Автор Тема: DKW NZ 350 1942 г.  (Прочетена 18313 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 06, 2013, 21:23:04
Отговор #10

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Тъй, обаче го чух и го е продал наскоро. Мога да ти дам на ЛС контакта де, ако искаш да издирваш мотора нататък? Аз мисля че имам само декомпресор за тоя модел, трябва да видя у дома и за някоя дреболийка ама едва ли.
Инак фар от М72 му пасва добре като калибър, мерил съм ги понеже на моя стъклото имаше спукано и исках да сменям.
Ами здраве да е! Иначе фара който съм сложил не го знам от какво е,но до милиметър отговаря на размерите на оригиналния.Имам всичките му части,но съм свалил стъклото с рефлектора да не ги счупя.

Март 07, 2013, 19:20:53
Отговор #11

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
ДАШЕВ-продължавай все така..................

Март 08, 2013, 15:10:18
Отговор #12

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
А забелязахте ли на архивната снимка от какво са направени саксите?  :D Имам предвоенен акумулатор Бош, който е послужил точно за същата цел при едни съседи - съдържанието извадено, а на дъното пробити дупки за водата. Това е било доста честа практика, саксии от акумулатори. Видите ли някъде, не ги подминавайте, огледайте за надписи и емблеми  :)

Април 14, 2013, 15:32:18
Отговор #13

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Че то до ден днешен е пълно по балконите с такива кутий,даже като бях малък имахме и ние,ама кой да знае от какво е...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Май 10, 2013, 08:32:45
Отговор #14

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Да посъживя малко темата.Доста работа отхвърлих по мотора! По "ламарините"  остана само да възстановя задния калник в областа на пантата където се сгъва за смяна на гумата,и вертикалните опори на багажника/скъсили са ги като са рязали задницата да сложат амортисьори/.Особенно съм доволен от това,че успях да възстановя задницата в оригиналния и вид  :) Там вече всичко е напаснато,стана много добре .Направих и нови оси по размерите на оригиналните,всичко е центровано,сменени лагери и всичко друго необходимо.На заден план се вижда и Диаманта,с него вече 2 пъти успях и да се повозя из квартала!На него пък остана само да боядисам резервоара/подготвен е/,и да сложа задна светлина.Ето актуална снимка до къде съм стигнал :)

Юни 08, 2013, 08:31:38
Отговор #15

Неактивен ivan_valchev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Човека на кормилото е дядо ми.Той почина през 89 година,човека на втората седалка е собственика.Дядо ми е имал MZ175 .Били са приятели със собственика,човека се е занимавал с ремонт на манометри и километражи,къщата и работилницата му са били някъде около Данчо Сърбина-аргониста.Имам оригиналната снимка,готов съм да се разделя с нея,ще ти я подаря.Знам къде е гаража в който ремонтираш моторите.
« Последна редакция: Юни 08, 2013, 09:01:44 от ivan_valchev »

Юни 08, 2013, 16:01:41
Отговор #16

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Оригинала на снимката вече е при мен! Още веднъж благодаря на колегата за нея! Срешнахме се,поговорихме и изяснихме случая-най вероятно мотора на снимката не е моя,въпреки че няколко човека уж "разпознаха" човека на кормилото.Интригата се заплита,тръгвам по следите на ДКВ-то! Може пък и да излезе още едно забутано в някое мазе из Плевен :)

Юни 08, 2013, 17:10:26
Отговор #17

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ехааа много яка тема  :D А снимката от от мазето е все едно си открил гробница в Египет  :D

Август 10, 2013, 10:17:26
Отговор #18

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Като съм почнал да съживявам темите си,поне да карам наред :)).Две снимки от тази сутрин,с актуалното състояние на този проект: И понеже нямам за сега отделна тема за НСУ-то,тук ще покажа и с него до къде съм стигнал.На снимките е двигателя,отремонтиран и готов за поставяне!

Август 21, 2014, 22:17:32
Отговор #19

Неактивен Balkantourist

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здравейте колеги
Също така бих искал да отида DKW
някой има за продан?
не се нуждае от реставрация
моя имейл: mrkfh0864 at aol dot com

Благодаря ви Jan