Автор Тема: Ежедневните возила? (кой с какво се движи на работа...)  (Прочетена 95930 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 30, 2020, 13:21:13
Отговор #270

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Ежедневното ми возило е 6-тото ми поред Рено - в момента търкалям Меган Грандтур 1.6 16V. Лично за мен Рено са идеалният вариант - популярна марка, прилична цена за подръжка, добър комфорт. И следващата ще е пак Рено - понеже ми се кара (пак) нещо по-голямо се оглеждам за Еспас  :)

Декември 15, 2020, 13:42:25
Отговор #271

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Моята ежедневка е също Шкода . Един 17 годишен Супърб 2,5 TDI , който продължава да ми служи вярно и  няма никакви индикации да го сменям. Май още малко и ще става втората ми ретро кола. :D 

Август 24, 2021, 06:56:58
Отговор #272

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Ежедневката .....
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Септември 10, 2021, 23:04:11
Отговор #273

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз в течение на дадена календарна година ползвам отн. равномерно поне няколко коли, но поне в периода от началото на пролетта, та до края на есента, гледам да наблягам на каквито кабриолети имам в движение.
На Голфа 1-ца му правих някои работи по инжекциона, и ще го карам и по-навътре в студения сезон, понеже е с 3-пластов гюрук, и с добро парно.

Миатата пък, това лято основно по морето, навъртя над 2000 км.
През месец Май направих 110000 км. пробег, а тия дни тържествено минах и 112000 км.



















« Последна редакция: Септември 10, 2021, 23:35:45 от USfan »

Ноември 11, 2021, 14:48:12
Отговор #274

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
След връщането ми от морето, където по време на сезона приоритетно карах Миатата, а и често и Ягуара еС-тайп /той, че ми е единствената кола с 4 врати/ от 1-2 месеца съм на вълна 8 цил. Лексус за ежедневка, в случая този купе-кабриолет СЦ430.

Много съм доволен от него като кола, но не съм го купил още, собственика е в чужбина, пък след Нова година ще видим.
Почти идеален бленд е този СЦ кабриолет на динамика, съчетано и с успокояващ комфорт.
Някак си по ми допада на общо качество, и особено на интериор решително повече, от конкурентите му тогава- Бенц СЛ, БМВ 6-серия 2 Ген, или напр. Кадилак ХЛР.

С мегакачествения си салон има едно такова благоразполагащо духа усещане, каквото имат всички Лексуси по-големи от ИС, и всички Инфинитита по-нови от лифта им в 2008 година.
Въобще, много уважавам премиумните японки, особено и по-старите такива, които просто остаряват като катедрали, не като стари к....ви, като европейските им съперници оттогава. ))

Разхода на тия Лексуси също е умерен и нормален за тежка 8 цил. кола със само 5 скоростен автомат.
На дълъг път на леко каране дава 9-10л/100км, а дори и на ръчкане трудно дава над 12л/100км на магистрала.
Градско по София е между 17 и 20л/100км, в зависимост колко кикдауни му развинтва човек.

Иначе, много би ми било интересно да покарам и усетя за по-дълго време и разни по-стари върхови модели на Акура и фалиралия Кседос, понеже с тях не съм имал почти никакъв досег в течение на миналите десетилетия.

На единия скриншот се вижда майка ми, а тя като по-зряла на години ми е добър коректив като неавтофен човек, за усещанията от една кола.
От Лексуса и тя е много доволна и го харесва, и казва- Не знаех, че японците правят и толкова комфортни коли, хаха.
Визирайки разбира се, недобрите си усещания от твърдостта на Миатата.
Макар че бих вметнал, че просто е забравила колко пък комфортни коли преди 2-3 десетилетия, особено за дълъг път, бяха двата ми Нисана ЗетХ- 300 турбото и по-ранния Датсун 280.



« Последна редакция: Ноември 11, 2021, 15:23:20 от USfan »

Ноември 11, 2021, 21:58:09
Отговор #275

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
За Лексуса подкрепям! Причудлив и елегантен дизайн, който винаги ми е харесвал. По време на престоя ми в САЩ останах с впечатлението, че SC се притежава от спретнати хора с ниво, които не се напъват да бъдат забелязани. Не е най-ентусиастката марка, нито модел, но вярвам носи достатъчно лична наслада.

Какъв би бил алтернативният ти избор, Люси?

Маждувременно, аз допълних ежедневната Хонда Джаз, която караме семейно със съпругата ми вече 8 години. Попълнението е дизелово Alfa Romeo Stelvio Q4



Нивото на оборудване е Lusso, което за моделната 2017 година представлява алуминиев контур около стъклата, комфортни ел. седалки с най-качествената кожа, бежов салон - от мокети през колани, пластмаси и чак до тавана. Дървени апликации от естествен, нелкиран орех (даже има чепчета тук-там хехе) , най-големия 8,8 “ дисплей с навигация, почти всички системи за безопасност, червени спирачни апрати и трислоен цвят Rosso Competizione.
Покупката беше пълен късмет. Такава комбинация в ден днешен се продава са о като ограничената серия Stelvio 6C Villa d’Este, а ние я намерихме на 80к км в дилър на Алфа край Мюнхен.

Хубава, модерна кола, която се шофира сама. А казват, че е най-вълнуващият СУВ за шофиране. Представям си останалите колко са зле  O0
Няма емоцията на старите Алфи, но е пълна с ретроспективни дизайнерски елементи, които виждам и в старите ми милански купета.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 12, 2021, 11:17:38
Отговор #276

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Адаш, ние затова се спряхме на Дъстър като съвременен семеен SUV. Дори в топ изпълнението "Redline" от 2019 с всички възможни екстри за модела, включително 360 градуса камери пак не може да се каже, че се "кара сама"... пък и финансово е най-изгодният SUV на пазара. С жена ми определено не сме любители на дизели и на автоматици, въпреки че последните в града се карат доста по-лесно, но според мен създават вредни навици - имам приятели, които вече изпитват затруднения, когато се качат в класическа кола с ръчни скорости :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 13, 2021, 20:27:46
Отговор #277

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Уаууу за Алфата! Това да не е някаква част от "Аполо"? Като космически кораб е вътре, но американците пък немогат да докарат такъв дизайн. Всички се учат на дизайн от италианците.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Ноември 13, 2021, 23:29:01
Отговор #278

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
За Лексуса подкрепям! Причудлив и елегантен дизайн, който винаги ми е харесвал. По време на престоя ми в САЩ останах с впечатлението, че SC се притежава от спретнати хора с ниво, които не се напъват да бъдат забелязани. Не е най-ентусиастката марка, нито модел, но вярвам носи достатъчно лична наслада.

Какъв би бил алтернативният ти избор, Люси?

Маждувременно, аз допълних ежедневната Хонда Джаз, която караме семейно със съпругата ми вече 8 години. Попълнението е дизелово Alfa Romeo Stelvio Q4

Стелвиото ти изглежда страхотно, особено с този цвят, пожелавам години удоволствие от карането!  :)
В Италия съм бил близо до това да взема такова Стелвио под наем, и то на 2 пъти.
Но покрай желанието ми да обикалям там с кабрио, все опирах до 120д и 220д баварци рентакар кабриолети.

Ами Лексуса СЦ 430 си е грандтурер, реално е на наследник на 6 и 8 цил. предшественици чисти купета с големи задни седалки 300 СЦ и 400 СЦ.
Както писах на едно друго място, в темата за японските коли, много автожурналисти в последните години, вкл. и видни Тубъри, застъпват вече мнението, че СЦ 430 е бил незаслужено подценявана кола преди години, било поради дизайна си, било покрай мнението на Кларскън.
А сега, вкл. и в динамично отношение, не изглежда толкова лоша кола спрямо съперниците си оттогава.

Аз в Сащ не съм ходил, но в Канада на 2 пъти, и веднъж там помагах на един познат, спретнат българин ) , вносител на българско сирене и вина, да си избира джипка.
Той се колебаеше между РХ 400 и на Волво модела- ХС 60, или нещо подобно.
И във Волво-шоурума в Торонто, един продавач му каза- Волво е за хора, които нямат нужда да бъдат забелязани. ))
И моя познат налапа тая евтина маркетингова въдица, и си купи тази иначе тогава нелоша 6 цил. 3-литра битурбо бензин СУВ-ка /вече Волво за съжаление- 5 и 6 цил. мотори не правят/.

Марката Лексус от 10 години също като репутация дръпна напред, и то особено по отношение на динамичността и спортността на шаситата им на биаснатите на задно предаване модели, и най-вече при дадени по-хардкор версии.
Разбира се, тук геймчейнджъра за имидж на марката бе модела ЛФА, който просто преобърна представите на света за това може ли японците да правят истински спортни коли във най-високия клас, вкл. и по-динамични като прецизност на управление, от иконата с централен мотор- НСХ от 1990 год.



След ЛФА последваха и други бързи Лексуси с 2 врати, но аз съм особено очарован от 4-вратия 8 цил спортен седан ИС-Ф.
Мой познат руснак си купи такъв нов преди повече от 10 години, и аз поне мога да кажа, че го намирам за по-добра кола от конкурента му БМВ М5. Който по онова време, беше по-бърза а и 10 цил. кола, но много по дървеняшка и ненадеждна като общ пакет.

Иначе днес возих на Лекуса главния майстор на сервиз Кобра 2, Сашо, и той го хареса, но ми каза, че според него купя ли тази бройка или подобен СЦ, цял живот ще си остане мой, понеже след време, никой няма да иска да го купи.  :))
Много му бил смотан имиджа, за такъв ГТ кабриолет.

Това не знам дали е така, но ако сериозно бих търсил на пазара подобна кабриолет алтернатива от по-горен клас, ще се огранича най-вече до Бенц СЛ р129, и само до 6 цил. версии на БМВ 2 Ген 6-та серия кабрио.

Специално при БМВ осмаците мотори на 645 и 650 издухват бързо покрай Никасил покритията им, така че 3 литровите шестаци в 630 са по-здрави.
При Бенц р230 от 2001 до 2008 год. моделите не ми харесва това, че нямат задни седалчици, а и АВС спирачките, еър-окачването, и хидравликите на хардтопа им, са им калпави.
Затова предшественика р129 СЛ, като напр. Буряновия 300 СЛ-24, са по-надеждни коли, а и на дизайн по ми харесват от наследника р230.

Говорейки за дизайн, актуалния Лексус ЛС 500 ми е жесток на форма, абс. футуристичен, а и е с атмосферен почти 500 коня високооборотен 5 литра осмак.
За мен поне, това ще е един от поредните жалони, които Лексус ще остави в историята на автомобилостроенето, особено като се има предвид, че до 10 години сигурно, и тази фирма, като и други луксозни марки, ще стане почти или изцяло електрическа на гама.

Eто тук описание на по рядката му кабрио версия, нова за 2022 моделна година.

https://www.caranddriver.com/lexus/lc
« Последна редакция: Ноември 14, 2021, 00:16:27 от USfan »

Ноември 15, 2021, 22:12:18
Отговор #279

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ех какви интересни машини карате тук повечето :D Люси ,много ми е интересно всеки път да ти чета впечатленията на най-различни марки и модели - не само японски :D С тая фраза за остаряването като катедрала ме преби с лопатата обаче  :)) :))