Автор Тема: Волга М 21 - поредният ентусиаст  (Прочетена 58843 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 18, 2013, 20:59:20
Отговор #40

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Честит Рожден Ден!
 

Февруари 18, 2013, 21:08:22
Отговор #41

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Честито,бъди здрав,много щастие и ГАЗ-ки! :)
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Февруари 18, 2013, 21:13:02
Отговор #42

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Колеги, много благодаря за пожеланията ;) Хубав форум, с хубави хора, радвам се че и аз съм част от тази общност O:-)

Февруари 19, 2013, 20:30:35
Отговор #43

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
честито и успех в начинанията с дъртите железа - бавно и методично и ще станат нещата :)

и поздравления за добрия вкус откъм интериор - с това ли се занимаваш професионално? като видя тая черната маса и стенните облицовки и направо ми иде да дойда с джеймисън-а да оставим кръгли метна по тая маса  ;D

Февруари 19, 2013, 21:41:22
Отговор #44

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
честито и успех в начинанията с дъртите железа - бавно и методично и ще станат нещата :)

и поздравления за добрия вкус откъм интериор - с това ли се занимаваш професионално? като видя тая черната маса и стенните облицовки и направо ми иде да дойда с джеймисън-а да оставим кръгли метна по тая маса  ;D

Благодаря, колега. Дизайна ми беше хоби, в един момент ми стана професия, но все още ми доставя удоволствие, чак ми е неудобно, че им взимам пари на хората.

Февруари 19, 2013, 22:14:13
Отговор #45

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Поздравления и от мен!
Успех във всичко !

Февруари 20, 2013, 22:09:38
Отговор #46

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Вече е официално, след три дена търкане и киснене с парцали с WD,  се  показа една "кръгла нула" :) на предполагаемото място за година на производство. Това, + изпъкналия триъгълник между вратите, перфектно загладения сектор между двата панела при задния капак и някои други дребни разлики, идентифицират колата категорично като втора серия. И ме вкараха в трета глуха - сега да възстановя колата в оригинал ( което ще ми струва майка си и бащи си, но е най-правилно), да я възстановя като трета серия ( тъкмо имам всички части нови ) пък след време да я добутам до оригинал, или да я правя хот род ( пак ще струва майка си и бащи си...че и леля си - ама поне ще си начеша крастата като дизайнер ). Пат!...сега чакам две от предложеният а да си подадат оставки доброволно :)




Тия дена се пробвах да полирам един не лош, но все пак позахабен стоп, ...вярно, аматьорски и в домашна обстановка,  но стана доста сполучливо:







съжалявам само, че не снимах стопа преди интервенцията, но беше доста мътен и понадран, плюс две бая сериозни деруги - сега е като нов. Първо малко търкане навсякъде с водна шкурка 2000, на деругите - бая търкане, после два или три пъти с паста и машинка, и накрая - един път на ръка: паста, парцал и финал с микрофибърна кърпа. Вероятно има и по-добри практики, но за без пари, вкъщи и за тридесет минути - резултата е супер. 
Добре се повлия и хрома.

Март 06, 2013, 19:18:27
Отговор #47

Неактивен lipecek

  • Публикации: 29
  • Сто пъти по сто :P
И ти си като мене от лудите :D Браво ! Все едно е нов. Хрома само с пастата ли го мина ? От къде я взе ?

Март 06, 2013, 22:30:33
Отговор #48

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
И ти си като мене от лудите :D Браво ! Все едно е нов. Хрома само с пастата ли го мина ? От къде я взе ?
Само с пастата, преди това хубаво го измих с ЦИФ, а пастата е на "Ма Фра", от Мосю Бриколаж, не е някаква дефицитна, но върши чудна работа.

Март 08, 2013, 18:56:52
Отговор #49

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Стеф, струва ми се, че трябва да заформиш един квалитетен проект за реставрационен гараж, че така на масата жената ще се сърди  ;D