Автор Тема: Въпроси за двигатели и съвместимост  (Прочетена 10070 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 12, 2009, 23:17:21
Прочетена 10070 пъти

Неактивен Sparkl3

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте колеги,

Виждам, че някой от вас са сменяли мотори на стари Фордове или Опели. Бих искал да знам кои мотори са съвместими най-вече за:

Ford Capri - до колкото знам може двигател от Сиера. Моля за потвърждение.
Ford Taunus - ?
Opel Manta - ?

Надявам се на по-подробен отговор.

Мерси предварително. <!-- srunn -->runn<!-- srunn -->
« Последна редакция: Октомври 08, 2013, 11:39:31 от dido1903 »

Април 12, 2009, 23:34:30
Отговор #1

Неактивен blago870208

  • Публикации: 241
колега моя таунус беше с 1.6 а сека е с 2.8 в6 от гранада така че няма невазможни неща стига да се побира
а ако не .....му правиш място bigsm
е рязах малко и ас малко скасявах кардан и други подобни ,ама мн пари трябват за такива истории да знаеш
 че мислта ми ,чак толкос не се изхварляи good1
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Април 13, 2009, 12:15:50
Отговор #2

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Цитат на: "Sparkl3"
Opel Manta - ?

Като започнеш от 1,2 чугун до 4,0 24V всичко става с подходящите скорости muhah
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Януари 14, 2011, 16:43:53
Отговор #3

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Въпреки че темата е за двигатели, да питам за една друга съвместимост . Значи на моя Ситроен 2,5 турбо с турбина Гарет Т3 би трябвало да се съвместяват турбини и от други модели. Гледам продават се фиатски, от Ланча и Алфа пак Т3 модели, обаче не знам дали е възможно да си сложа на Ситроена такава. В момента леко ми омаслява и си мисля да я сменя. Не вдявам мнага от моделите на турбините, та да питам , ако някой се е интересувал да сподели  :)

Септември 05, 2013, 11:00:30
Отговор #4

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Колеги,искам да попитам дали може да се монтира на такова Ауди(автоматик 5цилиндрово бензин) направо дизелов двигател?Ще бъда благодарен,ако някой може да помогне с някаква информация!

Септември 05, 2013, 12:48:39
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Има разлика в наклоните на различните VW мотори със задно разположени изпускателни колектори както е при тебе за монтажа им спрямо скоростите , мисля че бяха 3 ъгъла.Това е от значение за правилното мазане на мотора.Там пиниза беше с подбора на конзолата на масления филтър.

Неудовлтворението ти обаче ще е от несъгласуването на двигателя и автомата Дизелака е по - нискооборотен и за да превключваш разли
чните предавки , трябва да подаваш повече газ.Вискомуфите на автомата превключват на прагова стойност на оборотите на мотора .
Също и да поддържаш работен режим на кутията , пак ще ти трябва повече газ.

Какъвто и дизелак да поставиш ( обикновен , турбо , SDI , TDI) ще имаш доста завишен разход на гориво заради несъгласуването по
обороти на мотор и автомат. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 05, 2013, 12:59:35
Отговор #6

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Нали не си забравил,че при Ауди двигателите стоят по дължина на купето,не както при VW. :)Благодаря за твоят бърз отговор!

Септември 05, 2013, 13:01:19
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Нали не си забравил,че при Ауди двигателите стоят по дължина на купето,не както при VW. :)Благодаря за твоят бърз отговор!
Разбира се , там наклона също е спазен!Така е принципно при всички коли независимо от разположението на мотора.

Из форума се мярка един конвертиран светлосин Мерц W114 автоматик с насаден 200 D мотор собственост на Ники Бижуто от Варна,
питай го него и Люси( US fan) колко гори :o
« Последна редакция: Септември 05, 2013, 13:06:27 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 05, 2013, 18:02:47
Отговор #8

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
А защо не насадиш печока с кутията към него, толкова ли ти трябва автомат?

Октомври 26, 2013, 14:08:31
Отговор #9

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
здравейте колеги,питането ми е за смяната на мотора на едно опелче-1,3 автоматик 1986 набор.
 та въпроса е как да разбера дали на тази автомат ск.кутия може да се сложи по голям мотор пр.1,6 и евентуално от какъв модел?дали ще стане от някой друг модел на опел примерно аскона,вектра или от кадет. въпросната кола е на мой колега от работата и вече няколко пъти издухва гарнитура (3 пъти) на главата винаги на едно и също място,ремонтира се в сервиз-шлайф и всичко каквото е необходимо.та колегата вече е решил да смени мотора,защото при още един ремонт все едно си е купил два мотора  :)
 има ли начин по кода на мотора да се разбере с кои е взаимозаменяем? един маистор каза че трябва да свалим стария мотор и с него да обикаляме и да сравняваме,като купуваме дали е същия :o. работата е там,че колегата си харесва автомата и не иска ръчни скорости,а и колата си я изкърпи и боядиса и не иска да я сменя с друга. благодаря предварително  :)