Автомобили > На изток от Желязната завеса

Волга М 21 - поредният ентусиаст

<< < (2/30) > >>

Котков:
На една от снимките се вижда муцунката на бял побратим,пак ли е твой,може ли  няколко реда,достатъчни да задоволят любопитството ни?  :D

Поздрави :)

baccara:
успех с проекта,найстина има линия волгата и отвътре ми изглежда свежа ;).А за никеловите елементи които си набавил мога да кажа само ,,красота:

sbalkan:

--- Цитат на: Котков в Януари 17, 2013, 20:56:41 ---За кола,стояла 15 лета и зими вънка има прекрасна линия  :)

--- Край на цитат ---
Имаше, сега след като съм я разтурил, я и върнеме линията, я не :)


--- Цитат на: Teodor в Януари 17, 2013, 20:59:28 ---Сериозно си я подхванал, а това с частите и книгите е огромна радост за окото!  :D Ама защо чак от Варна, нямаше ли някоя по-здрава и по-близо, или е рядка модификация?

--- Край на цитат ---
По принцип не е рядка модификация, освен че е "улучшеная", което за България не е голяма екстра. Като се разболях от тая болест по старите железа :) и реших да имам Волга, имах дилема: дали да купя много запазена и само да я измия хубаво или да купя някоя много зле и да правя тотална реставрация, като вероятността при втория вариант да надхвърли финансово първия почти двойно е много голяма. Може и да не изглежда много умно, но се спрях на втория вариант и по това време в София имаше само една Волга за малки пари, и тази -от Варна. Въпреки соленото докарването ( искаха ми 700лв, добре че на един колега му откараха Чайка до Добрич, та се кооперирахме), аз на практика я купих почти на цената на скраб - 800лв, а освен чисто финансовите аргументи колата ме грабна още на снимка и аз реално не съм ходил до Варна на оглед, дори и за прехвърлянето едни приятели от Варна организираха при нотариус собствениците да ми направят пълномощни и аз си я прехвърлих сам на себе си в София.


--- Цитат на: Котков в Януари 18, 2013, 00:26:29 ---На една от снимките се вижда муцунката на бял побратим,пак ли е твой,може ли  няколко реда,достатъчни да задоволят любопитството ни?  :D

Поздрави :)

--- Край на цитат ---
Та както писах по-горе, по това време имаше само една Волга в София на прилична цена и аз я купих по същото време с варненската и това е точно тази ..всъщност сива кола от  задния фон.  Тя е доста по-зле от другата, за сметка на това я купих по-скъпо :), но пък собственика ми даде някои интересни части, но основната причина за покупката беше, колкото и малоумно да звучи, че на колата се мъдреше почти чисто нов волан ( този от снимките на частите), слаган в последните дни на активно ползване на автомобила( някъде края на осемдесетте). Та реално купих колата заради волана :D Към днешна дата съдбата и не е много ясна, кафявата усвоява едни пари, Победата чака да се акумулират нови пари, че да ги усвои, и скоро няма изгледи да я огре някоя програма :), още повече, че собственика и преговаря за една втора серия, и ако му случи, пък съвсем няма да я огрее. Може би най-умно е да и намеря нов собственик, че да я прибере на сухо и да види и тя реставрация.


--- Цитат на: skodko в Януари 18, 2013, 00:20:34 ---Много имаш да работиш, ама вярвам, че си сериозен и ще се справиш. Ох, тоз хладилник много ме кефи!  :D

--- Край на цитат ---
Хладилника е последна дума на техниката, но като стилистика е набор на Волгите :)


--- Цитат на: победовод в Януари 17, 2013, 22:26:48 ---Браво и поздравления,за частите,литературата и най вече за желанието да се поизцапаш.Щом досега не ти е минало желанието,всичко е наред,по нататък  с яденето ще ти дойде по голям апетит.

--- Край на цитат ---
Жоро, не само се изцапах, ами съм целия в синини и рани, но важното е, че нещата вървят, а аз съм с десет пръста :) Използвам случая да ти благодаря за огромната помощ и съвети вече цяла година и то дадени към човек, когато въобще не познаваше в началото и абсолютно безкористно, радвам се, че те познавам!

didotooo:
Браво! Да вземеш готова кола е все едно да гледаш екскурзия на картинки  :)) Подхванал си я отдалеч с тия части  :D  А хладилника мисля беше марка Smog или нещо такова в Прага го гледах по магазините и наистина е супер ефектен дизайна ,а технически не се предава пред последните модели :P

sbalkan:

--- Цитат на: didotooo в Януари 18, 2013, 10:35:03 ---Браво! Да вземеш готова кола е все едно да гледаш екскурзия на картинки  :)) Подхванал си я отдалеч с тия части  :D  А хладилника мисля беше марка Smog или нещо такова в Прага го гледах по магазините и наистина е супер ефектен дизайна ,а технически не се предава пред последните модели :P

--- Край на цитат ---
Благодаря, колега. Марката, за която пишеш се казва Smeg и са известни в цял свят именно с ретро дизайна си, обикновено е в цвят ферари червено или с английското знаме, а в конкретния случай при мен е на Gorenje - RETRO COLLECTION и технологично ниво 2011г., примерно годишната му консумация е 286kw, което се равнява на 3w крушка да работи денонощно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия