Автор Тема: Ежедневните возила? (кой с какво се движи на работа...)  (Прочетена 95877 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 24, 2013, 12:03:02
Прочетена 95877 пъти

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Не съм видял до сега тема за автомобилите който движат ежедневието ни на колела и напред мисля че и те заслужават почиттна тема .Който какъвто дръгел или лъсната монетка притежава да я снима и каже 2 думи за нея .
Аз ще започна първи...очевидно :)

Така моят кокошарник с който си возя задните части ,всеки ден и на всякъде го наричам Опел Аскона от 1984.
Има велика история макар и да прилича на отдавна потънал кораб,преди повече от 10 години е правена от "ALI MOTORSPORT"
От тогава не е пипана по какъвто и да е начин и съответно вече рядко се намира метал по ръждата но я воза още...
Правена е с кожен салон ,електрически стъкла и куп дреболии който я правят далеч по необикновена от другите Аскони.
С 1600цц мотор 90 коня на газ за готвене е, като я взех  смених: охлаждането ,радиатори 2 -та, маркучи ,изпарител, кабели ,свещи, масла ,антифризи ,дистрибуторна капачка и купища дреболии за 30 годишен кош.
Най-критичните места са изкърпени за да се държи на едно парче и съм много щастлив, че си я карам и ми дава най-важното перфектен разход и пали при всички температури на газчица.







Следващия....

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Януари 24, 2013, 19:36:44
Отговор #1

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Пътувам класно с "Мерцедес" при това с шЕфьор !  :))

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Януари 24, 2013, 20:41:30
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Цяла темичка за това: :)
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=3884.0
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 24, 2013, 20:57:28
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ежедневно Фиат Пунто 1.1, 1995г. - нещото, коренно променило мнението ми за италианските коли и малолитражките, освен него БМВ Е36, ама не и зимата - попрестарах се с окачването и е твърде нисичко, а и с 225 гума........

Януари 24, 2013, 21:03:25
Отговор #4

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Моята ежедневка е двойката - ходя пеша.

Когато трябва разхождам Lancia Y '97, според някой една немалко грозна кола (т'ва си е тяхно мнение), мен много си ме кефи вече почти 4 години.

За специални моменти - очаквам доставката, за която скоро ще се чуе и вероятно ще искате, пък и ще научите повече, но...пътя е дълъг...
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 24, 2013, 22:13:24
Отговор #5

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Ван FIAT SCUDO COMBINATO 1,9TD,1997г.Откакто го купих /от Мюнхен преди 4 години/,разбрах какво е да имаш удобен и практичен автомобил.На 320 000 км е,а е в перфектен вид и техническо състояние! Има си климатик и доста други благини.Возя си и то спокойно още 7 човека когато се наложи,или ако трябва до 1 тон товар.Вече нямам проблем с какво да си возя моторите като се наложи :).Да не говорим колко широко и удобно е на мястото на водача,все пак съм 183 и 104кг и в доста от автомобилите си ми е тясно :-[.Последните ми коли преди него които ползвах по около 5 години бяха бензинови Мерцедес и БМВ.Още се чудя,с какъв акъл съм давал толкова пари за данъци и бензин/на Фиата данъка е 19лв,и трудно сега зимата стига до 8/100 градско/За тия 4 години съм сменил 4 пъти масло,и едни предни накладки.

Януари 24, 2013, 22:14:18
Отговор #6

Неактивен Котков

  • Публикации: 661


Кирчо,този Опел да не си го купил от ЖК Лозенец?
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 24, 2013, 22:29:32
Отговор #7

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Хората, които ме познават, знаят че едното от Фордчетата ми е за ежедневно ползване. Ето го и него:



Януари 24, 2013, 23:44:56
Отговор #8

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Сложно за отговор, с разнообразен градски транспорт, реното от темата или другото рено (сценик), а може и с някой комшия :D.
Andreev Motorsport TEAM

Януари 25, 2013, 00:38:13
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз понеже не си падам по тузарски немски лимузини съм си избрал по-скромна марка :winktongue: Две шкоди с разлика в производството около 10 г. като странното е, че съм ги купувал в обратен хронологичен ред. Фелицията набор '95 беше първата семейна кола, но откакто жена ми се сдоби с доста по-обемист минивен /Сценик/, аз пък реших да се прехвърля на по-гъзарска ежедневка - купе Рапид от '87 г. Той обаче въпреки уж привидно доброто си състояние, откакто съм го взел преди близо година все ми създава разни проблеми /да не съжалява автора на темата, че го изпреварих тогава/. Бай Рапидко досега така и не можа да замести пълноценно по-младата си сестра... май се оказва твърде екзотичен за ролята на евридейка.
Ето ги:


Всъщност и 2-те снимки не са особено актуални - в момента рапида е с изкърпени ламарини, докато Фелата да кажем, хмм... вече е доста по-олекотена :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.