Автор Тема: Ежедневните возила? (кой с какво се движи на работа...)  (Прочетена 95976 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 24, 2019, 09:44:34
Отговор #220

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 :D Благодаря Ви колега USfen, за така обширната информация и историята относно модела. ::) Снимките на Вашето лъскаво ауди, отдавна са ми останали в съзнанието. ;D Дори и понякога след като карам моето си представям, че управлявам Вашето. :D Пожелавам на колегата oldrat да направи възможно най-разумният избор, както и след това да няма проблеми със жената... >:D

Февруари 24, 2019, 11:17:23
Отговор #221

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Ето го желязото ръждиво. Муленцето ми ,горкичко.... Не искат по сервизите да го поглеждат.





Февруари 24, 2019, 12:20:53
Отговор #222

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Колега Емил, радвам се, че ви е харесало моито Ауди.  :)
Вече 14-та година го карам, и в првите 10 си беше отн. анонимна кола.
Но в последните 2-3 години упорито в3еха да ме тормо3иат ра3ни членове на ВАГ.клуба.бг, дали го продавам.
Така че предполагам, почна и да се оцениава праволинеината Баухаус форма на 80-ката.

Ами ако колегата е карал досега доволен Фиеста, сигурно харесва и марката.
Както се вика- Купи си Форд, да си горд!  :))
По принцип Фородовете механично са си надеждни коли.

А ако ги гледам моите талиги, в момента имам цели 3 броиа Фордове, но само 2 броиа ВАГ-ове.
Та така. И ако се има предвид, че искаш кола да се кара поне по 50-100 км. на ден, то тогава малко повече комфорт е добре да има.

Тоест, вместо Фиеста, един Фокус 1 Ген. би бил отличен и3бор.
Бен3иновите са ултра надеждни, а даже и нов внос има, видимо перфектни на кондициа.
И то на доста под 2 бона искана цена.
На преговори ште ги свалиат продавачите сигурно всеки, с по 200-300 лв. надолу.
Е ги наличните до 2 бона цена, от Софиските бен3инови Фокуси.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=3&slink=9ymq10&f1=1
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 12:36:45 от USfan »

Февруари 24, 2019, 13:52:51
Отговор #223

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Като стана въпрос за фордчета, преди време бях доста навит на RS2000 mk.V, понеже Косито вече е твърде скъпо удоволствие. При РС-а също има версия 4х4, макар и "само" със 150 кончета, но все пак за лекото купе не са чак толкова малко. Изпуснах 1 добра оферта за стегната кола за 1500 лв, но само на предно, а в момента във Фейс маркета върви една такава прилична за 1200, ама е без прехвърляне и голям талон, което вече прави тая цена твърде висока.
Фокус РС и ST са още по-добри автомобили, пък също вече отиват към рали класиката, така че ако изпадне на добра оферта и там не бих се отказал.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 25, 2019, 07:23:46
Отговор #224

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
За ежедневна "градска" кола, която се кара често и на сръвнително къси разстояния, и аз имах дилема преди 10на години. Коли колкото искаш и всеки има предпочитания. Някакви. Е, аз също имам и съм сменил доста коли, но тогава се допитах до няколко приятели с автосервизи във Варна. През ръцете на които са минали (и продължават да минават) куп "таралясници". За нещо компактно, икономично, надеждно и с евтина поддръжка. От 5-6 машини, които им изброих общо взето всички бяха категорични - Корса В 1.7 чист дизел Исузу мотор от последните (1999-2001г.). След 1-2 месеца търсе из и около Варна се появиха 2 такива 2000г. нов внос от Италия. Това става 2010г. Едната веднага ми "хвана" окото - двуврата, черна с климатик (работещ  :D), хидравлика и ел.стъкла. За 2700 пари беше моя с все регистрацията в КАТ и нов акумулатор. Вече прави 20г., кара се абсолютно всеки ден из града (а и извън) и имам нулув разход за поддръжка, изключвайки консумативите - гуми, масла, ангренаж на 50к и т.н. Единствено миналата година направих профилактика на стартера- все пак паля по 4-5 пъти на ден.  Не е видяла гараж 10г. у нас и няма грам ръжда (нищо, че е Опел  ;D и моския въздух разяжда ламарините, според колега кранкенщай). ПС. Не съм фен на Опел и по-нов модел Опел не си и помислям да търкалям из града  ;). Просто въпрос на малко прагматизъм.       
« Последна редакция: Февруари 25, 2019, 07:34:11 от Nik1600GT »

Април 15, 2019, 16:02:52
Отговор #225

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
От около една година търкалям ето това добиче:



Доста удобна и практична кола. Може би не се вписва в категорията градска, а и с разхода си от 15-16/100 никак не е икономична. Има и газова, но не я ползвам, карам си на бензин. За сметка на това пък е супер удобна и ми върши чудесна работа. Спокойно мога да я нарека комфортна за дълги пътувания, става за честите ходения до вилата, и други черни пътища, сравнително проходима е. Понякога я ползвам и като служебна, като бутна седалките си става хамбар. Само съжалявам, че взех 5-местната версия, 7-местната щеше да ми е доста по-удобна, семейство голямо, приятели много, идва тясна понякога. Приличен бензинов двигател, 2.7 V6 със 189 коня, автомата малко(доста) я спъва, но няма пълно щастие :)

Април 15, 2019, 16:33:07
Отговор #226

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Ето го желязото ръждиво. Муленцето ми ,горкичко.... Не искат по сервизите да го поглеждат.



        Ееееее, сега вече схванах идеята на поста ти в моята тема  :D :D :D

Април 15, 2019, 17:24:11
Отговор #227

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Сърце не ми дава да я разкарам:



и все още си я карам...
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 04, 2019, 23:50:15
Отговор #228

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
От скоро време се радвам на първия си автомобил :))



Сивик 1.4is , 90 к.с. в по-нетипичното седан изпълнение.

Юни 05, 2019, 00:36:29
Отговор #229

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хубав сивик колега , изключително здрави машини . Тая 5 ген ни закара до Германия и обратно ,а беше толкова убита горката . След това буквално построих нисана с нея - мъкнех всякакви железа насам натам . Но ме удариха отзад аз пък отпред два пъти , жената се учи да кара на нея беше и първа кола и накрая не приличаше на нищо . Поддръжката беше 0 . Маслото на нисана на 5к км го точих и го наливах в нея и така 20 000 км . Беше на метан - разход 5-6 лв /100 км . Никога не ни е оставяла . Не влагах нищо защото беше без прехвърляне . Продадох я и сега са я препродали - изумен съм  :))




Та си докарах тази 7 ма ген , просто за ежедневна ми трябва супер здрава и евтина за поддръжка кола . Хондата си е Хонда .





« Последна редакция: Юни 05, 2019, 00:42:58 от didotooo »