Автор Тема: Волга М 21 - поредният ентусиаст  (Прочетена 59369 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 22, 2013, 20:56:42
Отговор #80

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Един колега ми писа с три резонни въпроса, като единия дублира този на Павката, затова публикувам моя отговор, може да е полезен на по-новите във форума колеги:
" Здравей, колега! Отговарям подред: -: 1. "имаше ли някакви спънки в документацията" - стига да имаш нотариално заверен договор, стария сив талон и платена гражданска отговорност, няма да има спънки
2. там ли минава тех. преглед колата - ако колата е спряна от движение, трябва да мине първо през технотест или през КАТ, като ти дават зелен временен талон, с който в рамките на месец може да се предвижваш в рамките на населеното място по сервизи. Ако не е спирана, то минаваш нещо като технически преглед в самия КАТ - външен вид, канал, валци ( спирачки ), като вероятността да се заяде някой кисел чичка е много голяма, затова не е лошо да има едно рамо от вътрешен човек + някой лев.
3. "лесно ли се навиха да ти оставят черните табели" - не, разбира се. Закона е категоричен в това отношение - трябва да предадеш номерата, те се водят на отчет и се мачкат от оторизирана фирма, затова имаш два варианта - 1. Обявявяваш номерата за откраднати и пишеш обяснения ( в общи линии криминална работа ) и 2. Вътрешен човек + някой лев ( по-малко криминална работа )  ;) Ако имаш още въпроси, заповядай, ще се радвам да отговоря ако мога. Поздрави!"

Ноември 24, 2013, 15:34:31
Отговор #81

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Честито за новите и старите табели,Стеф.
И много подробна информация,важна при това.
Какъв е конкретният ти план за действие по новата,сега след като вече си я регистрирал?

Декември 15, 2013, 01:24:09
Отговор #82

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Честито за новите и старите табели,Стеф.
И много подробна информация,важна при това.
Какъв е конкретният ти план за действие по новата,сега след като вече си я регистрирал?

Амии, Дидо, то е ясно :) за сравнително рядката втора серия, всичко различно от възстановяване в пълен оригинал, би било престъпление >:D Ще се изявявам като дизайнер на някоя от третите ми серии.
Молба към колегите - убих се да търся в ибей и руските сайтове палитрата със заводските бои, някой да има идея къде мога да купя или евентуално да погледна ( или номера, отговарящи на някакви съвременни ) цветове за бои? Звучи малко невероятно, но някой  да има познат бивш служител в Мототехника или сервизите и магазините на Волга, който пък случайно да я има тая палитра, пък била тя очукана и омърляна, но все пак да видя цветовете на живо?!?

Декември 23, 2013, 18:14:57
Отговор #83

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Молба към колегите - убих се да търся в ибей и руските сайтове палитрата със заводските бои, някой да има идея къде мога да купя или евентуално да погледна ( или номера, отговарящи на някакви съвременни ) цветове за бои? Звучи малко невероятно, но някой  да има познат бивш служител в Мототехника или сервизите и магазините на Волга, който пък случайно да я има тая палитра, пък била тя очукана и омърляна, но все пак да видя цветовете на живо?!?

Никой ли нищо не се сеща?

Декември 23, 2013, 19:40:16
Отговор #84

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Много трудна задача, да не кажа невъзможна.
Търси музейни експонати, може би в Гугъл.
Аз така практикувах с намирането на цвят за Симсона. Там поне ще видиш как стои на колата, отколкото само като отделен цвят.
Има и двуцветни варианти. Имам едно предложение, което на мен ми харесва. И като съчетание на цветовете. Заводско е и ще бъде една различна Волга.
п.п. Св. синьото също е заводски цвят. Ако държиш да е такъв, все ще се намери някъде по твоята Волга оригинална боя и ще го видиш.





http://diecast43.dreamwidth.org/289175.html
http://infoglaz.ru/?p=23053
http://isearch.avg.com/images?s=sideNav&cid=%7b334E3AB3-248C-4F93-AEDF-3B211D67FBEE%7d&mid=6a24d402d50647d087a2d150a6e8f82f-9a72c2cbe80f2279abba23ce84e4db919fa65fa1&ds=AVG&lang=en&v=12.2.0.5&pr=fr&d=&sap=dsp&q=%u0432%u043e%u043b%u0433%u0430+%u043c21&tc=test10
« Последна редакция: Декември 23, 2013, 19:45:20 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 23, 2013, 20:02:40
Отговор #85

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Благодаря ти, Жоро! За две години съм прегледал няколко хиляди снимки на Волги, всички възможни руски сайтове ( а и не само руски ) съм изтръшкал, имам десетки книги + голямата луксозна енциклопедия на Иван Падерин с няколко стотин фотографии, имам и илюстрации с всички двуцветни комбинации на първа и втора серия....ама на снимка и монитор е едно, искам да ги видя на живо. Тая комбинация, която си поснал е много хубава, снимката на аватара ми в няколко други форума е почти същата.

Декември 23, 2013, 20:24:27
Отговор #86

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Сигурно си гледал на снимки, не се и съмнявам. Но това е варианта.
Другия е да отидеш в Русия на място.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 23, 2013, 21:19:25
Отговор #87

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Никой ли нищо не се сеща?

А Стефчо,сега прочетох какви въпроси те вълнуват и останах учуден.Насочваш други хора като например Здравко, къде и към кой да се обърнат при необходимост.А пък самия ти не си се обърнал за информация там където насочваш другите.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 23, 2013, 22:47:40
Отговор #88

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
А Стефчо,сега прочетох какви въпроси те вълнуват и останах учуден.Насочваш други хора като например Здравко, къде и към кой да се обърнат при необходимост.А пък самия ти не си се обърнал за информация там където насочваш другите.
Ооо, Жоре, знам, че си ходеща енциклопедия  :), но не допускам да имаш палитрата със заводските цветове .....освен ако с контактите си по руските сайтове не ти изпратят  номера на съвременни бои, които отговарят на оригиналите?

Декември 24, 2013, 11:53:24
Отговор #89

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Стефчо,имам приятел в Москва ако не най добрия,то сред първите няколко най добри реставратори в Русия.С 20 годишен опит в боядисването на ретро автомобили,дотам верен почитател на автентичността ,че неговата Победа я боядиса с нитро боя,с каквато са боядисвали Победите и част от Волгите до 1959г.
Само че с горенаписаното вече го похвалих,а аз като похваля някой тук почват да ми търкат публикациите.И тъй като не се чувствам в момента да горя от ентусиазъм някой да ми търка публикациите,а разговора ще е продължителен,оттук нататък ще развиваме въпроса на електронната поща.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.