Автор Тема: ГАЗ 24 1976 г. - новата ми придобивка  (Прочетена 38567 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 22, 2013, 13:36:06
Отговор #70

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
благодаря за отзивите колега .Фактури нямам за съжаление тъй като този който я е закупил нова ги е дал сигурно но до мен стигна през втория собственик .Стояла е 15 год в гараж и това е запазило салона .Цвета като цвят е оригинален но е пръскана незнайно защо цялата аматьорски .Това е оригиналния цвят който е и на таблото
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 13:46:16 от loyd »

Февруари 23, 2013, 17:55:14
Отговор #71

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
Искам да чуя мнения от какво може да прави конденз по капака на клапаните .Маслото в картера е добре не е пресечено ,но по капачката на клапаниге и по тръбичката та щеката има .МИСЛЕХ ЧЕ КАТО СМЕ ВДИГАЛИ ГЛАВАТА  може да е влязъл антифриз но сега е  сменен ерно е по малко но го има .Сложил съм масло обисновенно наливно да покарам 500 км да промие и ще сложа добавка за изчистване.След тази процедура ще сложа новото масло.   Другият ми въпрос е относно накладките за спирачки .Купих нови но идват по къси от страната на цилиндърчето .Възможно ли е да са два модела .Тези които са на автомобила са преправяни и дозаварявани.Слагам снимка на накладките

Февруари 23, 2013, 21:25:57
Отговор #72

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Волгата има газова и вероятно не я караш на бензин. На газ винаги се получава конденз. Покарай на дълго и ще се изпари и изчисти. Не е фатално.

Февруари 23, 2013, 21:29:07
Отговор #73

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
Е имам и уаз но там няма въпреки че е на газ .Разликата е че на волгата на капака на клапаните няма отдушник

Февруари 26, 2013, 12:22:06
Отговор #74

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
Предни спирачни цилиндърчета на газ 24 и уаз дали са едни същи че ми ги продават еднакви

Февруари 26, 2013, 21:19:13
Отговор #75

Неактивен ГАЗ_maniak

  • Публикации: 27
Колега, с тея нови накладки от магазините бая зор ще видиш (бях взел едни които идваха по дълги), както и с цилиндърчетата и ОСОБЕНО ако сменяш евентуално и маркучи. Просто нямам думи с които да ги опиша тея търговци, само боклуци внасят.
'77 ГАЗ 24 Волга
'87 ГАЗ 3102 Волга

Февруари 26, 2013, 21:40:05
Отговор #76

Неактивен ГАЗ_maniak

  • Публикации: 27
Предни спирачни цилиндърчета на газ 24 и уаз дали са едни същи че ми ги продават еднакви
Търси си Волгови!
УАЗковите принципно стават, но не са саморегулиращи се като Волговите и незнайно защо официално ги водят че не стават за автомобили със усилител. Миналото лято смених задните цилиндърчета с оригинални УАЗ-кови Двойной Ресурс и уж за сега са добре. Само трябва да видиш при теб колко ти е отвора за щуцера, че са два вида. При мен на волгата беше по-големия отвор на задните, ПРЕДНИ не съм сменял и не знам как е там.
« Последна редакция: Февруари 26, 2013, 22:32:59 от ГАЗ_maniak »
'77 ГАЗ 24 Волга
'87 ГАЗ 3102 Волга

Февруари 26, 2013, 23:27:56
Отговор #77

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
При мен бяхо къси накладките Ще търся други и ще видим

Февруари 27, 2013, 20:27:03
Отговор #78

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Винаги съм се чудил защо хората не си коват оригиналните накладки,явно религията не им го позволява.Вместо това купуват такива с неясен произход и качество.Щом твоите които са били на колата са преправяни, търси от някъде оригинални накладки и си накови нови фрикциони.
Цилиндърчета е по добре да си намериш Волгови.Нашия спирачен щит няма екцентрици и ако сложиш УАЗкови,след това се обзавеждаш с повече работа.Като ти се износи феродото и почне да ти потъва педала,трябва да регулираш от ексцентриците на опорните палци,пък за главите на палците ти трябва и специален ключ.Отзад пък  ще трябва да сваляш барабана и да донагласяш от ръчната.
Иначе за маслото ти е пуснало отнякъде антифриз.Ако продължи и след промивката смени антифриза с друга марка.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 28, 2013, 00:38:31
Отговор #79

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Или при ваденето на главата е мръднала риза.