Автор Тема: Citroen CX 2500 IE Pallas  (Прочетена 9310 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 22, 2023, 00:20:03
Отговор #20

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Снимките до нивата са супер, ако са до София, мога и  аз да си направя една фотосесия през лятото.
Ако се интересуваш ,пиши ми , ще ти дам координатите на една немска фирма, която произвежда много части за километражи и то с по-добро качество от оригиналното.На практика частите им са вечни, поне 40г. ще са годни.Както и всички, които искат, нека ми пишат. За Форда си купих от нея и съм доволен.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 22, 2023, 01:58:33
Отговор #21

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Тези скъсани 8мм шпилки , се вадят много по лесно и безболезнено със заварена 10мм гайка върху пилката директно на място с телоподаващото , точно преди седмица на моя Датсън го правих това , а вчера на един Мерцедес. Хубавото е че избягваш риска да счупиш свредло , освен това със заварка става за 5 минути и оригиналната резба си остава непокътната  и не на последно място пестиш време и нерви .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Февруари 22, 2023, 08:33:59
Отговор #22

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Тези скъсани 8мм шпилки , се вадят много по лесно и безболезнено със заварена 10мм гайка върху пилката директно на място с телоподаващото , точно преди седмица на моя Датсън го правих това , а вчера на един Мерцедес. Хубавото е че избягваш риска да счупиш свредло , освен това със заварка става за 5 минути и оригиналната резба си остава непокътната  и не на последно място пестиш време и нерви .
съгласен съм, но тук шпилката беше скъсана на 4-5мм навътре в отливката на главата. И мисля, че нямаше как да се бръкне с телоподаващото. Аз освен това не заварявам, затова ходих във Видин в няколко сервиза да питам дали искат да им оставя колата да решат тоя проблем със скъсаната шпилка. Но ме отсвириха, никой не искаше да се занимава. И затова виках неволята и сам си свърших работата.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 22, 2023, 22:40:27
Отговор #23

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Това че е скъсана на вътре не е проблем , често пъти са така и никог не ми е пречило да си заваря гайка 8)) Когато обаче нямаш заваръчен апарат и не можеш да ползваш тази опция , не ти остава избор освен разпробиване . Важното е че си свършил работата и резултата е налице !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Февруари 23, 2023, 10:00:08
Отговор #24

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Сега виждам темата и те поздравявам за колата! Толкова дълго се чудих за една такава сив металик седяща в сервиз в моя квартал , но доста хора ме отказаха :( Бяха я обявили за 1000лв  Страхотна кола, много интересна визия , а вероятно и возията е уникална!






Февруари 23, 2023, 23:40:39
Отговор #25

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Този монтанския CX се мотаеше известно време из фейсбук групите и си търсеше собственик. Какво стана с него не знам. Ама изглежда доста тежък проект на снимките.

Ето 4 кадъра от видинския ретро събор през миналото лято:


Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 24, 2023, 09:21:57
Отговор #26

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Страхотен автомобил! Седи на пътя супер ниско и се отличава от всичко останало.
Вероятно като се движи с над 120 ляга на пътя супер стабилно, има ли автоматичен контрол на височината според скоростта ?

Монтанския беше много изгнил , иначе го засичах няколко пъти запален да седи с напомпени сфери на максимум височина си седеше явно беше в кондиция за каране. Човека го беше обявил за 1000 и ако не го вземе никой за скраб, дано е еспасен

Февруари 24, 2023, 16:51:56
Отговор #27

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Страхотен автомобил! Седи на пътя супер ниско и се отличава от всичко останало.
Вероятно като се движи с над 120 ляга на пътя супер стабилно, има ли автоматичен контрол на височината според скоростта ?

Монтанския беше много изгнил, иначе го засичах няколко пъти запален да седи с напомпени сфери на максимум височина си седеше явно беше в кондиция за каране. Човека го беше обявил за 1000 и ако не го вземе никой за скраб, дано е еспасен

Не, височината не се влияе от скоростта, но определено СХ-а не се накланя много в завои, поне не в сравнение с предшественика ИД-ДС.
А тоя щом е бил дизел, като гледам Палас-Д надписа отзад на капака, по-добре да са го скрапирали.  :))

Идеята да ти трака дизел в това иначе тихо и комфортно купе, е просто отвратителна.
Аз, като малък и като по-млад, освен возенията ми с на родителите ми СХ-те ГТИ версии, и на един съсед ГТИ турбо 2-ката, и тук на Борето Престиж турбото, имам и опит от возене и каране и на 2 дизели версии, едно ранно комби с атм. дизел, и един късен турбодизел екземпляр, последния, още като беше нов в края на 80-те.
Специално тоя късен СХ ТРД Турбодизел с пластик броните, вече беше заради и обезшумяването и допълн. мощност на турбото, вече приемлива кола.
Но атмосферните дизели, вкл. и тоя горе за дори и скромната хилядарка лева цена, си е бил за подминаване. Щом е с атмосферен дизел, ще е да е бил голям дрънгел.
Ставал е, и то когато е бил нов /не после като хвърлен курник/ за бърз транспорт на куриерски платки, или в удължен тип-Престиж вид като версията СХ Дизел Лимузина, за ВИП и хотелско такси, и дотолкова.

https://www.automobile-catalog.com/performance/1983/532805/citroen_cx_limousine_2500_diesel.html#gsc.tab=0

Класическия голям Ситроен трябва да е само с бензин мотор разбира се, и по възможност /която я е нямало конкретно при Ид-Дс и при СХ/, да е бил с 6 цил. мотор, както са били 15св-Сикс, купето СМ, и ХМ 3.0 Ве-6.

Иначе на Жоро СХ екземпляра е страхотен, много ми харесва, и точно и в този му вид с пълен размер хром тасчетата, идващи още от най-първите версии от дебюта от 1974 година.
« Последна редакция: Февруари 24, 2023, 17:05:42 от USfan »

Февруари 24, 2023, 19:16:40
Отговор #28

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Аз също мога да потвърдя, че екземплярът на Жорката е наистина много, много добър.
Имах удоволствието да го покарам в Хасково преди ...две години, ако се не лъжа и да го огледам обстойно.
Първо и най-важно условие - колата е много добре запазена и съхранена. Двигателят е в отлична кондиция и след като са отстранени тези по-скоро "козметични" забележки с веригата и пърпоренето, съм сигурен, че е буквално утихнал. 2500 атмосферен е много стабилен и достатъчно силен мотор за купето и се движи в напълно адекватен стил спрямо съвременността. Поддържа безпроблемно и тихо скорости от типа на 130-140 кмч, има много тяга в ниски обороти и е пластичен.
После - кутията - много е добра. Въпреки че е само тристепенна, е мека като памук. Много стабилна, относително безпроблемна и безкрайно плавна. За лимузина като СХ този тип кутия е просто балсам.
Жорката много педантично успява да запълни всички дребни недъзи. И то не само на тази кола, а на цялата немалка флотилия,с която разполага. Комплименти от мен.