Автор Тема: Opel Ascona B 1980 - Моята кола  (Прочетена 39044 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 16, 2015, 15:27:46
Отговор #60

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Дидо, благодаря! Колата ще се прави в сервиз в Плевен. Сега търсим някой нови ламарини... колкото повече намерим, се надявам, че ще стане по- добре крайният резултат.
Ще се боядисва в оригиналния си цвят-  Englischrot с код 532. Само рамките на вратите и колонката между тях ще бъдат черни. Нещо подобно:



П.С. Пасата не е мой, а на приятел. Истинско 4х4 с два блокажа е. Ако имаш повече интерес пиши на лични и ще ти обясня.
« Последна редакция: Ноември 16, 2015, 15:32:55 от flux »

Ноември 16, 2015, 15:36:35
Отговор #61

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Ще се боядисва в оригиналния си цвят-  Englischrot с код 532.

Хммм, обаче този цвят доколкото разбирам немски, а и като проверя номера е нюанс на червеното, а не бяло ???


Ноември 16, 2015, 15:43:15
Отговор #62

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Точно така. За мен си е кафяво, макар превода да се има предвид червено... Аз лично си го превеждам английско червено- тоест ръжда.... Това е оригиналния цвят, а по- горната снимка на бяла кола беше, за да илюстрирам черните рамки на вратите, само дето и колонката трябва да бъде черна- поне по моите критерии за естетика. Ето оригиналния цвят:



По талон колата се води светло кафява. Като я регистрирах все още беше с оригиналния си цвят- в началото на темата има снимки. Надявам се да нямам проблеми с КАТ след боядисването, защото не мисля да сменям талони...
« Последна редакция: Ноември 16, 2015, 15:51:42 от flux »

Ноември 17, 2015, 11:38:01
Отговор #63

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Точно така. За мен си е кафяво, макар превода да се има предвид червено... Аз лично си го превеждам английско червено- тоест ръжда.... Това е оригиналния цвят
Това е най-подходящият цвят за всеки Опел ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 09, 2015, 09:51:23
Отговор #64

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Здравейте, асконата вече притежава нова задна престилка и нови прагове на познатата марка. Очаквам още някой ламарини, който майсторът успя да изнамери. Скоро ще покажа снимки и на разглобения преден мост + рейка. В крайна сметка мостът ще мине пясък, боя и нови тампони от полиуретан + нови шарнири и кормилни накрайници- за рейката. С помощ от приятел се сдобих с мантови шенкели(от GTE)- на пръв поглед са същите като на асконата, но в действителност дупката за кормилния накрайник е на друго място и така се скъсява растоянието- пълен ляв- пълен десен. Все пак искам духът на колата да бъде спортно-оригинален и ще се стремя всички части, който заменя с оригинални, да бъдата от такава(сходна) кола. Иска ми се да направя всичко по предницата един път и повече да не се връщам там... само за накладки. Ето и снимките:



Март 07, 2016, 18:09:31
Отговор #65

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Здравейте,

В очакване на още нови ламарини съм. През това време поръчах полиуретан за цялата кола- за нещастие дойде по- твърд отколкото очаквах... съответно поръчах нов от друго място. Този изглежда да е правилен. Надявам се да е така. Свалих друг преден мост, че предишния беше доста разпокъсан, този е по- добър, ще го видим след пясъка. Междувременно през почивните дни извадих от гаража и другата си аскона- с двете врати. Направих и едни 500 км... не дотам безпроблемни, но въпреки това приятни. Взех масло от колегата, който снабдява с Yacco, че нейното беше застояло. Прибрах и новите джанти. 7J- разширени от оригинални опелски(5.5J). Боята е станала много добре- с оригиналния мотив. Имам и капачки за тях. Приготвил съм им гуми 195/45/13... ще видим какво ще излезе като ги сложа. В момента е с регулируемо окачване SPAX- жълти амортесьори и червени пружини -40мм, вози доста коНфортно.. Натегнах отзад да пробвам и се втвърди доста. Добра опция е, но не става за нашите пътища, да не говорим за маршрута, по който минах. Стойката също е добра. Отпред е с 195/50/15, а отзад с 205/50/15... Скоро ще кача снимки на колата измита, че бая се окаля по пътуването, а ето малко от другите, първо са тампоните за кафявата кола, а после новостите по синята:









« Последна редакция: Март 07, 2016, 18:16:26 от flux »

Март 07, 2016, 18:20:45
Отговор #66

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Страхотни са станали джантите,Пламене.
Просто съм влюбен в тези оригиниални Опелски джанти!
Синята Аскона е с много хубав син нюанс!
Чакаме още снимки като я измиеш.
Между другото, ако ще я миеш към края на седмицата можем да измислим нещо като обща баня?

Март 07, 2016, 18:52:34
Отговор #67

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Искам да я видя тази обща баня ,ще бъде хубаво :))
Ford weist den weg

Март 07, 2016, 20:18:03
Отговор #68

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
130 на 4500, това с с 4 степенна кутия ли е и какво ти е главното предаване?

Март 08, 2016, 08:22:13
Отговор #69

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Дидо, няма да е лошо.. Даже звучи супер. Ще пишем допълнително.
Колата е с 4 скорости. Диференциалът е с число 3.67.
« Последна редакция: Март 08, 2016, 09:36:50 от flux »