Автор Тема: Ежедневните возила? (кой с какво се движи на работа...)  (Прочетена 95888 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 02, 2022, 19:37:50
Отговор #280

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Фронтерата тия дни на последните снегове ми свърши чудесна работа, особено и предвид, че имах ходения по някои непочистени като пътна настилка махали на Бистрица, дето са доста нагоре по склоновете на Витоша.









Мисля си че е добре да спомена, че извън поскъпването тия дни на цените на бензина, един мой приятел от петролния бизнес ми препоръча, тия дни да си заредя по колите повече бензин.
Това, понеже идващия в рафинерията в Бургас на Лукойл на всеки 2 седмици руски танкер, сега щял на идва не на 15 март, а на 30 март, заради разни проблеми с серетифизирането на товара.
Това разбира се, може да доведе до евентуален недостиг на горива по бензиностанциите във втората част на м. Март.

Така че, сигурно е добре човек да се позареди с бензин, а и с нафта, за който кара печки.
Разбира се, независими вериги като Екото и Ромпетрол, дето сами си внасят готов бензин от Гърция и Румъния, може да си имат без прекъсвания бензин по бензиностанциите.

Март 02, 2022, 20:33:46
Отговор #281

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Е,няма как SUV да не си върши работата в такива условия :)
п.п.Колкото до презапасяването съм на друго мнение.
retrobs.com

Март 02, 2022, 20:34:45
Отговор #282

Неактивен Mopar440

  • Публикации: 49


Аз съм си доволен много от Волво-то, идиотски здрава кола. Вече е на около 460,470 000км. реални и не е мръднала.Тук скоро само едната дюза ми направи мизерия, но нищо фатално, чистене на ултразвук монтаж и се взриви веднага. 2.4 д5 163кс. ръчка. Удобна както за градско така и за извън градско шофиране.
1990 Cadillac fleetwood brougham d'elegance
1975 Москвич 426
1969 Москвич 408

Март 02, 2022, 21:01:27
Отговор #283

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
« Последна редакция: Март 02, 2022, 21:39:55 от РумбатаБс »
retrobs.com

Март 04, 2022, 18:46:51
Отговор #284

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Първият автомобил 4x4 закупих '91-ва Тойота Ланд Крузер  R 6 4230 cc карбуратор
После Тойота Хай Лукс двойна кабина
И накрая Тойота 4 рънър 3.0 v6 EFI
п.п.Всички те са били за ежедневна употреба и с бензинови ДВГ.

Селекцията ти на тези коли е забележителна, аз поне и трите изброени ги харесвам и уважавам като техника много.
Още откакто в началото на 80-те години, един съсед на нашите по квартал, нещо работещ в Западна Германия тогава, си докара един отн. нов, само няколко годишен дълга база вагон с 4 врати Лендкруизър с 6 цил. редови мотор /вероятно произведен в края на 70-те години/, съм влюбен в тези Тойоти големи джипки.
На съседа беше два цвята- бордо металик основен, и кремаво отстрани, много беше красив.

Един пък приятел преди повече от 20 години имаше пикап Хайлукс с малко по-късата кабина с 2 и половина врати, да го кажем, нещо такова.
Имаше тоя Хайлукс две сгъваеми отзад седалки, на които се сядаше напречно на движението, и ако добре помня, имаше зад двете основни предни врати, само една половинка врата отзад, откъм пасажерската страна.
Но това пикапче беше с 2.4 литров 4-так, не с 6 цил. мотор. Пъргаво беше дори с този 4 цил. мотор. Бе тъмносинйо на цвят, вероятно правено през 80-те години.

А като си говорим за Тойоти, разбира се, че най-здравите коли на мотори, поне в последните десетилетия, и най-вече при по-големите им 6 и 8 цил. мотори, определено мисля са Тойота. Ето напр. на този Лексус СЦ разхода му на масло не е мръднал въобще след последната му смяна през есента, когато ходих да му сменям маслата на мотора и автоматика в Делта Хил Сервиза.
Оттогава до днес, са минати над 8000 км на колата /като от тях сега зимата поне 500-600 км бяха карани по-агресивно по разни баири и завои на Италианските Алпи, което определено натоварваше мотора и трансмисията/.

Всъщност и на сняг СЦ-то също се държи добре, поне като е с тоя му комплект зимни гуми на втория чифт джанти.
Джантите, оригинални на МSW-OZ racing /подобни на дизайн на модела със 6 прави спици Авус-джанти на Ауди А8/ ги е купил за резервен комплект към заводските джанти, първия собственик на колата- швейцарец.
И добре че ги е взел, а и ги даде и тях с колата, заедно с оригиналните му джанти в добавка, че 18-ки джанти като за този Лексус, ако са правени от хубава фирма и ако са нови, ще са си скъпи.

Ето снимки от тия дни от Лексуса, върви добре и на сняг, и на облачно, и на най-вече разбира се, и на слънце. ))
И предвид на кабрио карането му, ако някой колега случайно има да продава /или знае да се продава такъв ползван Уинддефлектор-Уиндшот-Виндабвайзер /бариера против вятър/ за тоя модел Лексус СЦ /което ще си е рядък артикул за БГ де/, да пише, може да има някое купуване, на цена по споразумение.

https://www.chromdesign.de/en/wind-deflector/lexus/airax-wind-deflector-for-lexus-sc-430-windabweiser-windscherm-windstop-wind-deflector-deflecteur-de-vent










« Последна редакция: Март 04, 2022, 19:01:58 от USfan »

Март 04, 2022, 18:59:51
Отговор #285

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Пикапът закупих от една много известна личност в ретро средите с изключителна колекция на мотори ... живее близо до Слънчев бряг (сигурно доста потребители се сещат за кого иде реч)  :)
Беше спартанско изпълнение но с много високи технически характеристики.
retrobs.com

Март 11, 2022, 16:59:58
Отговор #286

Неактивен thunder

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте,
като фен на коравите ретро машините, всекидневно карам една почти янг таймер машина - Toyota Land Cruiser 120 V6 4,0 бензин автомат.
Много здрава направа с качественни материали, издържлива на лунния пейзаж по родните ни пътища и комфортна както за дълъг път, така и за леки разходки в гората а също така влиза и в помощ на ретро хобито.




Април 23, 2022, 10:36:28
Отговор #287

Неактивен stingray

  • Публикации: 375

Аз с това ходя до работа, а дори и не съм от Бургас :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Април 23, 2022, 15:57:52
Отговор #288

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Здравейте,

Здрасти, къде е това ждрело на 4та снимка ?
Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 18, 2023, 09:05:41
Отговор #289

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242

Ежедневката .....
« Последна редакция: Януари 18, 2023, 10:02:30 от Speeder »
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"