Автор Тема: Кабрио преработка.  (Прочетена 14526 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 24, 2013, 23:53:58
Отговор #30

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
На 9те ми талона не пише никъде каква модификация е колата.


Както гледам и твоите регистрации са СО, така че това обяснява нещата, в КАТ София област, не пишат модификацията.
На Меро на талона си го пише, а пак е СО

Януари 25, 2013, 00:20:10
Отговор #31

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Колите ми са от 1963г до 2000г, но вече е ясно че на едни го пише а на други не. Въпроса е ако се направи напълно грамотно кабриолет с този талон какво могат да ми направят КАТ като ме спрат на пътя....всичко от колата дали отговаря на написаното в талона ?

Януари 25, 2013, 07:05:52
Отговор #32

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Те от КАТ  като те спрат на пътя едва ли ще ти направят нещо друго освен да се порадват на колата.Проблема ще дойде когато отидеш в техническия пункт за годишен технически преглед.Там няма как да скриеш преработката.Но и на това му се намира колая с някоя бутилка отлежала блага ракия и бански старец. :)

Януари 25, 2013, 10:04:55
Отговор #33

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Вярвайте вие на талони - едната кадетка я бяха писали черна с допълнителен червен, при положение че си е червена, сбъркани цифри по номерата на рама/мотор не помня точно и на всичкото отгоре дизел  :D
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Януари 25, 2013, 10:44:41
Отговор #34

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
В КАТ Пловдив Мерцедес-а са го записали вярно-купе а местата 4+ 1 при положение, че местата са 4 и коланите са 4. По темата-усилване гредите на пода, усилване на праговете и направа на рамка която да държи калниците. Разглеждал съм Трабант преправен на кабрио, но там нещата са по-лесни- свалени задни калници, рамка минаваща от задните колонки на вратите и зад задната седалка укрепена с няколко греди към праговете и пода. Като накичиха калници и тапицерия въобще не личеше ,че е имало преработка .

Март 07, 2013, 23:12:13
Отговор #35

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
някъде бях чел, че едно време са били произведени 2-3 бройки Москвич Кабрио,но от политбюро заявили, че нямали да се занимават с глупости, защото завода едва смогвал да задоволи пазара
Тези бройки които били пробни- "изчезнали", и от целия панаир останали няколко стари снимки
В проекта руските инженери залагат на Х-образна рама на пода
Мисля че по този начин ще се получи

Март 07, 2013, 23:30:45
Отговор #36

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 За моя Опел четох, че са преправяни като кабрио по поръчка, използвани са купе и двуврат седан. Разгледах внимателно как е преработен и ми се струва, че за да стане наистина хубаво ще трябва доста труд и пари, за сега пазя колата в оригиналния вид и ако не я продам докато си оправя Пежото ще потърся някой който може да направи всичко без усилването на купето. Мисля че сам мога да се справя с усилване на пода и страничните колонки, но този механизъм и самия гюрук със закопчалките и всичките неща не ми е ясно кой може да го направи и за какви пари.

Март 08, 2013, 12:57:05
Отговор #37

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Ха, че той ако ще усилва по тоя начин - да взима една рама от Кефер и да слага купето си отгоре направо :)
Най-добре намери някоя кола донор за механиката по гюрука - и после режи твоята по мярка.

Март 08, 2013, 21:41:16
Отговор #38

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
а защо не пробваш с така наречения....хардтоп
Само си намери някой да ти го отлее