Автор Тема: Стартери, Генератори и други електрически машини  (Прочетена 45751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 02, 2022, 21:27:30
Отговор #90

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ивчо, виж си таралежа с клемите където се закачват всички маси - така наречения възел 31.Май се намираше отляво под таблото или волана.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 03, 2022, 20:51:41
Отговор #91

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Благодаря ви за съветите. Масата между купето и двигателя при мен не е с кабел а разчита на монтажните връзки, минуса от акумулатора е много стабилен към двигателя. Пропуснах да спомена още един проблем, който се проявява вече няколко пъти. Когато дам на контакт лампата на подгряването изгасва, но след старт на двигателя остават да светят всички останали лампи и след 10тина секунди изгасват, освен лампата за зареждането която свети едва забележимо както вече споменах. Явно ще работя по метода на изключването, защото имам много части за колата, за които съм сигурен че работят. Явно проблема е някъде в масата на таблото или в клемореда. Според моите предположения лампата на зареждането свети леко, защото получава от някъде "маса" след старт. Сега алтернатора зарежда 14,4V , но лампата пак свети много слабо. Ще пробвам първо с друго табло и след това с друг клеморед. Ще пиша какъв е резултата.

Март 05, 2023, 10:59:56
Отговор #92

Активен USfan

  • Публикации: 10811
В процес съм на конверсия от динамо на алтернатор при 6 цил. ми Триумф 2000, та пробвам сега какви алтернатори най-добре ще ми паснат като размери, а и амперна мощност, на мотора на Триумфа.

В тоя процес на пробване, гледам и да ги изпробвам няколко броя разл. алтернатори които имам резервни, дали всичките работят изправно.
И понеже е бъзикня всеки алтернатор да се качва и слага за пробване на конкретния автомобил, пробвах сега с помощта на менгеме и с бормашина /и с подходящо вързани контактни кабели и мултицет/ дали работи даден алтернатор, и като е изваден от колата.

Ето тук едно такова много подходящо видео, как се прави такъм тест за изправност на зареждане на алтернатори /а и на динама/, в домашни условия.

&ab_channel=%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%97%D0%BE%D0%B5%D0%B2

А понееже аз ще слагам сигурно алтернатор 90 Амперов от Ауди 80-90 /имам ги налични и в двете им версии/, за който кара кола с подобен алтернатор, ето тук описания за тестове точно на такива версии Бош алтернатори.

https://kato.koshachek.com/articles/shema-na-alternatora-na-bosch-stara-versija-izgled.html
« Последна редакция: Март 05, 2023, 11:10:31 от USfan »

Април 21, 2023, 14:17:58
Отговор #93

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
В процес съм на конверсия от динамо на алтернатор при 6 цил. ми Триумф 2000, та пробвам сега какви алтернатори най-добре ще ми паснат като размери, а и амперна мощност, на мотора на Триумфа.

В тоя процес на пробване, гледам и да ги изпробвам няколко броя разл. алтернатори които имам резервни, дали всичките работят изправно.
И понеже е бъзикня всеки алтернатор да се качва и слага за пробване на конкретния автомобил, пробвах сега с помощта на менгеме и с бормашина /и с подходящо вързани контактни кабели и мултицет/ дали работи даден алтернатор, и като е изваден от колата.

Ето тук едно такова много подходящо видео, как се прави такъм тест за изправност на зареждане на алтернатори /а и на динама/, в домашни условия.

&ab_channel=%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%97%D0%BE%D0%B5%D0%B2

А понееже аз ще слагам сигурно алтернатор 90 Амперов от Ауди 80-90 /имам ги налични и в двете им версии/, за който кара кола с подобен алтернатор, ето тук описания за тестове точно на такива версии Бош алтернатори.

https://kato.koshachek.com/articles/shema-na-alternatora-na-bosch-stara-versija-izgled.html
За тая работа си има стендове, с дрелки и винтоверти всеки взе да го вади.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987