Автор Тема: Въпроси за двигатели и съвместимост  (Прочетена 10071 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 26, 2013, 18:58:00
Отговор #10

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
здравейте колеги,питането ми е за смяната на мотора на едно опелче-1,3 автоматик 1986 набор.
 та въпроса е как да разбера дали на тази автомат ск.кутия може да се сложи по голям мотор пр.1,6 и евентуално от какъв модел?дали ще стане от някой друг модел на опел примерно аскона,вектра или от кадет. въпросната кола е на мой колега от работата и вече няколко пъти издухва гарнитура (3 пъти) на главата винаги на едно и също място,ремонтира се в сервиз-шлайф и всичко каквото е необходимо.та колегата вече е решил да смени мотора,защото при още един ремонт все едно си е купил два мотора  :)
 има ли начин по кода на мотора да се разбере с кои е взаимозаменяем? един маистор каза че трябва да свалим стария мотор и с него да обикаляме и да сравняваме,като купуваме дали е същия :o. работата е там,че колегата си харесва автомата и не иска ръчни скорости,а и колата си я изкърпи и боядиса и не иска да я сменя с друга. благодаря предварително  :)
Aми пак Опелски - най подходящ за ситуацията си е горновалов OHC мотор с 8 клапана и алуминиева глава от типа C 13 NE/NZ( 1300 кубика) , C 16 /18 /20 NE/NZ
1600/1800/2000 кубика.NZ означава при Опел , че горивната с - ма е моноинжeкция.
За куплирането към автомата са напълно съвместими. :)
Успех!
Определено с по - мощен мотор ще имаш и повече мощност
« Последна редакция: Октомври 26, 2013, 19:07:02 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 26, 2013, 19:47:23
Отговор #11

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Aми пак Опелски - най подходящ за ситуацията си е горновалов OHC мотор с 8 клапана и алуминиева глава от типа C 13 NE/NZ( 1300 кубика) , C 16 /18 /20 NE/NZ
1600/1800/2000 кубика.NZ означава при Опел , че горивната с - ма е моноинжeкция.
За куплирането към автомата са напълно съвместими. :)
Успех!
Определено с по - мощен мотор ще имаш и повече мощност

колега fulcrum благодаря за бързия и точен отговор,забравих да напиша,че е с карбуратор но май това не е толкова важно.още един път мерси и поздрави :)

Март 20, 2014, 19:39:57
Отговор #12

Неактивен BGBULL

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Извинявам се за латиницата(след 3 дни ще си взема личнят ПЦ и ще имам кирилица.Надявам се модераторите да не го приемат като неувайение).

 Здравеите колеги!
 
  Доста време мислех по въпроса и реших да закупя ацтомобил газ 24/10 или газ 24.  :)
 
  Видат на автомобила визуално няма да се  променя!
 
  Двигател,скоростна кутия и окачване ще бъдат  променени.

  Руският език ми е катастрофален....вийдам че колеги насам натам из форумите споменават за подмяната на оригинален двигател с такъв от ГАЗ-53....

 Въпроса ми е ИМА ли някои в този форум които наистина ЗНАЕ за какво става дума и как мойе да се осъществи процеса с насайдането на новият двигател и съответната скоростна кутя, както и за възникване на затрудненя.

Ако има колеги които знаят за Сполучлива комбинаця мейду двигател от газ-53, скоростна кутия и Газ 24 10 или 24 Моля да пишат.

Ще съм  благодарен и ако колеги споделят всичко което са чули или видели за подсилване на окачване на Волга 24/10 или 24.

 Извинявам се че се налага толкова директно да питам но разполагам с ограничено свободно време  :-\\ и искам възмойно наи скоро да се захвана с проекта.

 Благодаря на всички колеги които споделят знанията си по темата и моля модераторите да проявет разбиране и да оставет темата активна за  известен период от време.



                                                                                                                                           Артур М.Данчев (БГБУЛЛ)
 

« Последна редакция: Март 21, 2014, 12:02:08 от dido1903 »

Март 20, 2014, 21:24:35
Отговор #13

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Добре, ама точно от ГАЗ 53 ли искаш да насадиш мотор, каква ти е идеята, щото мотори под път и над път и спокойно може да сложиш нещо, което ще е 2 пъти по ефективно и 2 пъти по икономично от газковия. Това поражда и друг въпрос - за какво ще се ползва колата, Газ 24 е кола за возене, при което нейният мотор си отговаря точно на възможностите на окачване и спирачки.

Март 20, 2014, 21:35:43
Отговор #14

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Maй мирише на ГАЗ 24 24 ,,догонялка" :)

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 20, 2014, 21:55:34
Отговор #15

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Кире, лошо няма, ама то не е само вървенето. Този параход докато го научиш да спира, а и да завива си е сложно и скъпо, не че е невъзможно :D

Март 21, 2014, 18:35:00
Отговор #16

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Двигател ГАЗ 53 на Волга-125к.с. при 3200 об.м. Каква "догонялка" ще е това?Волга със стоков двигател ГАЗ 53 ще бъде издухана от всяка читава Лада,за по сериозни коли пък въобще да не говорим.Тук е необходим Чайков двигател с 220 к.с. при 4200 об.м.Само в този случай ще се постигне желания резултат.Или да се форсира жестоко товарния двигател с пилене на глави,смяна на колектори и карбуратори,поставяне на турбини и т.н.

П.П. Волга с изправни спирачки  има спирачна ефективност 85-90%,за да мине кола преглед трябва да има поне 50% спирачна ефективност. Така че,спирачките на Волгата са напълно достатъчни,за да се сложи по мощен двигател.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 21, 2014, 19:18:51
Отговор #17

Неактивен BGBULL

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравеите колеги !

 В понеделник 24 Март започвам да обикалям родината в търсене на запазена Волга.Прегледах мобилето и нашя форум....още не сам избрал колата само по снимка. Въпреки че съм се спрял на една черна реставрирана 24-ка, но ще трябва да я погледна първо. Бйуджета не е голям - около 2 до 2.5 мах. за кола и другото ще е за двигател и допълнителни ражоди по насайдането.

 Защо газ 53....? защото ги има навсякаде, но ако имате идеи за друг V8 които мойе да се намери в БГ и е под 2000лв. съм целият в слух.

 Исторята е такава че съм свикнал да се возя на едрогабаритни и мощни коли.....а след прибирането ми в България няма как да си позволя отново американска.
 
  Мисълта ми беше...руска таникя....здрава,голяма,меко возене, ражода не ме интересува защото няма да се кара всеки ден или всяка седмица.

 V8 просто за да знам че съм йив, а и искам да направя нещо което не се намира зад всеки завои.

 Впрочем надявам се до 30-ти март да съм оправил волгата документално и да успея да ида към ретро сбирката на Дракона.

 След това ще бъде оставена за насаждане.

 Та ако имате идеи за други двигатели моля споделете.
« Последна редакция: Април 02, 2014, 19:08:49 от dido1903 »

Март 21, 2014, 21:27:11
Отговор #18

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
До колкото разбирам държиш мотора да е V8.Но непременно ли трябва да е Руски или просто трябва да е до 2000лв?Защото на скоро се продаде комплектен със скоростна кутия и цялата електроника двигател V8 (4.0 или 4.5L не Съм сигурен защото не се интерувах) над 300к.с. от BMW за 600 лв (шестстотин лева).По моргите може да се намери доста добър осмак до много по-малко от 2000лв. Пък и за тия пари можеш да вземеш цяла кола с такъв мотор за донор и от останалите части и метал да избиеш част от парите.Двигател на ГАЗ 53 във Волга-та без доста преработки ще върши работа само ако мислиш да Я ползваш за влекач.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Май 31, 2014, 14:39:54
Отговор #19

Неактивен Pavloff

  • Публикации: 21
Колеги, искам да ви питам може ли да се постави двигател от Ауди 80 или 90 на Порше 924? Чух, че били доста съвместими. Вярно ли е, някой има ли опит?
« Последна редакция: Май 31, 2014, 15:02:09 от dido1903 »
Mercedes 190d w110 1964
Mercedes 220 SE w108
Alfa Romeo 33 1.7 16v QV