Автор Тема: Стартери, Генератори и други електрически машини  (Прочетена 45755 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 11, 2015, 00:25:29
Отговор #60

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
А, не целях да те засягам.  :-[ Целта ми беше да доуточня най-честите причини за подобни повреди. И защо се получават. Да, знам, че много добре си правиш нещата. Все пак, нека това бъде полезно допълнение в темата.

Я, да те попитам, че тъкмо съм те хванал в действие, чичо Киро. В същност, господин Керанов. Ти си господин, а на мен ми е неудобно да те чичосвам.  :-[ Има ли значение, точно какъв материал припой се използва ? Това при запояване на статорни намотки. А, при запояване плетеничките на нови четки ?







Септември 06, 2015, 12:39:46
Отговор #61

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Изчетох темата но никъде не видях да се говори за популяризиране на динамо. Знам че не е сложен процес, но не съм в час как се случва, така че да не запаля инсталацията.
Нещо ми се върти в главата че UF трябваше на маса да съм го закачил, а D+ му пускам директен + да се завърти за 2-3 секунди макс за да не прегрее. Нужно ли е кабелите да са откачени от динамото?
0890192949 / 0887192949

Септември 06, 2015, 17:44:22
Отговор #62

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Изчетох темата но никъде не видях да се говори за популяризиране на динамо. Знам че не е сложен процес, но не съм в час как се случва, така че да не запаля инсталацията.
Нещо ми се върти в главата че UF трябваше на маса да съм го закачил, а D+ му пускам директен + да се завърти за 2-3 секунди макс за да не прегрее. Нужно ли е кабелите да са откачени от динамото?
Не UF , а DF , Тони. Точно така се прави, DF е управлението от реле - регулатора ( единия край на възбудителната намотка)
D+ е другия ( често пъти през контролната лампа на зареждането).В случая за проба без реле регулатор DF се връзва на маса
Кабелите на акумулатора в този случай са откачени от динамото. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 31, 2015, 23:20:28
Отговор #63

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Как да разберем какъв модел запалителна бобина е подходяща за нашия автомобил? И по какво се различават? Моята на колата е МагнетМарели и на външен вид е като на Лада. Искам да си взема резервна но не знам каква.На моята нищо не пише.

Ноември 01, 2015, 09:36:14
Отговор #64

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Как да разберем какъв модел запалителна бобина е подходяща за нашия автомобил? И по какво се различават? Моята на колата е МагнетМарели и на външен вид е като на Лада. Искам да си взема резервна но не знам каква.На моята нищо не пише.
Само че пусни въпроса си тук , това е точно темата за тези работи , то администрацията ще премести мненията. :)

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2268.0.html


Сега конкретно - за автомобили с класическо запалване с чукче бобините са със съпротивление 2,5 - 3,5 Ома без вариатор
и 1,5 - 2 Ома със наличие на такъв.За твоя фиат бобината е марка Magnetti Mareli  без вариатор
За резерва могат да ти свършан превъзходна работа бобина от полски фиат 125 (лицензна едно към едно) или Б 117 от Лада
всичките са много здрави и много , много рядко дефектиращи.

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 23, 2015, 17:28:53
Отговор #65

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Прясно , прясно клипче от набързо проведено встъпително ,, лабораторно упражнение:  ;D

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 23, 2015, 17:53:26
Отговор #66

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Браво, Кире!
С такъв преподавател щях да обикна още повече инженерството. :)

Ако е удобно мога да изпратя един генератор от стара Alfetta GT  да видим дали има живот в него.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 25, 2015, 10:28:56
Отговор #67

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ако е Магнети Умрели самото му име подсказва отговора :))... шегичка, преди 15 г. купих жълтата Шкода 110Р именно с такъв алтернатор и досега все още никога не ми е направил проблем.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 15, 2016, 11:46:18
Отговор #68

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето немски гид за ремонт на тия стартери/динама, както и малко встрани, още един гид за ремонт на ел. мотори на стъклоподемници.








Ноември 04, 2016, 08:07:47
Отговор #69

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Детайли от ремонт на стартера на една бъдеща чешка  класика - Шкода Фелиция.Не е така масова като VW Golf , Opel Astra, Renault Megane и т.н. , но ако доживеят екземпляри до поне 5 - 7 годинки е готова. :)















 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987