Автор Тема: Волга М 21 - поредният ентусиаст  (Прочетена 59357 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 08, 2013, 20:22:20
Отговор #50

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Стеф, струва ми се, че трябва да заформиш един квалитетен проект за реставрационен гараж, че така на масата жената ще се сърди  ;D
То и аз стигнах до този извод преди време, че ми е необходимо едно малко сервизченце, иначе всичко аутсорс ...излиза прекалено скъпо. Но за да се изплати сервизчето трябва да работи и с външни клиенти, което си реално нов бизнес, ама не ми останаха мишници и за тая диня :)

Март 22, 2013, 00:45:34
Отговор #51

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Сега ще Ви покажа каква вътрешна красота може да има една Волга :)  Реших да тунинговам  малко таблото с уредите, като за целта трябваше първо да сваля старата грозна боя....стара, ама държелива и проклета, като баба партизанка.....Терминатора, милия, все едно с подхранващ крем я маже. Оказа се, че има три слоя ( и трите печени, в буквален и преносен смисъл) - боя, някаква основа и един безсмъртен грунд:






Терминатора почти не помага, много леко въздейства на най-горния слой. Пробвах и с по-дебело мазане, и с повече време за въздействие....ама нъцки :)



Всичко свалено е благодарение на абразиви, груба сила и попържни, но хубавите работи искат време.....или пари, с които да загубиш на някой друг времето.
Последва "хромиране" в домашни условия :) Вместо класическото мед, никел, хром се случи другото класическо: 120, 220, 600 и 2000 водно + полир паста за десерт, и воала:







и цялата тая красота, скрита под три ката химия. Сега само се чудя, дали трябва да пръсна един лак, да го запечати, и дали ще хване върху толкова гладка повърхност?

Март 22, 2013, 11:03:57
Отговор #52

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Сега само се чудя, дали трябва да пръсна един лак, да го запечати, и дали ще хване върху толкова гладка повърхност?
Тъкмо мислех да ти звъня тези дни да видя до къде си стигнал с това нещо. Та да кажа и аз.... преди повече от 6 м. и аз направих същото но само на предният цамов панел. Лъснах, полирах и вс. ОК, но сега вече е помътнял...., не е както беше в началото. Та се чудех дали да не го пратя за никел и него, но тъй като долната част е от Цам, а горната от метал, си помислих че могат да го окалпазанят и не го пратих. Сега остава въпроса, с какво да го задържим в полирано състояние, имайки предвид едно, че е много гладко, и второ е обработвано с пасти заради полирането, и най ветоятно ще  е и мазно /а ако се обезмасли с кореселин- помътнява леко пробвал съм/  :)

Март 22, 2013, 11:18:36
Отговор #53

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Сега само се чудя, дали трябва да пръсна един лак, да го запечати, и дали ще хване върху толкова гладка повърхност?
Тъкмо мислех да ти звъня тези дни да видя до къде си стигнал с това нещо. Та да кажа и аз.... преди повече от 6 м. и аз направих същото но само на предният цамов панел. Лъснах, полирах и вс. ОК, но сега вече е помътнял...., не е както беше в началото. Та се чудех дали да не го пратя за никел и него, но тъй като долната част е от Цам, а горната от метал, си помислих че могат да го окалпазанят и не го пратих. Сега остава въпроса, с какво да го задържим в полирано състояние, имайки предвид едно, че е много гладко, и второ е обработвано с пасти заради полирането, и най ветоятно ще  е и мазно /а ако се обезмасли с кореселин- помътнява леко пробвал съм/  :)
Остатъка от пастата пада с вряла вода и препарат за чинии, снощи пробвах. Говорих с един бояджия и не е много сигурен колко ще издържи лака, ама мисля да пробвам, пък ако не стане, винаги мога да го докарам до драскан алуминий ( каквато всъщност ми беше и първоначалната идея, просто снощи се престарах ) и тогава лака ще хване със сигурност.

Март 24, 2013, 12:42:04
Отговор #54

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Поздравления за Волгата колега, ще стане страшна.  :)
Полираното не се пръска с лак защото моментално ще загуби лъскавината си(ако хване лак) и ще потъмнее.
Може да го минаваш с паста примерно на 1 година и няма да има никакъв проблем, ще си седи лъскаво. Това ми е го е казал човек, който се занимава с полиране на джанти(http://www.flickr.com/photos/69913431@N08/8465120765/)
Поздрави!
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Март 24, 2013, 17:57:57
Отговор #55

Неактивен МОРСКИЯ

  • Публикации: 20
Колега, мернах в купа с нови части струпани на масата и два стопа за Москвич 408. Какво се случва с тях ? Стоят ли още ?

Март 24, 2013, 21:30:14
Отговор #56

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Поздравления за Волгата колега, ще стане страшна.  :)
Полираното не се пръска с лак защото моментално ще загуби лъскавината си(ако хване лак) и ще потъмнее.
Може да го минаваш с паста примерно на 1 година и няма да има никакъв проблем, ще си седи лъскаво. Това ми е го е казал човек, който се занимава с полиране на джанти(http://www.flickr.com/photos/69913431@N08/8465120765/)
Поздрави!
А няма ли да го начене ръждица, защото сега цама е чисто гол :)?

Март 24, 2013, 21:41:50
Отговор #57

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Поздравления за Волгата колега, ще стане страшна.  :)
Полираното не се пръска с лак защото моментално ще загуби лъскавината си(ако хване лак) и ще потъмнее.
Може да го минаваш с паста примерно на 1 година и няма да има никакъв проблем, ще си седи лъскаво. Това ми е го е казал човек, който се занимава с полиране на джанти(http://www.flickr.com/photos/69913431@N08/8465120765/)
Поздрави!
А няма ли да го начене ръждица, защото сега цама е чисто гол :)?
И явно трябва специална паста, защото, с тази която аз полирах светна, и след време помътня !

Март 26, 2013, 21:56:05
Отговор #58

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Не трябва паста, просто си оксидира, това е.Нищо освен никелиране няма да помогне.В момента обаче е идеално подготвен за това.Съветвам да се никелира...

Март 26, 2013, 23:12:36
Отговор #59

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Поздравления за Волгата колега, ще стане страшна.  :)
Полираното не се пръска с лак защото моментално ще загуби лъскавината си(ако хване лак) и ще потъмнее.
Може да го минаваш с паста примерно на 1 година и няма да има никакъв проблем, ще си седи лъскаво. Това ми е го е казал човек, който се занимава с полиране на джанти(http://www.flickr.com/photos/69913431@N08/8465120765/)
Поздрави!
А няма ли да го начене ръждица, защото сега цама е чисто гол :)?
Пропуснах момента, че е цам  :-\
Нямам идея дали ще потъмнее много с времето.
Поздрави!
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть