Автор Тема: Renault 11 1.7 Turbo 1984  (Прочетена 10256 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 27, 2013, 14:18:15
Прочетена 10256 пъти

Неактивен evgeni

  • Публикации: 10
Здравейте ето и моят автомобил Рено 11 1,7 1984г.Колата е при мен от лятото на 2011г като екстри има ел стъкла и централно заключване.
От лятото до декември колата почти не е карана поради наличието на друг автомобил.Работата по колата започна след като ми попадна една турбина и реших да я постегна и да си я карам.
Ето няколко снимки как беше като я вземах




ето и какво съм направил до сега










« Последна редакция: Януари 27, 2013, 14:32:23 от dido1903 »

Януари 27, 2013, 14:22:16
Отговор #1

Неактивен evgeni

  • Публикации: 10
Ето и другите снимки











Януари 27, 2013, 14:24:01
Отговор #2

Неактивен evgeni

  • Публикации: 10





Януари 27, 2013, 14:53:16
Отговор #3

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Каква е идеята от цялата работа ?  В смисъл, защо изработихте нов колектор изпускателен ? Пък и всмукателен ? 

Януари 27, 2013, 15:08:42
Отговор #4

Неактивен evgeni

  • Публикации: 10
Изпускателния е главно заради турбото понеже оригинално колата е атмосферка.Смукателния го замених защото с карбуратора не работи на бензин с турбото.Заедно със смукателния колектор смених и главатя защото старата няма отвори за дюзичките на инжекциона. Тук има по подробни снимки http://www.album.bg/evgeni_ns/albums/166396/

Януари 27, 2013, 15:33:40
Отговор #5

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Добре.  Видях, че има прогорено бутало. Защо ?   Тя, АГУ има ли ?  Знаеш ли, не е първия мотор на Рено с изгорени бутала.  За да се предпазиш в бъдеше от такива факти, трябва да помислиш, какво точно правиш. Какво целиш.  Едва ли ще му купуваш бутала за 2000 лева, което все пак не е лоша идея. Която няма особен смисъл.  Трябва да прецениш, на какво налягане ще върви, след това да решиш как ще му управляваш авансът, какво топлинно число свещи да му сложиш и на бензин или на газ ще работи.   И как ще се управлява горивната смес. Въобще, направи си го както трябва мотора.  Колата и да сдаде багажа, мотора винаги може да иде другаде, особено ако е и успешно модифициран.  Не прави грешката да спестиш от горните неща, защото ще се счупи бързо.  Все пак,  1,7 на 0,5-0,6 изобщо не е слаба работа.  Не бива да се изкушаваш да даваш пълна газ на заден ход с навит до край волан.  И друго, не е полезно да се изфорсираш на 1-ва и веднага да ръчнеш 2-ра с пълна газ.    :) 


Малко прибързано подходих.   Ти, главата+колектора, заедно с инжекцията ли ги взе ?

Януари 27, 2013, 15:47:30
Отговор #6

Неактивен evgeni

  • Публикации: 10
Значи буталото се стопи още в самото начало защото първата турбина беше с доста малка топла част и подпираше много газовете и изпарителя беше малък не можеше да храни мотора и освен това беше и без интеркулер.От тогава съм с по голям изпарител BRC AT90 140KW преправен за турбо режим и с по голямото турбо нямам проблеми вече.Карам я на 0,6 повече от 3000 км без проблеми.За по голямо налягане за сега няма начин понеже мотора не е разреден.Нагласил съм си други бутала на които съм уголемил горивната камера за да се разреди мотора.Но още не им е дошъл реда за монтиране.Колата се кара само на газ на бензин много рядко.

Февруари 01, 2013, 06:20:42
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Добре дошъл при нас!

Автомобилът е интересен модел, който ще изчезне в близко бъдеще от улиците.
Лично аз имам много приятни спомени от возията на едно такова Рено.

Друг въпрос имам колега.
Как това Рено се вписва в концепцията на този форум?
Предвиждаш ли връщането му в оригинален, приличен вид или модифициране с оригинални за модела части?

Твоя автомобил попада в една категория, за която не е достатъчно да е стар, а трябва да е в брилянтно състояние или поне да има визия да стане такъв.
Иначе остава просто един от невзрачните участници в движението, които са на доизживяване.

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 01, 2013, 14:18:26
Отговор #8

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Е, един автомобил кара ли се ежедневно, няма да бъде като твоята Алфета никога.  :)  Колкото и да се пази, колкото и да се трепери. Някой ще го одраска, друг ще ти огъне врата, счупи стоп или фар, открадне надпис, изкриви огледало, пък и някои марки, ама хич не са подходящи за нашите пътища. Разпадат се. В такъв момент, наистина човек си задава точно този въпрос. Да го възстановява или да го кара до разпад. И като се разпадне, какво - да се възстановява тогава за музея или да се праща на вторични суровини.  Много правилни въпроси.  Няма начин, за да се пази в отлично състояние трябва още една кола.  За която да не трепериш много, а да върши работа.  Да, обаче никога не съм възприемал автомобилът просто като средство за превоз от точка А-до точка Б. И не разбирам това възприятие. Без своенравие, без емоции се превръща в скучна ежедневна вещ.

Февруари 01, 2013, 15:34:41
Отговор #9

Неактивен evgeni

  • Публикации: 10
Добре дошъл при нас!

Автомобилът е интересен модел, който ще изчезне в близко бъдеще от улиците.
Лично аз имам много приятни спомени от возията на едно такова Рено.

Друг въпрос имам колега.
Как това Рено се вписва в концепцията на този форум?
Предвиждаш ли връщането му в оригинален, приличен вид или модифициране с оригинални за модела части?

Твоя автомобил попада в една категория, за която не е достатъчно да е стар, а трябва да е в брилянтно състояние или поне да има визия да стане такъв.
Иначе остава просто един от невзрачните участници в движението, които са на доизживяване.

Поздрави!
Защо да не се вписва в концепцията на форума?Както ти сам каза че ще изчезне в скоро време от улиците,аз бих казал че почти е изчезнал вече понеже са останали много малко движещи се дето се казва "броят се та пръсти"По втория ти въпрос :малко по малко се стяга колата.Външно единствено предния капак съм преправил но стария стои не съм го развалял.Кое те кара да мислиш че не е в приличен вид?Ако е от снимките във темата те са както съм писал от преди повече от година.http://www.album.bg/evgeni_ns/albums/166396/ тук има снимки на почти всичко което сън направил по колата. Ето и снимки от днес