Автор Тема: Реликвите на УБО и НСО - ветерани на пост или музейни експонати?!  (Прочетена 19848 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 11, 2021, 09:14:26
Отговор #60

Активен kaci

  • Публикации: 956
Така описани, колите ми припомнят за едни халета в района на Панчарево в които са ме водили покрай разни кръжоци в които съм участвал през 80-те и в които май съм виждал същите или поне доста подобни цветово коли.

Ноември 11, 2021, 09:42:46
Отговор #61

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
На пързалката имаше и муцуна от Ту-134 по едно време :)

Ноември 11, 2021, 09:57:06
Отговор #62

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
.............
Четох постове на Люси в темата за ретро автомобили в България , и там  имаше няколко поста , които си бяха баш за темата с УБО, та админа ако прецени  може да ги премести тук за да са комплект с тукашните.

Намерих за Елдорадото в "Екзотиките" - от събитието на 16 май тази година и е вече тук.

Поздрави!

Ноември 11, 2021, 10:28:37
Отговор #63

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Така описани, колите ми припомнят за едни халета в района на Панчарево в които са ме водили покрай разни кръжоци в които съм участвал през 80-те и в които май съм виждал същите или поне доста подобни цветово коли.

Ами, значи са те водили в хранилището на този музей, които са 2 ламаринени големи обли халета, но са след Панчарево, по пътя за Щъркелово гнездо, и в двора на една от първите наши ВЕЦ-ове, строена там.
В 2013 год. последно съм бил там в хранилището, и съм направил доста снимки на колите вътре, вкл. на единия от двата зелени Кадита 1956 Девил кабриолети, 2 броя ЗС-110, една Чайка, Волги Газ-21, една Бенц Пура 280 еС, и сигурно и някоя и друга екс-УБО коли.
Там има и много интересни частни екземпляри ретроколи, дарени впоследствие на Музея.

Снимките от това хранилище съм ги пъхнал сигурно много назад в 4-те отделни теми с Ретроколите на БГ, Екзотиките, Амер. коли в БГ, и в марки ГАЗ или Зил, от темата Соц. коли.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2327.0.html

Най-ценните два експоната от хранилището, които и са в абс. оригинални състояния без никакви ръжди и не много амортизирани- ранната следвоенна Татра Т-87, и един 30-ски 12 цил. Кадилак Флитууд затворена лимузина с 3 реда седалки, и двете ползвани от Гошо Тарабата, най-активно в периода от 1946 год. и докато умира в 1949 год, са не в тия ламаринени халета след Панчарево, а в гаража в новата сграда на Полит. Музей на ул. Опълченска.

Там те се пазят ужасяващо покрити с боклуци, и където аз лично ходих да ги чистя и в 2013, и в 2017 год, от натрупаните по тях отгоре и отстрани дивани, кресла, дървени рамки за прозорци, каси на стари врати, и прочее.
Ето снимки на Татрата.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,10580.0.html
« Последна редакция: Ноември 11, 2021, 10:41:30 от USfan »

Септември 04, 2022, 19:00:09
Отговор #64

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Някой да е попадал на снимки на български ЗИЛ 115 по време на активна служба?

Октомври 30, 2023, 21:47:51
Отговор #65

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тая тема малко позамря, та да я събудим с нещо леко странично.
Всъщност, доста от колите по търговете по соц. време, особено тези по левовите търгове, бяха стари коли на УБО или МВР.
Ако мястото на поста е в друга тема, разбира се, нека модераторите да го преместят.

Тази конкретната статия от 1986 год. съм я чел навремето в оригинал в съответното списание. Отразява доста добре атмосферата и номерата, правени от постоянните играчи, на левовите търгове.

Може да се вметне, че принципно същите постановки се правеха и на Корекомските търгове, но там колите бяха по-подбрани, и аудиторията по-малка, понеже се допускаха до тях само хора с банкови валутни сметки в БНБ, или чужденци.

Друга радикална разлика бе, че докато на левовите търгове депозита бе 100 лв на кола, при Корекомските търгове ба 10% от началната оценка на всяка търгова кола, за която се играе.
Така това доста намаляваше игрите с наддаването в долари, понеже така можеха да се изгубят лесно 100-200-300-400, или повече долари, в зависимост от началните цени, при отказ от спечелен търг.

https://www.senzacia-bg.com/2021/12/1986.html?fbclid=IwAR2NxZ_yGvXzHYtyu0ukaV0M1_MjXkpoWrpDys2AfqFBEnSvMp7QasDOkko


Декември 19, 2023, 22:56:11
Отговор #66

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето тук няколко снимки, показващи някои от емблематичните и известни коли на УБО, като 1 от 2-те бройки ментовозелени 1956 Девил кабриолети, и 1 от 2-те бройки черни дълги ЗиЛ 114.
От тях и двете зелени Кадита са още в БГ, а от 114-ките единия изчезва още в 80-те години, а другия го продадоха на търг в 1992 год, и допреди 5 години поне, още бе в БГ.

На снимките се виждат двете /или едното от тях/ Кадита в действие.
На най-долния фотос Тошката посреща и вози с кабриото Фидел Кастро в Русе, по време на първото му посещение в Бг, в 1962 год.
10 години по-късно, на 22 май 1972 год, Бай Тошо пак посреща Кастро у нас, като това ще да му е на кубинеца второто или третото официално посещение.
Видимо и двамата са поостарели и позагладили косъма, та вместо на леко по-спартанския Кадилак кабрио, се возят тогава на тоя новичък страхотен ЗиЛ 114.

На средната, третата снимка, пак с единия от Кадитата кабрио, Бай Тошо вози Хрушчов, аз поне не мога да определя къде точно, може би в провинцията на някой тур, пак в 1962 год.

На втората снимка пък Ландолето 600 Пулман, тук в кабрио вид със свален покрив отзад, бива използвано за посрещането на Чаушеску в Русе, някъде в нач. на 70-те години.

600-ката отн. рядко се ползваше през 70-те и 80-те год /аз лично на живо съм я виждал тогава в нач. на 80-те само два пъти, да вози чужди гости, и то бе със закрит покрив и двата пъти/, и само за посрещания на делегации, докато през 70-те Тошо най-много ползваше за ежедневки Сомове. Аз лично съм го виждал да се вози в края на 70-те на по-късните му Сомове- едни кафяв и един тъмносин 6.9-ки. но това е било след дебюта на 6.9 версията в 1975-76 години.

А преди това, от началото до средата на 70-те, той най-често се е возил в стандартни черни 450 СЕ и СЕЛ, като този на снимката най-първата, която показва пристигането на Тошо на площада в Казанлък, по случай посещението му в оръжейния завод Арсенал, в 1975 година.

Интересното е, че точно този Бенц 450 СЕЛ от снимката, или някой черен такъв идентичен 450, седи от над 30 години хвърлен в един двор на вилната зона в планина Люлин, при Бонсови поляни, заедно с едни други ретроколи.
Поне преди 20 години собственика му, там един виладжия, казваше, че го купил на търг от УБО-то в 1992 год, и че това е бил един от именно лично ползваните 450-ки от Тошо.