Автор Тема: Волга М 21 - поредният ентусиаст  (Прочетена 59358 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2013, 00:21:24
Отговор #20

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Много добре се е получило-все пак ефекта е в детайлите.Аз лично мисля че това не е маджун а болкит тъй като и по моята има доста от "едновремешния силикон" хаха.Успех с начинанията като гледам сме на един и същи етап

И мен ме чака двигателя, как ще го вадя, нямам идея. Успех и на тебе!

Това да ти е проблема, аз го извадих заедно със скоростите ........... само намери една по здрава греда от горе, и ще ти покажа как се вади :)




Януари 20, 2013, 00:34:52
Отговор #21

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Е да, ама новото строителство има и някои недостатъци ( те са си бая, де ), и един от тях е, че няма греди, плюс, че тавана ми е към 4м височина и ролетната врата минава над две трети от колата :(





Януари 20, 2013, 00:56:39
Отговор #22

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Аз първо освободих двигатела от кутията което е грешка.След това като размислих се усетих че няма как да мине маховика/груба грешка/Най-лесно е да се освободят 4те гайки между кожуха на маховика и самата скоростна кутия.Свалих маслената помпа и гредата която е пред шайбата на коляновия вал и трима човека го отнесохме.В случая на Васко е много по лесно може и сам да се справиш.Помещението в което съм аз е високо около 6метра и конструкцията не позволява да закачам лебедки на нея.Между другото няма да те плаша как излизат тези 4 гайки особено ако си мъж над 100 като мен-хаха

Януари 20, 2013, 01:15:04
Отговор #23

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Помещението в което съм аз е високо около 6метра и конструкцията не позволява да закачам лебедки на нея.

Цитат
и един от тях е, че няма греди, плюс, че тавана ми е към 4м височина и ролетната врата минава над две трети от колата

Не е необходимо ваденето на двигателя да се случва в гаража, аз съм вадил двигател на стар орех, където закачихме лебедката, цялата операция трае по малко от 15 мин. Така че огледай се за подходящо място около вас, където да се закачи лебедка и си готов.

Януари 20, 2013, 10:17:09
Отговор #24

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Аз го извадих със скоростната кутия:

На снимката не се вижда добре, но е закачен на една от лапите на двуколонен повдигач. Културна работа. Нито вдигаш, нито се напъваш!
Добре си започнал, дано като мен не те натисне друг проект и да забавиш завършването на този.
Успех
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Януари 20, 2013, 22:17:37
Отговор #25

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Горещо препоръчвам лост за тупане на килими,едно време в Младост,колко мои коли се разделиха с двигателя си по тоя начин  :D
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Февруари 05, 2013, 19:12:10
Отговор #26

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Егати майтапа, оказа се, че Волгата ми е втора серия, която е преправяна преди години да изглежда като трета серия и сега не знам какво да я правя. Напоследък клонях да я правя хотрод с моторизация, окачване и прочие от БМВ именно защото има достатъчно много трети серии, а и преговарям с един дядо за комплектана запазена втора серия, и сега....шах с пешката:)

Февруари 05, 2013, 19:19:43
Отговор #27

Неактивен attackman

  • Публикации: 20
Егати майтапа, оказа се, че Волгата ми е втора серия, която е преправяна преди години да изглежда като трета серия и сега не знам какво да я правя. Напоследък клонях да я правя хотрод с моторизация, окачване и прочие от БМВ именно защото има достатъчно много трети серии, а и преговарям с един дядо за комплектана запазена втора серия, и сега....шах с пешката:)

Стефчо, BMW идеята ти не е от вчера.... човек е голям, колкото са големи мечтите му, не се отказвай, толкова хъс, толкова мераци и сега???
e-mail: [email protected]
+359 877 58O 888

facebook страница: Стари технически книги

Февруари 05, 2013, 19:24:40
Отговор #28

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Третата се различава външно от втората по броните, решетката и наличието на еленче на предния капак. Общо взето не са неща които са неоткриваеми. Ако ги смениш - получаваш втора серия. Но ако имаш възможност да се сдобиеш с комплектна втора серия - действувай - такива запазени и комплектни трудно се намират.
Успех!!!
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Февруари 05, 2013, 19:52:24
Отговор #29

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Егати майтапа, оказа се, че Волгата ми е втора серия, която е преправяна преди години да изглежда като трета серия и сега не знам какво да я правя.
По какво съдиш за това, дали не е 3-та серия с елементи от втора.
Много е оскъден снимковият материал и немога да преценя, но най лесно може да се разбере по задното окачване- направи една две снимки за да видим. Иначе добре са се справили.... те по голями ентусиасти от теб ще се окажат хахах
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 19:58:07 от vasko4 »