Автор Тема: Ежедневните возила? (кой с какво се движи на работа...)  (Прочетена 98849 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 06, 2023, 23:04:27
Отговор #310

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
DYN , от dynamic мисля да беше бутона,  с две или едно червено диодчета при активиране,  пробвай и благославяй  ;D

Април 07, 2023, 00:05:56
Отговор #311

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Значи е бил от второто поколение CLS-и. Много са елегантни, а shooting brake версията е много красива!
Мисля че нямам такива dynamic бутони, само тези плъзгачи, които се виждат и издуват седалките в 4 зони. А и аз я карам в абсолютно изпразнено състояние за по-добра ергономия :)

Април 07, 2023, 05:55:29
Отговор #312

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
рънвай VIN-а на lastvin.com и посtвай тука да видиме екстрите и оборудването, какво има какво нема

Виждам люка е от ново поколение (излиза отгоре)

Истината е, че не съм мислил и възнамерявал да си купя някога Мерцедес

гарантирам ти че забравяш останалите
до сега каквото било било, и никога след този Е550 няма да бъде същото
« Последна редакция: Април 07, 2023, 06:18:12 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 07, 2023, 10:58:08
Отговор #313

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Данчо, страхотна история за придобиването на номера.  O:-)
Ами, щом е от Тексас, това е добре за все пак вече 10 годишна кола, не е виждала сняг, и предполагаемо не много и дъжд.

CLS -a беше shooting brake, но жената ме прекара с модерен СУВ ....
А точно тези мултиконтурни седалки,  в завой издуват един от бордовете в областта на торса и те подпират да не се клатиш и ти , много точно и плавно го правеха , особено в спортен режим по проходите,  много ми липсват....

Хм, плавно се издували ли, странно...
Преди повече от 12 години, карах за няколко месеца една тогавашна еС-класа, от лифта от 2009 год. на 2005 модела генерация w221.
Беше със същия мотор като на Данчо, осмак атмосферен с увеличената кубатура при лифта след 2009 год, с 5.5 литра обем, нещо такова.

Като цяло беше добре, но най ме дразниха седалките.
Тоя им актив в завои съпорт и помпането, се включваше рязко при дори и супербавни на скорост завои, ако човек по-рязко завие наляво или надясно, примерно при маневриране на някой слот за паркиране.
Впива ти се тоя съпорт в паласките ) , дори и при 5 км в час, ако е рязка маневрата, много досадно.
Сега, може да е било, защото съм притурил сигурно с десетилетията някое и друго килце в кръста.  ))
Защото за сравнение, стария ми пост-1986 лифтов р107 СЛ Евроспек, е бил поръчван като нов със за времето си силно изразените стационарни странични контури на седалките, пък преди 20-25 години, тия им издутини не са ме притеснявали, даже напротив.

Неудачното по мое мнение решение на тия мултикулти седалки с автоматик съпорта, разбира се, това е касаело, поне в моя случаи, Бенцовете около 2009-2010 моделни години с тази екстра.

А ти щом си имал комби ЦЛС, значи е бил поне от 2 Ген. ЦЛС x218 /понеже на 1-ва Ген Делфинче, комби нямат/, там пост- 2012 год, или нещо подобно, и там може тоя софтуер нещо да е променен и оптимизиран.
Но при еС-класите в221, това беше ама най-досадната екстра.
Не помня и въобще дали може са се е изключвал тоя активен страничен съпорт. 

А поне при в221 лифта му от 2009 год, и при версиите за експорт, тия седалки на английски Бенц са ги наричали именно- Активни мултикултурни седалки.

https://www.mercedes-benz.co.uk/passengercars/owners-manuals/en-gb/pdf/mercedes-s-class-saloon-2009-w221-owners-manual-01.pdf

Април 07, 2023, 14:10:40
Отговор #314

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
2013 ми беше CLS-a  , и беше ми много на сърце тази екстра,  имаше две степени на активност , много добре съобразена с динамично каране  с много завои , както и с бавното градско маневриране, може и да е ъпдетнато софтуерно , но никога съм нямал дискомфорт с това
 Сега с Q8 ми е по кофти  :(

Април 07, 2023, 17:11:34
Отговор #315

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
моя 2008 s550 го има, 2 нива са, в менюто се влиза за пускане и спиране, но не намирам разлика между тях, пък последно почна да фучи на шофьорската седалка откъм вратата, и аз го загасих.
При агресивно каране по Петрохан или папаз чаир, ще има ефект.

Интересна е реакцията на пасажер ако качиш и той е изненадан какво става !!!
Даже зет ми въпреки че знаеше че го има, веднъж започна да се кара на внука отзад да не го рита (мисли си че малкия отзад с крака нещо прави )
Аве, забавно е !!
 
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 10, 2023, 00:26:58
Отговор #316

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
рънвай VIN-а на lastvin.com и посtвай тука да видиме екстрите и оборудването, какво има какво нема


Май 01, 2023, 02:15:03
Отговор #317

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Това купе pilarless ли е ? Ако да снимай да видим с всички прозорци свалени.

Днес предвид доста топлото време реших да я щракна по този начин.


Май 01, 2023, 15:32:23
Отговор #318

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Красота !!!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 05, 2023, 14:44:45
Отговор #319

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
И третото ми Опел купе Astra H GTC.  Много ми е приятно вече няколко години. И посетихме хубави места. Западна Гърция, Йонийско море - от преди няколко дни.