Автор Тема: Волга М 21 - поредният ентусиаст  (Прочетена 59355 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 09, 2014, 21:42:35
Отговор #90

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Е, започна се :) ......едва ли не ;)   Започвам реставрацията от най-приятната част:












Януари 09, 2014, 22:36:08
Отговор #91

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
веднага дай рецептата :)

само ги полира, или свали старият хром?

Януари 09, 2014, 22:41:38
Отговор #92

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
веднага дай рецептата :)

само ги полира, или свали старият хром?

 :) :) Еее, още не съм си направил галванично в хола :) Рецептата е проста - Терминатор, киснене във вряла вода няколко часа, ЦИФ, Хитман, две гъбички, яко жулене, пот, попържни, сешоар и накрая полиране.

Януари 09, 2014, 22:44:31
Отговор #93

Неактивен geodj

  • Публикации: 18
:) :) Еее, още не съм си направил галванично в хола :) Рецептата е проста - Терминатор, киснене във вряла вода няколко часа, ЦИФ, Хитман, две гъбички, яко жулене, пот, попържни, сешоар и накрая полиране.
Ти си фокусник. :)) Какво следва?

Януари 09, 2014, 22:51:07
Отговор #94

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ти си фокусник. :)) Какво следва?
Е, благодаря, колега! Ами какво, дребни свръткави детайли, пък като се стопли времето напролет, се почва сериозната част, предвиждам пълна реставрация, до болтче........но нали си и чувал сентенцията "ако искаш да разсмееш господ, разкажи му плановете си "  :)

Януари 09, 2014, 23:27:58
Отговор #95

Неактивен geodj

  • Публикации: 18
Имах предвид ще ги хромираш ли или са само полирани?

Януари 09, 2014, 23:56:06
Отговор #96

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Имах предвид ще ги хромираш ли или са само полирани?
Аха, ами те са си хромирани, като емблемата и ладочката са перфектни, еленчето не е, но има много красиви леки дефекти и стои много автентично (а отделно, че имам още две чисто нови ). По принцип съм привърженик на свръхреставрацията, но в този случай вероятно ще си използван това еленче.

Януари 10, 2014, 00:41:09
Отговор #97

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Невероятноо! Ще ми се да ги видя на живо... и другия път ме викни да почиракувам и да си поделим потта и попържните - искам да го изуча тоя занаят :) Аз имам една специална паста за полиране и защита на хром, но чак такава сериозна "лисичарка" не съм успявал да извадя с нея...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 10, 2014, 19:56:02
Отговор #98

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Ще се почустваш много кофти при първото мокрене  :(

Януари 10, 2014, 20:08:39
Отговор #99

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ще се почустваш много кофти при първото мокрене  :(

Защо, колега?


Невероятноо! Ще ми се да ги видя на живо... и другия път ме викни да почиракувам и да си поделим потта и попържните - искам да го изуча тоя занаят :) Аз имам една специална паста за полиране и защита на хром, но чак такава сериозна "лисичарка" не съм успявал да извадя с нея...
Митко, няма никаква тайна  в тая работа, всичко зависи от хрома отдолу, ако си е гаден, освен прехромиране, друго не можеш да му направиш. В случая имах късмет.