Автор Тема: ГАЗ 24 1976 г. - новата ми придобивка  (Прочетена 38572 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 28, 2013, 07:04:54
Отговор #80

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Найстина наличието на конденз по капачката не е оправдано нито от това ,че е зима а още по малко от това ,че я караш на газ.Едва ли някой може да се наеме да твърди от къде е проблема без разглобяване.Може и риза да е мръднала а то се случва с тези мотори дори и само след притягане на главата понякога,може и некачествена гарнитура за глава да си сложил,нешлайфана глава,пукнатина някъде и още какво ли не.Ако е малко само по капачката и щеката карай и не се вкарвай във филми.Лятото ще намалее .

Февруари 28, 2013, 17:55:15
Отговор #81

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Аз по назад писах че е пуснало от някъде.Някои антифризи,особено качествените и скъпи имат невероятната способност да намерят и микроскопичен път да преминат.Миналата зима сложих скъп марков,червен антифриз на Волга на реални 68х.В резултат на което през цялата зима гледах бяла капачка и щека.Напролет като се постопли го разредих и конденза изчезна.Тази зима сложих пак качествен ,но не дотам скъп антифриз и нямам нито капка конденз.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 28, 2013, 18:35:06
Отговор #82

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Наистина скъпите антифризи са доста агресивни а и правят доста интересни реакции с разните му там добавки против течове.Какви бози съм виждал не е истина Жоро. :)

Февруари 28, 2013, 22:52:44
Отговор #83

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
Гбавата е стегната 7.5 при норма от 7.3 до 7.8 Нужно ли е притягане ?

Февруари 28, 2013, 23:01:45
Отговор #84

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Нищо не ти пречи контролно да я провериш колко е мръднала, ако е някоя менте гарнитура може и много да е охлабила.На този мотор да му изскубнеш шпилките от блока вярно не е трудно /въпреки, че това се отнася по-скоро за мотора на 21-цата/, ама наистина ли е толкова малък момента на затягане?

Март 01, 2013, 21:59:03
Отговор #85

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Трябва да се притегне главата втори път,щом си стегнал със 7.5.Аз стягам повече и по този начин си икономисвам последващото цапане свързано с разглобяването за притягането.
Но ти си го прави както пише по книгите,не гледай аз какво правя.Щото на ГАЗ 24 шпилки не се измъкват от блока,но резбата 11х1 горе има неприятния навик да се премазва понякога ако не се внимава.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 16, 2013, 21:59:14
Отговор #86

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
Ето машината с нови мигачи отпред !

Март 26, 2013, 19:49:40
Отговор #87

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
При запалване и на ниски обороти работи добре но при настъпване на газта забива нос .Някой да даде съвет колеги

Март 26, 2013, 19:59:35
Отговор #88

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Предполагам, че е на бензин. Причината най-вероятно да е в карбуратора.Като забие нос, след това започва ли да ускорява или изобщо не поема... ? Ако не поема проблема ти е или от запушване или от спекла ускорителна помпа. Ако поема.... или ти е бедна сместа или богата :) Това можеш да го разбереш като пробваш с дръпнат смукач ако забива повече, значи че е богата, ако се пооправя - бедна... Много е препоръчително да си сложиш бензинов филтър ако няма. Нивото в карбуратора добре ли е ?

Март 26, 2013, 20:06:50
Отговор #89

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
Добре е нивото но го прави и на газ колега .