Автор Тема: Opel Ascona B 1980 - Моята кола  (Прочетена 39068 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 25, 2015, 01:39:27
Отговор #50

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Да, за подобно усещане и движение става въпрос. Виж, колко ниско му е изтеглен въртящия момент. Страхотно !Максималната мощност я постига бързо, не е като да бъде на 7000 об/мин. Той и за това ти харесва.  :))Много, много подобен е на двигател ХN1 (Пежо 504/505), който е 2000 куб. см. и оборудван с инжекцион, развива 110 к.с., малко над 5000 об/мин. С максимален въртящ момент, около диапазона на твоят, Опелски мотор. Това е чудесен за каране двигател. Да, в момента в който се пусне, винаги разполага с ,,торк". Аз и за това в началото много се чудех на Пежото, как такъв двигател може хем да бъде така, странно еластичен- хем да изразходва много малко, наистина малко гориво. Спрямо други свои аналози по литраж и тонаж на каросерията. Ама и дървен за писти. И двата.

Колега Пламен, по отношение на цилиндровите блокове, еднакви са. Ама, не съвсем. Да, съвпадат и коляновите валове между 2,0 8 клапана и 2,0 16 клапана. Обаче, пробвал ли си да монтираш цилиндрова глава от ХЕ върху цилиндров блок от NE ? Въпроса ми не е провокативен, а е от чисто практическо любознание.  :) За да видиш, как точно пасва 16 клапановата на 8 клапанов блок и какво скрива, спрямо блока на ХЕ. За картерите, не знаех, че са взаимозаменяеми части. До там не съм стигал, понеже е трудно човек да се докопа до толкова износен или повреден, точно такъв двигател на Опел. Това е чудесно. Значи можеш да си монтираш/разменяш картери, между различните блокове 8 клапана и 16 клапана, така ли да разбирам ? От твоя опит излиза, че подредбата и разстоянието между болтовете на блока за захващане на скоростната кутия са едни и същи при коментираните от нас цилиндров иблокове ? Че, то, това наистина като Мерцедес. Унификацията е много полезно нещо. Разкошно нещо. Остава да кажеш, че и маслените помпи са взаимозаменяеми. Или поне всмукателите, дето са потопени в маслото. Такива ли са ? Има едни чугунени, 6-цилиндрови Опели със задно предаване, чиято маслена помпа е монтирана в ангренажния капак на двигателя. При твоят двигател, по този начин ли е конструирана или е зъбна двойка ? В същност, я да не ти развалям темата, ами сам ще проверя тези конструктивни подробности. Че ми стана интересно.

За същността на автомобила. Като се замисля, се сещам за следните комбинации:

Класически и агресивен - BMW.
Класически и не агресивен - Мерцедес.
Не класически и агресивен - Пежо.
Нито класически- нито агресивен - Симка.  :))

Класика и агресия са взаимоунищожаващи се съчетания, Пламко. Само едното може да надделее. Агресията съсипва Класиката, пък ако ще и на Марс да е скроена. За да съжителства Класика с Агресия, или култивираш агресията- или я премахваш напълно от Класиката.


Юли 25, 2015, 20:10:05
Отговор #51

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Другарю Живков, блоковете при ohc/dohc са идентични с дребни но поправими разлики в годините по отношение на ангренажните ролки. Картери и скоростни кутии дал Господ да бъдат монтирани в какъвто и да било Опел, без значение с предно или със задно предаване :) При  cih /така наречения Чугунест мотор/ няма кой знае какъв избор - картери с преден или заден леген, скорости оригинални за модела на който се монтира. Има избор на кутии, но изискват определени преправки. Маслената помпа е в ангренажния капак, то на практика шестака е същия мотор с добавени два цилиндъра :)Пламен реално се връща на чугуна, който си му е оригинален за колата с малка разлика в кубатурата и някои засилващи елементи.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юли 27, 2015, 12:23:38
Отговор #52

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Евала, майна! Другарю Живков - Владо е отговорил.

Август 24, 2015, 11:23:14
Отговор #53

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Този уикенд раздвижих малко двуврата си каляска. Сложих и едни полирани джанти 7J, et13, 15 цолови са. Предните гуми са 195 50, задните 205 50, с борд... Жалко, че нямах такива и за отпред. Окачването е регулируемо, а пружините са оригинални понижаващи, червени на -40 мм. Ето и снимка:



Август 24, 2015, 11:36:36
Отговор #54

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ухаа! Къде полира джантите?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 24, 2015, 22:53:28
Отговор #55

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Този уикенд раздвижих малко двуврата си каляска.

Е?!?!?  :o :o :o
Пламене,ти нали си търсеше точно двуврата много време???
Това нещо ново ли е или аз не съм разброл просто?

Между другото този син цвят е просто уникално красив!

Август 25, 2015, 13:18:13
Отговор #56

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Да, Дидо. Търся двуврата. Тази си е моя от 2 и повече години.
Просто не ми се съсипва за бегачкова. За това търся друга двуврата.
Благодаря!

Ноември 16, 2015, 13:58:49
Отговор #57

Неактивен flux

  • Публикации: 169
В петък благополучно закарах асконата към сервиза където ще ми я правят- кърпене + боя. По тази причина и записах и благополучно получих Е категория.
Най- вероятно ще отида да помагам да извадим мотора от донора и да го сложим в асконата, когато вече е готова. За сега е това. Ето и 2 снимки:



Ноември 16, 2015, 15:08:14
Отговор #58

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Честито за придобитата категория, Пламене!
Сериозно си се заел,браво!
В София ли ще я правят?
Успех!

Ноември 16, 2015, 15:15:26
Отговор #59

Неактивен ГеоргиПр.

  • Публикации: 32
Здравей колега. Опелчето има всички шансове да стане добре. Имам един страничен въпрос. Пасата дето 'тегли' твой ли е? Питам защото имам такъв хечбек .
Успех с ремонта.