Автор Тема: Opel Ascona B 1980 - Моята кола  (Прочетена 39066 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 16, 2013, 11:06:13
Отговор #20

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Ето го и мотора- на мястото си. Скоро трябва да се возя.  O:-)
Както виждате коша е боядисан, лъскавки алуминиви чести, здрави кръпки, яка работа....


Септември 16, 2013, 11:59:52
Отговор #21

Активен GT 51

  • Публикации: 1870
Да е жив и здрав Мартин , че ни търпи и му се занимава....А нали се сещаш като свърши Асконата , Маздата какво я чака...?  :P
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 16, 2013, 12:18:56
Отговор #22

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Хахаха....
Чакай бе, аз имам още една аскона...

ОПЕЛ с предимство!


Септември 16, 2013, 23:51:21
Отговор #23

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
А БМВ-та прави ли?  ;D

Септември 18, 2013, 22:09:02
Отговор #24

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Е, сигурно прави човека, все пак е майстор.. добър при това.

Ама ти нали си наясно, че на едно бмв каквото и да му пилиш по мотора, каквито и брони да му кичиш, какъвто и тунинг да захванеш.... аскона Б няма да стане... никой път :winktongue:
« Последна редакция: Септември 18, 2013, 22:15:59 от flux »

Септември 19, 2013, 10:34:34
Отговор #25

Активен GT 51

  • Публикации: 1870
Всичко прави Мартинчо,даже и жени поправя и вразумява, единствено стои въпроса дали сте платежоспособни. :winktongue:

Майна, Маздата чака отпреди Асконката... ;)  Ама айде, от мен да мине... O0
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 19, 2013, 11:57:44
Отговор #26

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Свестен си!  O:-)

Септември 26, 2013, 10:45:24
Отговор #27

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Ето и как се доразви асконата с последния мотор с правилния смукател:






Надявам се скоро да си я прибера. Още не съм измислил дали да я карам зимата. Кара ми се, щото има много чар, ама ми трябват 4 чисто нови гуми, а и парното все си е слабо. Не ми се иска да накривя калниците, че имам само още едни резервни. Айде на фарове го докарах, ама.... все пак. Ще изчакам до края на октомври и началото на ноември, ако изпадне някой състезателен зимен опел, може и асконата да си кара тиха зима. Ако не-  >:D
За сега е това, като си я прибера ще и бия едно лустро и едни снимки.

Октомври 24, 2013, 09:39:56
Отговор #28

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Здравейте,

Ето че дойде момента да влезем и във версия 4.2 на асконата. Май така следва да е номерацията. Този път дадох на човек да ми я направи, понеже нямам много време, а наистина ми се караше. Марто от Казанлък се справи чудесно и направи колата супер. Взех си я миналата събота. 4.2, защото този мотор беше веднъж сложен в коша, но не съвсем както трябва, а сега е с правилния всмукател и маховик. Върви доста приятно, под капака е супер подредено и чисто, а и визията е променена- свалена е колкото трябва и сега изглежда супер. Поне на мен много ми харесва.
Дойде време и за поредната история- както казваше един полицай от долния етаж- при теб все нещо се случва.... ами кво да правиш- такова е.
Колата определено ми е късметлийска- не мога да се разделя с нея. Още със взимането имах премеждия. В неделя се прибрах от Пловдив към София. Не успявам да си намеря малкия талон както и документа за преглдеда, но намерих другата му половина и големия талон. Застраховах колата, лепнах стикера и документите в един плик. Викам си- с тях ще карам. Да, ама на прибиране от Пловдив съм ги забравил. Съответно неделя ми се наложи да изляза късно вечерта по работа. Както можете да се досетите видях омразния червен кръг с дръжка, проблема беше, че и той ме видя. Спирам аз, а при спирането съответно ми гасне левия стоп, релето на мигачите залепнало и аварийките не светят съвсем правилно, нямам триъгълник, аптечка и пожарогасител- нали са в другата кола, а на всичко отгоре нямам и документи - нито за колата, нито за преглед, нито за гражданска. Полицая ме привика при него, защо съм я карал така- викам наложи ми се по спещност, утре ще си получа документите. Ама не можело така, той не искал да ми реже главата- най- лесно било това, да сме измислели нещо. Викам ами ти каквото кажеш старши. Той вика, бе аз щом те питам- ти кажи. Принципно не мисля, че е правилно да се подкупват полицаите. Да, не е правилно да карам и с неизправна кола, за това и сега работя по отстраняване на проблемите. Съответно му казах, ами какво да измислим, в джоба си разполагам с 5 лв. Естествено излъгах. Имах повече пари, но отказвам да давам на корумпирани полицаи. По- добре да си понеса последствията и да си платя акта(както стана, когато ми отнеха златния талон и вместо с 20 лв. минах с акт за 50 + разкарване до Пловдив) отколкото да продължавам да стимулирам тия корумпирани господа. Както и да е, разминах се без последствие- тръгвай ми вика. Така стана 3-тия случай да ме спират с тази кола в дребно нарушение, без да ме глобят и без рушвет. Да определено ми носи късмет.
Колата е в движение и се кара, въпроса е дали да я карам зимата- доста ниска стана и гърнетата опират по пода. Ще видим имам още 10-тина дни да реша или пък по- малко... Ето и снимки да видите:








А тук са двете ми аскони заедно- красавицата и звярът. .... 
Красавицата ще бъде прибрана в гараж, но за звярът ще видим... иска ми се и него, ама найсе- нямам свободен. Ще мисля нещо.






Октомври 24, 2013, 20:16:24
Отговор #29

Неактивен Weldeddiff

  • Публикации: 89
Честито. Прекрасни коли. Всеки път като минавам покрай тях в квартала ги заглеждам!