Автор Тема: Волга М 21 - поредният ентусиаст  (Прочетена 58838 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 05, 2013, 20:33:15
Отговор #30

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Отзад жабки, няма амортисьори, облегалката с крачета, в коша дребни разлики, триъгълника между вратите е изпъкнал, отзад над бронята двете парчета са загладени с калай...абе сумайти подсказки, ама ако ги търсиш. Дядото толкова неща е сменил и стари е надупчил + тунинга с мерцедесовите работи, че въобще не се усетих.

Февруари 05, 2013, 20:58:17
Отговор #31

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Аз като гледам, си е чиста трета серия от ранните (къс водосток и крачета на предната седалка и жабкови амортисьори отзад - 62-ра или 63-та година). Да са сменили брони, маски, калници, преден капак, всички хромирани елементи по купето, предното окачване... Не ми звучи разумно. Освен да е бита жестоко, ама едва ли. Кой ще си играе лайсна по лайсна да ги купи всичките?  И това на кола, която до преди 10 години беше масова и я режеха на пикап без особени сантиментални чувства...  А и още ги връщат за желязо.


Иначе - доста смело я разглобяваш, предполагам ще я правиш на място там в гаража. Сам ли ще се заемеш с тенекеджийската работа? А това с частите от БМВ как планираш да стане? От чисто техническа точка ми е интересно, защото при такава модификация от ходовата част на ГАЗ 21 нищо не трябва да остане. Проектиране на цялата работа, усилване и цялостна преработка на каросерията? Или да оставиш само страниците и тавана и да ги насадиш върху под от БМВ? А и как ще се регистрира такова нещо в България? В момента дори елементарно бъги е проблемно, а какво остава за цялостна самоделка? За бюджет - не ми се мисли, защото знам колко струва да направиш сравнително много запазена недвижеща се кола (или зле движеща се на самоход) в кола за каране по мероприятия от която да не те е много срам как е направена... Парите за покупката и всичките ремонти стигат за доста приличен западен автомобил. Но ти имаш възможности, няма за какво да те мисля - вероятно си планирал нещата.  Със сигурност покупката на запазена кола е в пъти по-разумна (и евтина) инвестиция.  Съвсем друг въпрос е, че повечето стари Волги са тотално разкапани трупове и ги продават разни печалбари, които не познават парите... Както и да е.

Иначе идеята Волга на лийд след (американска кола от началото на 50-те с нисък таван и агресивна визия и прилична механика - най-вече Мъркюри '49, '50, или '51  - и трите с понтонен дизайн като Волгата ), ми допада. INFO
Хот род е друго понятие - касае се за брутално модифицирана евтина американска предвоенна кола от 20-те и 30-те и то основно за Форд от моделите Т, А и В8. INFO


« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 21:10:47 от m_g »

Февруари 05, 2013, 22:29:50
Отговор #32

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Стефчо,погледни си козирките и ще ти стане ясно каква серия е.Малко вероятно е да са ги сменили и тях.Виждал съм втора серия изцяло преоборудвана на трета,но козирките си бяха нейните.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 05, 2013, 22:39:02
Отговор #33

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Третата се различава външно от втората по броните, решетката и наличието на еленче на предния капак.
Дянко , еленчето не беше ли отличителния белег на втората серия?  За нея е характерна също широката рифел на решетката.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 05, 2013, 22:52:21
Отговор #34

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Има едни ранни трета серия, нещо като междиннки, но мисля, че не е такъв случая заради триъгълниците, но утре ще имам време да се уверя. За разглабянето....справих се, и имам все още 10пръста на ръцете  :), а от тенекиджийство нищо не разбирам, ще си търся професионалист. Идеята за ашладисване с БМВ е да се вземе почти всичко: двигател, автоматик 4x4,  окачване, спирачки, климатик, инфо системата, ел стъкла и т.н., в момента уреждам донор 3литров Хd, e46 от UK. Идва ми на гости Наско Вилнер и му разказвах идеите ми за интериора, да не се заканвам, ама ще е уникален. Гледах как са правили ония руските Волги от БМВ 850 и М6, но всъщност това са си оригиналните коли с ламарини, които са докарали визията на Волга, но реално нямат нищо общо като габарити. За узаконяване водя някакви разговори, не са много обнадеждаващи, но в краен случай ще я узаконя в Гърция или Германия.
А за лийд след си прав, да ти призная за пръв път го чух, но хот род е добило някаква гражданство за нещо тунинговано и по точно за стара кола с модерен двигател, не знаех че има нюанси.

Февруари 05, 2013, 23:00:18
Отговор #35

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Стефчо,погледни си козирките и ще ти стане ясно каква серия е.Малко вероятно е да са ги сменили и тях.Виждал съм втора серия изцяло преоборудвана на трета,но козирките си бяха нейните.
За какво точно да гледам? Нямаше ли някаква разлика и при захващането на таблото около волана? А и ако успея да изчистя табелката в двигателния отсек, може ли да изпратиме данните на някой волговод?

Февруари 06, 2013, 09:59:56
Отговор #36

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Идва ми на гости Наско Вилнер и му разказвах идеите ми за интериора, да не се заканвам, ама ще е уникален.
Ако я правят във Вилнер, наистина ще стане уникална няма съмнение, но за бюджет не ми се мисли :)

Февруари 06, 2013, 20:20:43
Отговор #37

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
За какво точно да гледам? Нямаше ли някаква разлика и при захващането на таблото около волана? А и ако успея да изчистя табелката в двигателния отсек, може ли да изпратиме данните на някой волговод?

Гледай конзолите за закрепване на козирките. Ако са като гъша лапа са 2 серия,ако са гладки са 3-та.Ако не ти стана ясно закачи снимка и ще ти кажа.Иначе няма нужда да пращаме данните на никой,пищещия в момента също е волговод.Вярно 24-ти,но по случайност поназнайва туй онуй и за ГАЗ 21.Каква серия е от табличка ще стане ясно със сигурност по модела,ако не са забравили да чукнат последната цифра ще стане ясна и годината на производство.
Това са бели грижи.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 18, 2013, 12:24:42
Отговор #38

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Стеф,Честит Рожден Ден!
Да си жив и здрав, много щастие и успехи с настоящите и бъдещите проекти !
Наздраве!
 :)

Февруари 18, 2013, 13:04:08
Отговор #39

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Честито и от мен, здраве и щастие на теб и семейството, всичко друго е второстепенно :D