Автор Тема: Хибриден двигател - какво представлява?  (Прочетена 20088 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 09, 2013, 21:18:05
Отговор #10

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Има разни БТР-и Съветски (поне в такива съм влизал и разбичквал), та там има двигатели, които въртят генератори. А, генераторите захранват електродвигатели, които задвижват многоколесната машина. Само дето там са разни ЯМЗ-та/Краз-ови дизели, дето единия тежи колкото 1 Тойота и някак си не ги виждам баш вътре в нея.  Вярвам, че Русия може да сътвори успешен, цивилен, хибриден автомобил. Само че вместо да излъчва сексапил, по-скоро ще плаши хората и ще всява страх по булевардите. Подобно на нов модел Лада. Което като се замисля, не е лоша идея.  В България ще станат култови возила.  Да работи на бензин, нафта, пропан-бутан, метан, електричество. И да не му се пукат гумите от дупки.  Колко ли ще струва.......ще се разбере, след като правителството закупят първи бройки. И ги пуснат на служба да щъкат из София, возейки велможи и костюмари.  Дрън-дрън.

Каква гаранция и колко време дават гаранция на автомобилът ? На батерията ?  Сервизно обслужване и следгаранционно обслужване ?  Поне за САЩ.  :) 

Февруари 09, 2013, 22:18:09
Отговор #11

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Гаранции:
10 години за калифорния - за батерията на Приуса.
8 - за останалия свят. Леко наизуст ти го казвам, проверявах преди време.

Февруари 09, 2013, 22:19:19
Отговор #12

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И по - малко преобразуване на енергия ! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 12, 2013, 14:12:21
Отговор #13

Неактивен Васко 3102

  • Публикации: 32
Аз гледах в интернет за едно Порше, което ще го пуснат следващата година као не се лъжа хибрид 734 конски сили и му даваха среден разход 3/100км.. и си мислех че и тази тойота или каквато и да е друга хибридна кола ще дават същия разход, но щом казваш 5/100 по магистрала и 9/100 в зимни условия май ще е по-добре да си ползвам ДВГ.  Баща ми кара Опел Вектра Б 98 година.. на магистралата пак със 100-120 му гори 5 - 5,5. Сега зимата на 7 /100 отиде, но имайки предвит, че е 1.8 115к.с. мисля че е доста добре..
С две думи излиза, че не са толкова икономични колкото го дават..
Благодаря колеги
Не е важно колко пъти ще паднеш, важно е колко пъти ще се изправиш !

Февруари 12, 2013, 15:28:31
Отговор #14

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Приятелю, в този форум хората горе-долу са чували нещичко за автомобили, и да твърдиш, че бензинова Вектра Б гори 5 литра при 120, написано тук, е слабо казано несериозно. Пред съучениците ти може и да мине, но не го пиши тук.Погледни заводската книжка на колата и може би ще останеш изненадан.В момента подобряваш заводските данни с около 30 процента :D.
« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 15:30:20 от michev »

Февруари 12, 2013, 16:04:22
Отговор #15

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Има разни БТР-и Съветски (поне в такива съм влизал и разбичквал), та там има двигатели, които въртят генератори. А, генераторите захранват електродвигатели, които задвижват многоколесната машина. Само дето там са разни ЯМЗ-та/Краз-ови дизели................

Адаш, нещо си объркАл рейса. Някой ден ше ми разкажеш в какви БТР-и си влизал.
Точно такава система съществува, но не на БТР, а на дизеловите локомотиви и се водят дизел-електрически.
В БДЖ все още има такива.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 12, 2013, 20:44:27
Отговор #16

Неактивен победовод

  • Публикации: 837
А сега де,как съм го пропуснал това 20? Е не,разбира се че няма такова животно и не е имало.Нито БТР,нито друга колесна или верижна армейска единица.Руснаците са традиционалисти и за тях винаги приоритет е била простата и надеждна конструкция,гарантираща безаварийност на машините.Единствената волност която си позволиха да направят,е двигател който гори без значение какво ще му сипеш,нафта,керосин,бензин,е вярно без вода.
« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 20:49:49 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 12, 2013, 21:25:03
Отговор #17

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Аха, т.нар. М-процес при дизелите. Обемно слойно смесообразуване.
Но руснаците имат опит също в двигателите с променлива степен на компресия...

Февруари 12, 2013, 23:48:33
Отговор #18

Неактивен Васко 3102

  • Публикации: 32
Michev защо ли ме ядосваш... аз на бор компютъра и на това което показва колонката като зареждам ли да вярвам или на теб ??  Пълним резервоара след 400км презареждаме точно 20 литра ...
ако ти кажа че Волгата която е 2,5 90 к.с. ми гори 9-10 газ няма да повярваш, ама аз си знам най-добре... не ме интересува както пише в книгата . ВЯРВАМ НА ТОВА, КОЕТО ВИЖДАМ !
Не е важно колко пъти ще паднеш, важно е колко пъти ще се изправиш !

Февруари 12, 2013, 23:51:17
Отговор #19

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Ясно.
Мичев, що се хабиш? O0