Автор Тема: Ежедневните возила? (кой с какво се движи на работа...)  (Прочетена 95895 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 11, 2019, 14:34:01
Отговор #230

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Дидо, много ти е готин тоя след-Милениумен Сивик.
В 2017 пробвах е така за спорта да купувам на принципа, пазарене тип-заложна къща цена, хаха, )) един такъв пребиваващ на морето добрички оригинален тайп-Р. Атмосферката с 200 коня, не оня еС-тайпа Сивик, дето само прилича по спойлерите на Р.

Човека обаче искаше 10 бона в лева, нещо спешно я даваше, аз с пари в брой, реших да съм хард,) и оферирах само половин цена, както си му е реда, като сме ентусиасти, и просто си трупаме ненужни коли.
Естествено хондаджията не щя, и вдигнах до 6 бона в лева мизата, ама оня я не даде пак.
Покарах я интензивно, и при все това, тая последна преди космическите от 2006 Ген Сивици, много ми хареса как върви.

На морето тая година пак съм не с една, ами с 3 броя ежедневки янгтаймери, така от ентусиазъм и за разнообразие, а и все пак за сигурност на транспорта, понеже всичките са над 20 год. коли, и им излизат понякога проблеми.
Интересното е, за който не ги е виждал, че всичките тези три са в крайно подобен тъмносин металик, и с оригинални още бои при Волвото и Джага.
Волвото С70 купе е на Албена на гараж от мин. лято, а тия дни закарах и Миатата.

Живот и здраве, утре ще пътувам и с С-тайпа към крайбрежието.
Разбира се, с мойто да го кажем, активно каране, и специално при С-тайпа, бензиностанциите са ни първи приятели, хаха.
Ще видим утре по маршрута София-Варна, пред Пазарджик, Карнобат, Рижкия, и Шумен, колко точно ще изхарчи на такива смесени терени и пътища.












« Последна редакция: Юни 11, 2019, 14:37:46 от USfan »

Юни 11, 2019, 21:52:10
Отговор #231

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
ето я ежедневката

Юни 11, 2019, 22:06:12
Отговор #232

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
 ;D

 :))

Юни 16, 2019, 13:10:03
Отговор #233

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Аз в момента нямам никакъв "класически автомобил". Още проучвам, гледам, търся и преценявам, разбира се, с какво бих се захванал. Но пък винаги си падам по по-редки автомобили, та в случая май е по-точно, по-рядка, ама версия. Нагледно обикновен Focus Mk1 ген., но по-различните халогени, решетката, спортното окачване и полу-кожените "рекарота" издават друго. Версията се води ST170, 2.0 бензин 4 цил., пипнат от Cosworth и прясно създаденото около 2000 г. SVT "пърформанс" отделение на FoMoCo. :) Та накратко:

Дата на първа рег.: 01.2003 г.
Двигател: 2.0, 4 цил. редови, бензин, атмносферен, с VVT.
Мощност: 173 к.с.
Ск.кутия: Шест степ. механична

Силно се надявам някой ден да стигне класическия статут на RS2000, Capri, XR сериите и Cossie-тата. 

'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Юли 04, 2019, 12:38:17
Отговор #234

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Много готин.  :)
Не знаех, че има 1 Ген Фокуси СТ с 5 врати, мислех че всички СТ са само с 3 врати.
От коя държава е внос...

Юли 05, 2019, 19:08:25
Отговор #235

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Много готин.  :)
Не знаех, че има 1 Ген Фокуси СТ с 5 врати, мислех че всички СТ са само с 3 врати.
От коя държава е внос...

Благодаря! То освен с 3 и 5 врати, имат и комби версия, произвеждана в къса серия, само 2003 г.
Внесен е от Швейцария преди около 5 години, аз съм и втори собственик в България, купих я от колега.  :D

Иначе предимно, поне из БГ са петвратници.
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Декември 11, 2019, 20:56:40
Отговор #236

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
След Руска Японска Френска и мааалко Немска сега Съм на Шведска вълна.
2004г. 2.4D5 с разход на Голф 1.6D много добър вървеж и возия като на презокеански лайнер.



 
 




 
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Декември 12, 2019, 13:26:55
Отговор #237

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Ето я и моята оризарка, която карам ежедневно от почти 4г.
Еклипс първа генерация, 2.0 мотор 93-ти набор, УС производство. За съжаление газ няма, че я ползвам и много извънградско, а багажника не е много голям...
Не е много практична за ежедневка, но пък си ме вози с кеф на работа. ::)


Зимата си джиткам на железа, практично и евтино.




Декември 12, 2019, 16:14:13
Отговор #238

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Митко, честито Волво! Много безаварийни километри!
Какво стана с Мадарката? Днес в София видях една същата като твоята, та се сетих за теб. Видя ми се миниатюрна на фона на съвременните камиони. Иначе вървеше много бойно, с жълти фарове и без ремарке, класически самосвал с бяла кабина. Колегата се похвали, че на такава е карал С+Е навремето.
От време на време минава и една Европа, явно на ЖП-то, кара колооси.

Декември 12, 2019, 16:37:56
Отговор #239

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Колега, много готин Еклипс, със здраве да се кара!
Както се вижда по-горе, лятото и аз карам доста всекидневно, и често и по Варна, една оризарка- 2 Ген Мх-5.  Rise up, rice power!  :))

А на твоята първа версия Еклипс, най ми харесват вдигащите фарове.
Лифта след 1992 с дръпнатите фарове вече е по безличен.

И един страничен въпрос, дали имаш снимки и от други ракурси на тоя безподобен плашипутарник  :-[ /както се изразява един колегата Стенли с амер. коли от Форума/, дето се вижда на една от снимките ти, с РедБул лепенките, паркиран до Еклипса...
Прилича на микс на ретро с джип с комби и с пътническа УАЗ-ка фургонетка. 
« Последна редакция: Декември 12, 2019, 16:41:24 от USfan »