Автор Тема: Волга М 21 - поредният ентусиаст  (Прочетена 59295 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 18, 2013, 12:12:22
Отговор #10

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
................. в конкретния случай при мен е на Gorenje - RETRO COLLECTION и технологично ниво 2011г., примерно годишната му консумация е 286kw, което се равнява на 3w крушка да работи денонощно.

Gorenje - много правилен избор!  :) И аз съм фен на Gorenje.  Всичко в къщи ми е от тази марка - печка, котлони хладилник, пералня. Дори и само заради дизайна да си го взел, си уцелил и марката.

За Волгата съм оптимист, че ще стане, като видях подредените дребни, но мн. важни лъскави детайли.
Ламарината се прави. В детайлите е истината за завършения перфектен вид на каквото и да е.
Желая ти успех!

Поздрави :)
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 12:14:16 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 18, 2013, 12:19:11
Отговор #11

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Gorenje - много правилен избор!  :) И аз съм фен на Gorenje.  Всичко в къщи ми е от тази марка - печка, котлони хладилник, пералня. Дори и само заради дизайна да си го взел, си уцелил и марката.

За Волгата съм оптимист, че ще стане, като видях подредените дребни, но мн. важни лъскави детайли.
Ламарината се прави. В детайлите е истината за завършения перфектен вид на каквото и да е.
Желая ти успех!

Поздрави :)
Благодаря, Жоро! Трябва да стане, има ли желание и пари - всичко става, аз откъм желание го докарвам :) :)
Едно време като хоби, а в последните шест, седем години и препитание, ми е интериорния дизайн, та Gorenje  не е случаен избор, от няколко години и ги дистрибутирам, и където съм сложил, нямам оплаквания и вкъщи всичко ми е от тях.

Януари 18, 2013, 12:42:12
Отговор #12

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Офффф, и аз намерих на кой да обяснявам. :)) Виж каква хубава реклама направих на марката ;)

Волгата трябва да я направиш! Толкова дефицитни неща в супер състояние си намерил. Аз си мисля, че това е по-големия проблем, а ти вече ги имаш. И ние ще помагаме с квото можем. Ако не, поне кураж ще ти даваме :)
Тия пусти пари, всичко се върти около тях. Живот и здраве да е само, другото все някак ще се нареди.
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 12:53:13 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 19, 2013, 09:49:45
Отговор #13

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
Браво колега продължавай с пълна пара,наистина никилираните части са перфекти нови ли са или си ги третирал с някакъв препарат,а относно вратите които търсиш от тази бялата вратите немогат ли да се ползват.

Януари 19, 2013, 11:34:19
Отговор #14

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Браво колега продължавай с пълна пара,наистина никилираните части са перфекти нови ли са или си ги третирал с някакъв препарат,а относно вратите които търсиш от тази бялата вратите немогат ли да се ползват.
Тези на сниманите са чисто нови, а втора употреба в различно състояние имам два чувала и една щайга :), в момента им тече инвентаризация. А бялата като цяло е по-зле, но и не искам да я ползвам за донор.

Януари 19, 2013, 14:00:19
Отговор #15

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Зимата е точното време за свръткавите работи и си поиграх с таблото:



За колегите родени след 85г - това е едновремешния аналог на силикона :) Има маджун колкото за двукрилен прозорец :)




Още малко заварен тунинг.





За има няма четири часа, много химия и две гъбички....и уредите са по-чисти отколкото са били някога...е, почти.  Жена ми е приятно изненадана, че мога да стоя с часове пред мивката и да не ми прилошава, както я бях уведомил в началото на връзката ни :) Трябва да измисля медицинско обяснение, защо имам имунитет от автомобилни части, но не и от чинии :) Ако някой се сеща, да споделя - нали за това е форума!


Януари 19, 2013, 15:11:54
Отговор #16

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Чинийте са от порцелан,ножовете са остри-опасност от порязване  :D Каква химия използваш?Резултата е наистина добър.

Поздрави
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 19, 2013, 20:04:36
Отговор #17

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Много добре се е получило-все пак ефекта е в детайлите.Аз лично мисля че това не е маджун а болкит тъй като и по моята има доста от "едновремешния силикон" хаха.Успех с начинанията като гледам сме на един и същи етап

Януари 20, 2013, 00:06:59
Отговор #18

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Чинийте са от порцелан,ножовете са остри-опасност от порязване  :D Каква химия използваш?Резултата е наистина добър.

Поздрави

Не знам дали ще мине,  лайсните режат повече от чиниите :) А за химията със сигурност има по-опитни колеги, но аз ползвам следните:



затварям сифона на мивката и им правя спа-процедура с гореща вода и Доместос, като се поплицикат около час започва здраво жулене с вездесъщия ЦИФ и гъбичка ( за по-силно замърсените неща). Забелязах, обаче, че Цифа е много абразивен за хрома и почти незабележимо го надрасква, и за да не полирам хрома после, когато не е много замърсен, ползвам този деликатен препарат на Хетман.

Януари 20, 2013, 00:11:33
Отговор #19

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Много добре се е получило-все пак ефекта е в детайлите.Аз лично мисля че това не е маджун а болкит тъй като и по моята има доста от "едновремешния силикон" хаха.Успех с начинанията като гледам сме на един и същи етап

Май вярно се казваше болкит.....е, старост-нерадост :) ;)И мен ме чака двигателя, как ще го вадя, нямам идея. Успех и на тебе!