Автор Тема: Ежедневните возила? (кой с какво се движи на работа...)  (Прочетена 99237 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 04, 2023, 01:51:28
Отговор #300

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18213
  • Йордан Георгиев
Ами хайде и аз да се представя, че тази тема нещо ми бе убягнала в последно време.
Казвам се Йордан, от В.Търново съм и съм огромен фен на автомобилите като цяло и в частност на ретро и йънгтаймерите. Тук съм сравнително активен и често ви досаждам с интересни и може би не толкова интересни за някой коли  ::)
За огромно съжаление все още не мога да се отбележа с красива ретро кола, въпреки че преди няколко години бях пред голяма дилема дали да закупя един Fiat 124 Berlina от малкото сглобени у нас в Ловеч под допълнителното наименование Пирин. Причината бе единствено и само, че нямах подходящо място за съхраняване ... сега вече много ме е яд, тъй като съм голям фен на италианското автомобилостроене и в частност Фиатите от '60-те и '70-те, а този бе пълен оригинал и гаражен  :(

В момента колите са ми две.
Едната е много красива бензинова Alfa GT, която ми служи вярно от 6 години.



А около Коледа придобих една сравнителна екзотика, която следях от лятото ... E 550 Coupe (за европейският пазар се води E 500). Класически атмосферен V8, с огромен въртящ момент и к.с., който купих на едва 68 000 км (абсолютно реални). Естествено като фен на Гран Туризмо автомобилите, колата е купе и малко по-голямо от Алфата  :)

« Последна редакция: Април 04, 2023, 02:02:18 от dan4oteto »

Април 05, 2023, 15:26:10
Отговор #301

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Данчо, честита придобивка.  :)
Е-купето е просто приказно, особено с този осмак мотор.
Дай още и снимки на салона и мотора, както и малко описания, по кои щати е карано, от какви там господа или лелки първи собственици, и други подробности...

Готин номер си му сложил, в София поне актуалната му цена на 3-те еднакви цифри е 300 лв.
Ама някой собственик на Порше от региона ти, може да се навие и 1000-рка да даде, да му го прехвърлиш /което е отн. сложна процедура в ПП-КАТ, това отказване и запазване на цифрова комбинация, на не е невъзможна/, та да придобие точно такова готско съчетание 911.

Април 06, 2023, 00:15:21
Отговор #302

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18213
  • Йордан Георгиев
Данчо, честита придобивка.  :)
Е-купето е просто приказно, особено с този осмак мотор.
Дай още и снимки на салона и мотора, както и малко описания, по кои щати е карано, от какви там господа или лелки първи собственици, и други подробности...

Готин номер си му сложил, в София поне актуалната му цена на 3-те еднакви цифри е 300 лв.
Ама някой собственик на Порше от региона ти, може да се навие и 1000-рка да даде, да му го прехвърлиш /което е отн. сложна процедура в ПП-КАТ, това отказване и запазване на цифрова комбинация, на не е невъзможна/, та да придобие точно такова готско съчетание 911.

Благодаря Люси  :)
Истината е, че не съм мислил и възнамерявал да си купя някога Мерцедес, въпреки че определени модели доста ми допадат ... най-вече купе версии като всички модели CL и тази Е-класа купе и следващите след нея. Тази конкретно само в този AMG пакет ми допада, обикновената дори не я забелязвам  ::)
Колата мисля, че е била само на един собственик - първият и, а след това през посреници от САЩ до продавачът и тук в България. Колата е от Тексас и в общият наръч документи, книжки и описания в чантичката за документи открих няколко фактури от обслужванията. Последнтата е от 2015-а и тогава е била на едва 21000 мили, а спрямо предходните установих, че колата е била явно само за градско ползване от време на време, защото средно на година са и навъртани около 3-4000 мили. Реално я купих от малка автокъща в Габрово, като продавача я е внесъл през 2018-а, сменил е стоповете с европейски, след това е минал техно тест и досега се е мъчил да я продаде, като първите години е гонил доста фантастична цена, заради малкото километри ... 41000 мили.
Аз пък съвсем случайно я забелязах през лятото, тъй като спрях да видя един Land Rover Series II къса база намиращ се в автокъщата и се заговорихме с продавача. Проблема дойде, когато ми я отвори и седнах в нея. Буквално като нова кола. И от тогава като ми влезе мухата в главата и до декември не съм спирал да я мисля и ходейки в Габрово минавах от там да и хвърлям по едно око. Основните причини са комплексни ... като се почне от това, че е класически атмосферен осмак, който го водят за много здрав и сравнително икономичен за 5,5-те си литра, много малкото километри 68000 (41000 мили), перфектната визия и състояние, купе тип гран туризмо и многото екстри (подгрев и обдухване на седалките, адаптивни и звиващи фарове, автоматични дълги/къси, безключово палене, електрически седалки за влизане отзад и т.н.) мисля, че е с възможно най-богатото оборудване за Е-класа и най-вече това, че е с панорамен таван, половината от който е изцяло плъзгащ се люк. Хубавото е, че не е на въздушно окачване, а на адаптивни амортисьори, които се втвърдяват при спорт режим.

Не съм и снимал двигателя, от който не се вижда много, само периферията, а другото е под класическия капак с огромно V. То и самата кола не съм я снимал толкова, дори салона го снимах само като я докарах в Търово в гаража  :)

п.п. относно номерът ... там историята е доста интересна  :))
Понеже януари бях доста зает и я оставих на едни регистратори в Търново, които уж се водт най-големите, семейство на бивш шеф на КАТ, офисът естествено срещу КАТ-В.Т-во, но се оказаха, че са доста малки ... Реално не можаха да регистрират колата, а пък това го оставих в последната седмица на изтичане на временните номера. От КАТ Търново им отказали, заради липса на фактура, въпреки че имаме договор и колата в КАТ Габрово вече е получила одобрение, временни табели и талон. Вкараха ме в едни филми и буквално в последният ден преди изтичане на регистацията 13-и януари петък я дадох на един друг далеч по-скромен регистриращ с офис до тях. Бях в Русе този ден и пред колапс от нерви и филми, в които ме вкараха онези предните ... Пича ми звъни към 11:00 и ми казва "готов си и имаш много да ме черпиш :) ) Аз си помислих, че пак е имало драма в КАТ с някакви проблеми около регистрирането, но се оказа, че без дори да сме коментирали някаква регистация пред него е паднал този номер и пича е лобирал за него да ми го издейства ... явно съм му се сторил симпатичен или пък колата  :)) Та, номерът въобще не е поръчван, а си е доза късмет, а може би и отплата за последните два дни безсънни нощи, нерви и отрицателни вълнения. Та номерът ми струваше известно количество хубаво уиски за почерпка  O0

« Последна редакция: Април 06, 2023, 00:51:11 от dan4oteto »

Април 06, 2023, 08:53:15
Отговор #303

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Данчо, страхотна покупка!
Купетата на Мерцедес са традиционно елегантни (с едно, две изключения) и няма как да сгрешиш. Точно това поколение купе го забелязвам където и да го срещна. Много характерно! Елегантен профил и агресивни линии. С този мотор е и collector's item! :)
Със здраве да го караш, а имайки го вярвам, че скоро няма да ти трябва "нормална кола" и ще можеш лесно и спокойно да се хврълиш в някоя ретро авантюра :)

Само те питам, абе, защо всички си държат дисплея на радио? Много плоско изглежда. Няма ли по-готини менюта на инфотеймънта?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 06, 2023, 10:08:51
Отговор #304

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18213
  • Йордан Георгиев
Данчо, страхотна покупка!
Купетата на Мерцедес са традиционно елегантни (с едно, две изключения) и няма как да сгрешиш. Точно това поколение купе го забелязвам където и да го срещна. Много характерно! Елегантен профил и агресивни линии. С този мотор е и collector's item! :)
Със здраве да го караш, а имайки го вярвам, че скоро няма да ти трябва "нормална кола" и ще можеш лесно и спокойно да се хврълиш в някоя ретро авантюра :)

Само те питам, абе, защо всички си държат дисплея на радио? Много плоско изглежда. Няма ли по-готини менюта на инфотеймънта?

Благодаря Митак!

Аз по навик си слушам радио, а другите неща в менюто не са особено вълнуващи, нито интерфейса  ::) все пак не е чак толкова ново поколение и самата кола  ^-^
Има навигация, но аз абсолютно никога не ползвам такава в България, а и нямам актуална карта в момента. Смятам да си поръчам една актуална за Б-я и Европа. Какво още имаше ... разни настройки, настройки за блутута за разговори и нищо чак толкова особено. А и понеже е с камера за задно виждане, като вкараш задна включва камерата там  :) Сега си поръчах адаптер за SD карта в която да си заредя музика и ще видя как ще е от към визуализация  :)

Надявам се да се включа с нещо интересно, но при мен винаги колите ме намират. Никога не съм се чудил какво да си взема, колата просто се появява и ти разбираш, че е тя ... тогава насочваш цялото си внимание и усилия да я имаш ... абе както е с жените  :D Понякога е необходимо само някой приятел да ти отвори очите към нещо, както с GT-то, Тео ми вкара мухата към точно тази кола  :)
Наистина много ме е яд за онзи Фиат преди време, но вярвам, че някой ден и ретро колата ще се появи.

Април 06, 2023, 18:48:13
Отговор #305

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Честито за придобивката, двигателя е невероятен !!
Имаш ли carfax -a на колата ?
Това купе pilarless ли е ? Ако да снимай да видим с всички прозорци свалени.
Благодаря и само напред и нагоре :)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 06, 2023, 19:18:15
Отговор #306

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Виждам, че си и с мултиконтурни седалки ,активни в завой,  нали ?
 Най много това ми липсва от стария ми CLS

Април 06, 2023, 22:16:05
Отговор #307

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ехааа Данчо ! Честито бая е як ! Интересна история и това с номера накрая си е голям кеф . За съжаление при мен си искаха все така 300 те лева за да е с годината на производство на нисана , въпреки ,че са 4 различни цифри и казах ,че няма да ги дам тия пари на тоя етап :D  Ще си много интересна гледка с това луксозно и спортно купе спирайки да снимаш поредния гнилоч покрай пътя хаха ! Реално този Мерц трябваше да ти е подарък от форума в знак на заслуги :D 

Април 06, 2023, 22:29:06
Отговор #308

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18213
  • Йордан Георгиев
Честито за придобивката, двигателя е невероятен !!
Имаш ли carfax -a на колата ?
Това купе pilarless ли е ? Ако да снимай да видим с всички прозорци свалени.
Благодаря и само напред и нагоре :)

Не, нямам го, но е проверена и през софтуера в нея от мой човек, който се занимава с обслужване на подобни коли и той каза, че всичко е абсолютно точно, защото ако е пипана оставят следи на определени места и ще ги хване.
Не знаех, че така им викат на тоя тип купета, но е без B-колонка (средната), падат 4-те стъкла и става открита отвсякъде, но все още не съм я снимал  :) Нека му дойде сезона и подходящият момент за такава снимка  :)

Ехааа Данчо ! Честито бая е як ! Интересна история и това с номера накрая си е голям кеф . За съжаление при мен си искаха все така 300 те лева за да е с годината на производство на нисана , въпреки ,че са 4 различни цифри и казах ,че няма да ги дам тия пари на тоя етап :D  Ще си много интересна гледка с това луксозно и спортно купе спирайки да снимаш поредния гнилоч покрай пътя хаха ! Реално този Мерц трябваше да ти е подарък от форума в знак на заслуги :D 

Благодаря Дидо  :) А иначе никой не ми вярва на историята с номера, че ми струва 2 бутилки уиски и някой друг пакет кашу  :)) :))

Това с форума го правя само в името на автомобилите, защото това оставя следа един ден. Дори и най-налудничевите гнилочи представляват интерес някому  :)

Виждам, че си и с мултиконтурни седалки ,активни в завой,  нали ?
 Най много това ми липсва от стария ми CLS

Да, мисля че така се водят мултиконтурни, но не знам дали са активни в завой и не знам реално какво трябва да се случи, ако са активни. Шофирам я само в най-ергономичната им форма без да са надути. Иначе ги пробвах и на двете дали работят, но не ми е удобно, а и като съм свикнал с Алфите да ме обгръщат и държат здраво  :D Принципно Алфата ГТ има уникално удобни седалки, но тези на Мерцедеса, особено в гърба са много по-твърди и удобни.
А какъв е CLS-а ти?
« Последна редакция: Април 06, 2023, 22:44:42 от dan4oteto »

Април 06, 2023, 22:59:15
Отговор #309

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
CLS -a беше shooting brake, но жената ме прекара с модерен СУВ ....
 А точно тези мултиконтурни седалки,  в завой издуват един от бордовете в областта на торса и те подпират да не се клатиш и ти , много точно и плавно го правеха , особено в спортен режим по проходите,  много ми липсват....
 На панела между седалката и централната конзола е управлението,  с две степени