Автор Тема: Classic Car day - Калояново 31.03.2013 - Регламентът  (Прочетена 54864 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 31, 2013, 21:11:14
Отговор #100

Неактивен snoopy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Време чудо беше, рядко на калояново е топло, но не изгаряш от слънцето.Имаше доста приятни емоции, добро настроение, получи се добро каране.Много се впечатлих от карането и колата на Стоян Еров.Аз трудно се впечатлявам, но този автомобил и начина по който караше пилота ме грабнаха.Чисто, плавно, без нищо излишно.Колата беше добре балансирана и стоеше много уверено на пистата.Логично той спечели малкия клас и то безапелационно, конкуренция нямаше, защото затвори всички поне с една обиколка-проследих цялата серия и не изпуснах развоя на събитията дори когато трябваше да тичам да нося палец на буталото.Много ми беше приятно да гледам това явление (дори и от профитата има хора които карат пъти по зле) и всеки път когато излезнеше от полето ми на обзор, се молех да не се завърти и да отпадне, понеже исках да го видя пак.

И много се разочаровах, когато разбрах че поради някаква грешка е класиран на трето, а не на първо място.Дано има видеозапис на цялото състезание за да се види, но аз лично съм сигурен в това което видях.Не обвинявам никой, просто смятам че някъде е допусната сериозна грешка-но не успях да убедя Влади да провери обстойно нещата и съответно грозната сцена на награждаването беше неизбежна...
Яд ме е че иначе хубавото състезание, завърши по този нелогичен начин.

Какво? Еров със сивата жигула ли беше? Та той ги затвори поне с няколко обиколки повечето. Що за малоумие? Ако това е истина то няма по-некадърни организатори.

Мини купъра радваше много. Алфата зад него така и не успяваше да го задмине. После се завъртя ли, какво ли стана не разбрах. И караше много добре и колата стоеше много добре в завоите.

Март 31, 2013, 21:57:32
Отговор #101

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Абе, с Влади се познаваме... не бих го нарекъл некадърен, щото най малкото мероприятието, като изключим това, мина добре.Опитах се да говоря с него, но докато изяснявах ситуацията, дойде цялата група придружаваща Стоян, за да поиска обяснение.Мислех да разбера как се е измервало времето и да го помоля да ми позволи да потърся къде е станала грешката-аз също съм бил времеизмерител, на първите тайм атак състезания на картинг пистата в Плевен и имам известен опит.Получи се обаче така че сме дошли заедно, за да искаме обяснение, стана разправия и естествено Влади се изнерви и на мен, нямаше как да го питам нищо повече или да искам нещо повече.Отбора му си отиде, реших че е по добре да си отида и аз.
Отидох при тях в бокса.Оказа се че не са разбрали, че питам именно за него и ме посрещнаха на тръни.Мина известно време, май не успях да обясня много добре защо се намесвам, само от позицията на зрител.Така и с тях не успях да поговоря.Малко се оказах скаран и с двете страни по едно време, обаче все пак от отбора на С.Еров си изясниха, че не съм тръгнал против тях и слава богу.Поне успях да се запозная с него, макар и при кофти обстоятелства.

Влади все пак е прегледал отново резултатите, но когато отидохме на самото награждаване и той ги повика за трето място, те го освиркаха и си тръгнаха без да вземат наградата.Получи се много грозно, за любителско мероприятие е недопустимо така да стават нещата.Христо Стойлов беше наблизо до мен, погледна ме и поиска да разбере какво става, но прецених, че само ще докарам още повече нерви и не се опитах да му обяснявам.

Просто считам че се е получила нелепа грешка-не допускам да е имало умишленост в нечии действия.Надявам се да се изяснят мирно нещата и за вбъдеще да не се получава, защото вече не остана състезание на което да не се е стигало до ексцесии, а състезанието което Влади организира беше изолирано от такива случки.

П.С.Защо мисля че е станала грешка-Влади каза че С.Еров е направил 51 обиколки и е трети, втория е също с 51, а първия с 53.Аз наблюдавах състезанието много внимателно и Стоян не се е завъртал, не е напускал трасето и престоя за задължителното излизане в бързия бокс едва 30-40 сек.При това, при излизането си беше с обиколка пред останалите, няма как да е излезнал зад тях.Когато се върна на пистата, все още е бил начело, така че е абсолютно невъзможно той да има по малко обиколки от другите, защото той стартира, поведе колоната и беше начело до последно-тоест, всяка следваща обиколка е почвала с неговото преминаване.
От друга страна, системата на пистата, понякога не отчита преминаване на транспондер, особенно ако минат две коли едновременно.Тогава тя продължава да брой текущата обиколка и отчита при следващото преминаване обиколка с два пъти по голямо време от обичайното.Влади знае това, аз също го знам.
Затова е подсигурил резервно времеизмерване, ръчно с хронометри.Аз съм измервал по същия начин обиколки на тренировките на тайм атака на картинг пистата в Плевен и съм наясно колко е отговорно и какви грешки могат да се получат, дори и само от невнимание.Тогава ние бяхме трима времеизмерители и на сесия се пускаха само по три коли.Хронометъра мери общо време, а с натискането на едно бутонче, засича и обиколки, същевременно продължавайки да мери общото време.Ако не внимаваш, може да пропуснеш нечие преминаване.Тогава се получава като с транспондерите-следващото засичане е двойно по голямо.Но се случва и някой да се завърти и обиколката му наистина да е двойно по голяма.Затова знам че такива грешки са много лесни, още повече, че тук стартират всички заедно, а едва ли горе има 13 човека, всеки следящ по една кола-затова исках да помоля Влади да ме оторозира да хвърля един поглед, бях убеден че мога да разбера как е станало така и да му обясня съвсем обосновано.
« Последна редакция: Март 31, 2013, 21:59:38 от Frysco »

Март 31, 2013, 23:07:37
Отговор #102

Неактивен snoopy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Знам само, че аз като прост и не супер заинтересован зрител видях как ги разпори с 2-3 обиколки . Не знам как един организатор не го е видял това. А и да не го е видял и да е имало проблем с техниката, то при толкова много зрители и явен проблем не може да се награждава без да са изяснени обстоятелствата пък каквото ще да става.
Яд ме не защото ме интересува това съзтезание или което да е в България, яд ме е защото отново лоша организация и лощо свършена работа опорочи труда на група хора, които едва ли ще имат стимул да се включат в този събор отново.

Март 31, 2013, 23:40:37
Отговор #103

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Наистина имаше някаква грешка с класирането на сивата Лада - просто няма как да е на 3-то място зад минито, което е на 2-ро, защото аз до финала карах броня в броня зад него... практически няма как Еров да е бил между нас. Всъщност грешката с транспондерите не се случва за за сефте, още преди няколко години, на втория рейсинг ако не се лъжа, когато и организатора беше друг /Старозагорския ретро клуб/ ми се случи да ми засекат 2 обиколки като една и в резултат загубих първата си позиция, макар че цялата публика видя какво всъщност стана и ме аплодира като победител. После стюардите ми заявиха, че сигурно съм се забавил много в бокса /което не беше така/ и точка. Така че, ако ми пукаше за класирането изобщо не бих участвал повече в този рейсинг... но нали уж всъщност караме за удоволствие? Може би не всички, доколкото знам Еров е професионален пилот и сигурно го приема на сериозно, защото е вложил доста средства и усилия в подготовката... Друг е въпроса, дали е справедливо ние аматьорите с абсолютно сток коли пак по решение на организаторите да караме в 1 и съща група с професионалистите с максимално олекотените и тунинговани бегачки. Всъщност това е дълга тема и по-нагоре в нея беше изяснено защо в момента стоят така нещата. Аз лично днес си прекарах добре и си направих изводите какво трябва да подобря следващия път, за да увелича удоволствието си като изпреваря по-голяма част от конкуренцията.
Като цяло се получи доста добре според мен комплектното мероприятие с ретро парада и базара, затова искам да благодаря на организаторите, че се постараха за това добро начало.
п.п. утре ще кача и моите снимки, защото сега съм доста уморен...
« Последна редакция: Март 31, 2013, 23:42:27 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 31, 2013, 23:50:27
Отговор #104

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
А, грешиш Митко, Стоян Еров е карал само любителски състезания досега и то не много от отдавна-опита му е три-четири сезона, предимно в тайм атака/италианско преследване.А за мероприятието си прав, наистина беше приятно и весело... жалко че не си харесах нищо на пазара.
« Последна редакция: Април 01, 2013, 00:02:57 от Frysco »

Април 01, 2013, 00:00:54
Отговор #105

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Наблюдавах второто излизане на бялата широка кола, която пречеше и засичаше тези след нея, даже предизвика лек удар и показване на средни пръсти. Нито капка колегиалност и възпитание. Поведение на обикновен светофарен джигит с малка пишка.

Аз си прекарах страхотно. Много съм доволен, че видях готини коли и приятни хора. Времето беше като по поръчка. Другата година се надявам да имам възможност да съм там отново.
krankenstein, изненада ме. Не знаех, че караш сериозно, а и се представихте отлично.
« Последна редакция: Април 01, 2013, 00:06:40 от sphereholic »

Април 01, 2013, 00:02:25
Отговор #106

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз съм мъничко по - щастлив от днешния ден - след  песимизъма от мъглата дойде настроението от слънцето.Свърших чудесна делова работа и също разпуснах чудесно. :)
 
Изтървах интригата със Стоян Еров , но жигата му ми направи много силно впечатление - работещ като шевна машина мотор , отдващ
целия си максимален въртящ момент без да се напъва в обороти , паснато предавателно отношение за писта и където трябва олекотяван Стоян ревниво пазеше какво има под капака  но мисля че го разгадах  , издаде го сензора за нивото на маслото в картера - поплавъков тип , монтиран в предната му част. ;)
Това като  жокер , колеги досетете се каква е марката на мотора. :)
« Последна редакция: Април 01, 2013, 00:08:42 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 01, 2013, 00:05:45
Отговор #107

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Редактирах си мнението, понеже не съм сто процента сигурен че той управляваше колата.Жигулата имаше и един по млад пилот, та не знам кой седеше зад волана по време на тея истории.
« Последна редакция: Април 01, 2013, 00:20:59 от Frysco »

Април 01, 2013, 00:08:05
Отговор #108

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Това изречение го махам, останалото е така. :)

Април 01, 2013, 12:36:39
Отговор #109

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Наблюдавах второто излизане на бялата широка кола, която пречеше и засичаше тези след нея, даже предизвика лек удар и показване на средни пръсти. Нито капка колегиалност и възпитание. Поведение на обикновен светофарен джигит с малка пишка.
Тук не става въпрос за възпитание, просто така са свикнали да си карат професионалистите в пистовия шампионат... както писах по-нагоре според мен местото на такива пилоти не е в една група с нас, ретро-маниаците, които на първо място си пазим колите и здравето, а не гоним класиране на всяка цена. Знам, че мнението на Влади GT51 се разминава с моето, но надявам се след този случай да го преосмисли поне до някаква степен. Такива грозни гледки само развалят хубавата атмосфера на мероприятието, а можеше и още по-грозно да стане и да не се размине само с показване на среден пръст, примерно ако потърпевшия беше друг...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.