Автор Тема: Renault 11 1.7 Turbo 1984  (Прочетена 10304 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2013, 16:09:59
Отговор #10

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Евгени, никой не цели да се заяжда. Още по-малко да те упреква в нещо. Повечето сме си купили точно такива коли. Нито да я започнеш-нито да я зарежеш.  Е, решили сме да започнем. Но, поне това което се започва да не се саморазпада и да има базата, върху която човек да си направи кокетна бангийка, да бъде безопасна и да си я кара щом иска.   :)   Даже много хубаво е станал мотора. Чист, блестят разни части, колектора, надписите.  :))  Явно и върви добре. Ето, готово. Остава и към каросерията да се подходи така и какво повече ? Дори да е по-напред във времето.   Аз, ако имах време, повярвай ми - затварям се завинаги в двора, барикадирам се с 4-5 марки, още 2-3 човека и се отдавам да вечен живот.

Февруари 01, 2013, 16:28:41
Отговор #11

Неактивен evgeni

  • Публикации: 10
И по купето се бута по малко,десния поткалник има малко за кърпеж,задния мост има за смяна 2тампона но малко по малко се отстраняват.Като има време и най важното пари всичко става.А и всичко си правя сам през свободното време.Не съм казал че някой се заяжда  :)

Февруари 02, 2013, 01:43:20
Отговор #12

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Евгени, съжалявам, но автомобилът ти в този вид няма място в този раздел.

Тук ценим оригинален вид или модификации, които са се предлагали оригинално за този модел.
Начинт по който си запонал да модифицираш и подобряваш показва, че тази кола няма шанс да се върне към оригиналният и вид, което автоматично я прави неподходяща за този раздел.

Местя темата в "Общи приказки" .
Няма проблем да остане там и там да разказваш за твоята машина.

Поздрави,
Димитър
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 02, 2013, 14:22:24
Отговор #13

Неактивен evgeni

  • Публикации: 10
След като цениш оригиналния вид и модификации предлагани оригинално за даден модел как на тези колеги темите им имат място а моята не?  >:( http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=3652.0  http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=811.0   http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=3163.0 Нима те не са модифицирани и подобрени :D Нищо лично към авторите на темите просто за тях се сещам в момента но не са единствените.Следя им темите и по другите форуми и им се възхищавам за труда положен върху автомобилите им.Как техните са подходящи а моята неподходяща ??? ??? ??? За едни може за други не :( Отнасяй се по еднакъм начин към всички потребители на форума.Аз с какво се различавам от останалите? :-\

Февруари 02, 2013, 18:29:10
Отговор #14

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Москвич 403 е модел 1962ра година.
Рено 5 е модел 1972ра година и има далеч по-близък до оригиналният вид.

Темата за Ладата я следя и има шансове да попадне в "Общи приказки" също, но Мирката има опит в този форум и за момента вярвам, че ще се погрижи и за външният и вид.

Относно твоето Рено.
Уважавам огромният труд, който полагаш и ми е ясно, че струва много пари.
Просто си решил да ги вложиш в автомобила си по друг начин, който не е подходящ за този форум.
Няма как да пуснеш снимки на колата кална, с различни китайски тасове, изкормена предна решетка и изрязан преден капак и да очакваш да я допуснем.
Това не е грижата за автомобила, която очакваме да видим тук.
Хубаво гледаш другите, а видя ли останалите теми из форума?

Не си само ти, ако се разгледаш в този раздел ще намериш още една тема, отделена по подобни причини.

Твоята тема остава тук докато не видим Рено 11 в пълен оригинален блясък, оригинални джанти или тасове и т.н.

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 02, 2013, 20:24:38
Отговор #15

Неактивен evgeni

  • Публикации: 10
Съгласен съм но и те не са модификации предлагани оригинално за модела а ти казваш че това трябва да е така за да съществува дадена тема.Относно до снимката и аз мога да кача снимка като е лъсната   ;)

Февруари 02, 2013, 22:54:54
Отговор #16

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Браво от мен Евгени, за мен е по-важно че ти действаш по колата си, а има много умрели теми във форума с уж оригинални и автентични коли, на които буквално от паяжини не можеш да им видиш двигателя, просто ей така си висят нито реставрирани, нито темите им развити.
Радвам се, че ти с две три снимки показваш неща направени по твоята, които и аз самия за година не съм постигнал още. Поздрави от Варна и продължавай все така с ентусиазъм, а за темата да не ти пука, аз като гледам например темата Общи приказки е много по-посещавана, отколкото да речем Японски автомобили, чувствай се специален ;)
Пък да не говорим, че в България изобщо истинските автентични класически автомобили се броят на две-три ръце  ;) [size=78%] [/size]

Февруари 03, 2013, 11:30:39
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Москвич 403 е модел 1962ра година.
Рено 5 е модел 1972ра година и има далеч по-близък до оригиналният вид.

Темата за Ладата я следя и има шансове да попадне в "Общи приказки" също, но Мирката има опит в този форум и за момента вярвам, че ще се погрижи и за външният и вид.

Относно твоето Рено.
Уважавам огромният труд, който полагаш и ми е ясно, че струва много пари.
Просто си решил да ги вложиш в автомобила си по друг начин, който не е подходящ за този форум.
Няма как да пуснеш снимки на колата кална, с различни китайски тасове, изкормена предна решетка и изрязан преден капак и да очакваш да я допуснем.
Това не е грижата за автомобила, която очакваме да видим тук.
Хубаво гледаш другите, а видя ли останалите теми из форума?
Не си само ти, ако се разгледаш в този раздел ще намериш още една тема, отделена по подобни причини.
Твоята тема остава тук докато не видим Рено 11 в пълен оригинален блясък, оригинални джанти или тасове и т.н.
Поздрави!

Плюс 1 за мнението на колегата Митко.
В този си вид колата, дори и интересна на моторизация, преко сили би била интересна за Тунинг форума.
От тоя Форум, дори и по отн. на Янгтаймерския му уклон, считам, че е далече като общ вид и излъчване, и разбира се, дори приблизителна оригиналност.

Февруари 03, 2013, 19:39:15
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Според мен нещата са доста относителни и в случая дори не е толкова важно в кой точно раздел ще попадне проекта... важното е, че колата е спасена и по нея се работи съвестно, като е запазена общата концепция. Границата между оригинален и неоригинален тунинг е тънка - като гледам и по Реното на колегата Аndy има вече опелски части, ситуацията с предния капак и маска е подобна, пък и дори е малко по-нов модел от 1988 г. и въпреки това се кефя на проекта му. Не крия, че донякъде съм пристрастен към френските "мускулести" модели, затова те поздравявам за мерака, с който си подхванал двигателя и ти пожелавам да имаш възможността да се погрижиш по-добре и за външния й вид - колата го заслужава. Дори ще призная, че преди около 15 г., когато започнах да се оглеждам за нещо по-ново, което да замени ежедневната ми Жигула, този модел беше сред фаворитите ми, но тогава така и не попаднах на екземпляр с достатъчно добро съотношение цена/състояние и в крайна сметка продължих да си карам баба Жужа още около 5-6 г. :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 03, 2013, 21:02:50
Отговор #19

Неактивен evgeni

  • Публикации: 10
Благодаря ти колега :)Вече на дневен ред е купето,както бях писал има за кърпене тук там което е нормално за годините.Малко по малко ще се отстраняват нещата но като се позатопли малко времето ;)