Автомобили > На изток от Желязната завеса

Волга М 21 - поредният ентусиаст

(1/30) > >>

sbalkan:
Здравейте, колеги,
време е да пусна тема на още една от моите ръждясалки :) Колата е М 21 - трета серия, около 64г., купих я от Варна от наследничките на един дядо. Да пропусна перипетите как се доставя кола от Варна до София, по-големия проблем беше, че колата е стояла над 15г. навън и без да е карана.
Когато я докара репатрака ( в най-големия сняг февруари 2012) гумите така се бяха изпекли, естествено в спаднало състояние, че на практика почти не се въртяха и всяко се опитваше да хване в различна посока :)
След като категорично отказа да слезе от репатрака  >:D,  я помолих учтиво - с джип и въже, което върху сняг и лед е доста псувноемка работа :) ( последните 50см височина не ги взе много елегантно).
Другият проблем е, че дядото е имал уклон към тунинга, но не и нужните средства и познания. В момента е с дизелов 300D двигател, естествено без документи, оригиналния едни цигани  го пооткаднали малко преди много години, и засега докато не купя двигател с документи не мога да я регистрирам. 
Има два резервоара, изобилие от наседени ключета и превключватели ( заради което таблото е доста неоригинално) плюс насаден моден западен радио-касетофон от '80те, чиито кабели се разхождат без надзор из цялото купе  и т.н. Ааа, и реснички на предното стъкло :), без Лепа Брена на триъгълниче :( Ето я и нея ( колата, не Лепа Брена)









Почти година събирам части, литература, и се образовам :) с помощта на голяма част от Вас, колеги, за което много съм Ви благодарен  O:-) а ще разчитам на акъл и занапред





















В началото смятах да си наема хора за всичко, още повече, че никога не бях хващал ( а доскоро и не знаех какво значи ) ТРЕСЧОТКА, но с течение на времето си дадох сметка, че половината от фъна да имаш ретро кола, е да ти мине голяма част от възстановяването през ръцете. Та засега я поразглобих самичък, не без помоща на чук, длето и вълшебните думички " Е са ти ....." :), имам и други инструменти, но и флекса дето е флекс, без вълшебни думички, нищо не реже ;)




 
Колата всъщност е по-зле отколкото изглеждаше, над две трети от болчетата на външните елементи се чупят, което е по-добрия вариант от уж неподвижните гайки на решетката фаровете и броните, които превъртат и само флекса помага, пълна колекция от размери на болтове и гайки, почти нямаше два съседни еднакви, а инженерните решения понякога ме карат да си мисля, че монтьорите в Русия или са ги мразили, или са внасяли деца-монтьори от Китай :) 


На тази снимка се вижда, че е взаимствам челен опит от Египет - за мумификация - ама там климата е друг, тука....не става...гние, мамка му :)






Ето как симпатично гние зад лайстните ( вероятно по молба на продавачите ) :), та затова търсех нови, и намерих предни, ако някой има две чисто нови задни, консервирани и прекрасни,  и е тръгнал да ги изхвърля - СТОП - нека ми звънне!







 

Котков:
За кола,стояла 15 лета и зими вънка има прекрасна линия  :)

Teodor:
Сериозно си я подхванал, а това с частите и книгите е огромна радост за окото!  :D Ама защо чак от Варна, нямаше ли някоя по-здрава и по-близо, или е рядка модификация?

победовод:
Браво и поздравления,за частите,литературата и най вече за желанието да се поизцапаш.Щом досега не ти е минало желанието,всичко е наред,по нататък  с яденето ще ти дойде по голям апетит.

skodko:
Много имаш да работиш, ама вярвам, че си сериозен и ще се справиш. Ох, тоз хладилник много ме кефи!  :D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия