Автор Тема: Стартери, Генератори и други електрически машини  (Прочетена 45759 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 26, 2013, 22:12:13
Отговор #20

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Да-много здрав се оказа. Лагерчето не е приплъзвало, но му направих 4 центърчета и се наби доста добре.
Свирукането обаче продължи.
Оказа се, че като пипна четкодържача и спира. Сложих нов, с нови четки /не менте, произв. 60-те/, след малко пак се разсвири.
Надявам се това да се дължи на полирането до блясък на колектора и след изв. време като се напаснат четките да утихне :-\. Сега имам още +0.3v с новите четки, още преди да са легнали добре.

Април 26, 2013, 23:52:28
Отговор #21

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да-много здрав се оказа. Лагерчето не е приплъзвало, но му направих 4 центърчета и се наби доста добре.
Свирукането обаче продължи.
Оказа се, че като пипна четкодържача и спира. Сложих нов, с нови четки /не менте, произв. 60-те/, след малко пак се разсвири.
Надявам се това да се дължи на полирането до блясък на колектора и след изв. време като се напаснат четките да утихне :-\. Сега имам още +0.3v с новите четки, още преди да са легнали добре.
При тебе Алекс , генератора на Дьо швотата май беше с външно реле и свързване подобно на Лада , триизводно.Оригинално с
класичeското електромеханично ли караш и/ или си поставял и електронно? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 27, 2013, 08:13:14
Отговор #22

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Да - такова е. Оригиналното Ducellier съм го заменил врменно с електронно, което  точно за тази кола, но не е толкова надеждно. Старото намерих кой да ми го настрои и ще го направя след празниците.

Май 03, 2013, 23:31:46
Отговор #23

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Имам три въпроса.С какъв материал и по каква технология импрегнираш намотката?Как измерваш биенето на контактните пръстени,колко трябва да бъде и как го коригираш?Как обикновено се държи контра при затягане на гайката на шайбата?

Май 04, 2013, 00:02:23
Отговор #24

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Имам три въпроса.С какъв материал и по каква технология импрегнираш намотката?Как измерваш биенето на контактните пръстени,колко трябва да бъде и как го коригираш?Как обикновено се държи контра при затягане на гайката на шайбата?
Първия въпрос е превантивно за бобиньори - нитроцелулозен лак и изпичане на 60 градуса , температурата на лаковата изолация
на п -ка е 155 градуса темоустойчивост.

По втория ползувам услугите на струг и стругар .Необходим е индикаторен часаовник , биенето се коригира и с ножа на струга , и с шкурка/ шкурки . Ще ти пусна точния допуск от литература.

Ако имаш пневматичен гайковерт е върха на сладоледа - и за завиване и за развиване.Необходимо ти е и фиксиращо мазило за гайки
Иначе на менгемето , но само ако захващаш за външна перка за охлаждането, пистова ремъчна шайба не е за предпочитане  посредством този способ. :)
« Последна редакция: Май 04, 2013, 00:05:08 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 12, 2013, 15:01:40
Отговор #25

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Става въпрос намазваш намотката с четка или потапяш статорния пакет в такъв лак?Относно затягането на гайката,в повечето случаи няма възможност оста да се хване с тръбен ключ.Последния път баща ми ми помогна-хвана шайбата с един парцал;сложих една зегерка и до момента няма проблем.При ламаринени шайби този смешен наглед метод няма алтернатива :)

Май 12, 2013, 15:45:41
Отговор #26

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Кварталният майстор алтернаторджия ме посъветва да капна каноколит на клатещите се намотки, за да не предизвикат по-късно деформация на статора и евентуално задиране в ротора. Фабричното покритие с което са залети е прозрачно. Мисля, че няма значение с какво се заливат, важното е да са статични.
Монтаж и демонтаж на шайбата, според моите дебели стари книги за колата, се извършва с помощта на стар ремък в менгемето. Аз не успях по този начин и го носих на въпросния майстор.
А относно моето виене - няма и помен от него. Новите четки от оригинално пликче пазено 40 години вече улягат на пръстените и с това токът се повишава всеки ден. Таблото ми вече се вижда да свети и през деня :)
« Последна редакция: Май 12, 2013, 15:47:41 от sphereholic »

Май 12, 2013, 15:54:02
Отговор #27

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Е то при монтаж на нови четки се залепва шхурка на пръстена и четките се шхурят за да получат кривината на пръстена.

Май 12, 2013, 16:26:54
Отговор #28

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Това не го знаех.

Май 12, 2013, 18:30:03
Отговор #29

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Става въпрос намазваш намотката с четка или потапяш статорния пакет в такъв лак?Относно затягането на гайката,в повечето случаи няма възможност оста да се хване с тръбен ключ.Последния път баща ми ми помогна-хвана шайбата с един парцал;сложих една зегерка и до момента няма проблем.При ламаринени шайби този смешен наглед метод няма алтернатива :)
Потапяш в лак , радикално да се облее намотката  и лака да достигне до всички подробности. :)Смяната на новите контактни
пръстени изисква задължително препасване на повърхнините и на четките , и на пръстените.

Много важен момент -  въгленографитните четки
 са по - меки и се износват  по - бавно от меднографитните.Това щади много
и контактните пръстени.Пример - при генератор  Г 221 за леки коли Лада и Г 250 се употребяват въгленографитни четки.Те се износват
но пръстените не мърдат , само ги зачистваш и си ти. ;D При меднографитните четки токопреносната плътност е по - голяма , това води
до много по- хубав електрически контакт ,,пръстени - четки"заради присъствието на медта.
От друга страна тя внася повишена абразивност и пръстени и четки се износват доста по - интензивно.
« Последна редакция: Май 12, 2013, 18:44:17 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987