотора


тук с оригинална маска и магнезиеви джанти които не използвах


купих си и книга понеже реших аз да си правя мотора

смених и окачването на мотора и преден мост












ей само форд пред нас


чернилка голяма



на мотора му е направена основна ревизия







За сега спирам да пускам снимки че да си почина малко :)
« Последна редакция: Януари 15, 2013, 14:02:02 от dido1903 »

Януари 15, 2013, 22:28:35
Отговор #1

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Браво колега.
Хубава кола си имаш и е хубаво че искаш да си я ремонтираш и съхраниш. Предполагам всеки момент в темата ти ще пише и USfan. Той караше една хубава бяла XR4-ка преди 10-на години.
Успех с възстановяването.
Поздрави

Януари 16, 2013, 14:15:46
Отговор #2

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Благодаря за което, а иначе съм предвидил пълно възтановяване на колата а що се касае до ХР4-ка вече все по трудно се намират иначе спрямо моята се заформя нещо зловещо :) ще се види в идните снимки








aз ще съм с долното  O0



тук и на 17



 :P

Януари 16, 2013, 22:23:18
Отговор #3

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Браво - джантите много и отиват. А двигателя май ще става много брутален :)

Януари 17, 2013, 14:27:31
Отговор #4

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Джантите определено и отиват на визията.Аз имам едно питане стойката на двигателя може ли да снимаш как го държи и какво е захващането?

Януари 17, 2013, 15:07:41
Отговор #5

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
:) Стойката аз съм си я правил лично по мой вкус



« Последна редакция: Януари 17, 2013, 15:28:56 от sierrata »

Януари 17, 2013, 19:50:29
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Браво, много сериозни възстановявания и правиш.  :)
Аз преди години, някъде от края на 90-те, та до 2002 също имах ХР4-ка, бяла на цвят.
Всъщносат тази моята бивша кола беше в семейстоворто ни над 10 години, понеже преди това я караше баща ми.
А по онова време, през 90-те, в София имаше само 5 броя ХР4, и от тях 3 бяха бели, вкл и моята, и две бяха такива графитени металици като твоята.
Направо се чудя, правили ли са на тази версия Форд и други цветъове. O:-)

Иначе, допреди 10-15 години, у нас из страната се мяркаха и американските и еквиваленти, наречени- Меркур ХР4ти.
Те бяха не с 6 цил мотори,  а с 4 цил 2,3 литра турбо такива.
И по принцип бяха с повече екстри от европейските ХР4, и с по-богата цветова гама.

Иначе, доколкото помня, мояТА хр4 /ЗАЩОТО поСТОЯННО Я КАРАХ НА бУРГИЯ  :)) /, МИ ПРАВЕШЕ И ПоСТоЯННО ПРОБЛЕМИ СЪС СКОРОСТИТЕ.
Два пъти СМЕНЯХ ЛаГЕРИ И СИНХрОН, И НАКРАЯ СЕ ЯДОСАХ, И НАБИХ ЕДНА яка и здрава, но само 4 скоростна кутия от, Гранада.
И с нея се преродих, вдигаше само 180-190 км/ч стс нея, ама беше супер здрава тая кутия. :)

Януари 17, 2013, 20:56:06
Отговор #7

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
 :) Колата е закупена от софия ако става въпрос а другата бялата също от софия но преди 10 и повече години. Относно цветовете аз знам че има сив металик, червена, черна, графитена, бяла и светло синя по спомен карам, а спрямо предавките и аз имам проблем със тях изглежда са слаби наистина. Що се касае до цветовете бялото много го харесвам и мисля след лятото да влиза в бояджийницата за ремонт на купето и след това бял цвят, някак е по се отркоява с него а и навремето бялата е била много актуална както  рс косуърт например. Много се радвам че харесвате колицата :)

Януари 18, 2013, 07:48:45
Отговор #8

Неактивен amonev

  • Публикации: 15
Иначе, доколкото помня, мояТА хр4 /ЗАЩОТО поСТОЯННО Я КАРАХ НА бУРГИЯ  :)) /, МИ ПРАВЕШЕ И ПоСТоЯННО ПРОБЛЕМИ СЪС СКОРОСТИТЕ.
Два пъти СМЕНЯХ ЛаГЕРИ И СИНХрОН, И НАКРАЯ СЕ ЯДОСАХ, И НАБИХ ЕДНА яка и здрава, но само 4 скоростна кутия от, Гранада.
И с нея се преродих, вдигаше само 180-190 км/ч стс нея, ама беше супер здрава тая кутия. :)

Аз комбинирах Сиера с 2.0 двигател и скоростна кутия от 1.6. Максималната скорост е 190-200, но вървежа в ниските е повече от задоволителен!

Гледах в немското мобиле, че XR4 има и доста модели в червен цвят, а в куба където пък има доста Меркури има и някакво "грозно" оранжево  :D 

Януари 27, 2013, 12:11:48
Отговор #9

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Tези дни влиза в ход работата по новия мотор  O0