Автомобили > Френски автомобили

Citroen DSuper 1970

(1/48) > >>

hydrometalique:
Крайно време е да почна да описвам.
Все време не достига, все няма какво да се пише, пък то си напредва и лека-полека си се оформя.
И така ...
Взех преди няколко години колата във вид подготовка за боя. Можеше и така да се нарече, понеже беше изкърпена и защитена, трябваше да се почне с припасване на ламарините, за да се пристъпи към опъване и последващо боядисване. Да, ама не. В коша не беше пипано нищо и постепенно взеха да се изнизват чаркове оттам и да се рециклират - маски, щитове на двигателя, хидравлични помпи, водна помпа липсваше и се закупи нова почти веднага, скоростни кутии, други дреболии , докато се стигне до вадене на двигателя. Двигателя го измъкнах чисто сам, който е виждал такова живатно може да си даде сметка какво чудовище е. Срам не срам - признавам - сам го изкормих. Но и до там ще стигнем ...
Междувременно , малко преди придобиването на ДС-а , вече се бях обзавел с СХ в незавидно състояние, много от вас знаят през какво минах, за да го видя отново на пътя и то в достоен вид. Та паузата, която направих с ДС-а беше провокирана от СХ-а, на който посветих всички свои усилия и време. Не съжалявам, натрупах много опит, сблъсках се с какво ли не и най-важното - не чувствам възстановяването на СХ-а като генерална репетиция, а като добре свършена работа. Но да не се отклонявам ...
Моделът на автомобила, за който не е запознат, е DSuper, версия и наследник на ID или общо название на генерацията - модели "D" . За да не влизам в излишни подробности относно видовете мотори и модификации ще си позволя да дам отново препратка на създадения от мен и Венци сайт , посветен на легендата, наречена Citroen DS - www.dsclub-bg.com
Колата ми е производство 1970-а година.
Общото състояние на купето, двигателя и ходовата част бих казал са задоволителни , но като се има предвид, че правя тотална подмяна на много от агрегатите, а други са подложени на щателна дефектация и основна профилактика, мисля че изходното състояние се оказва без значение.
Ремонт на двигателя ще има и то основен, като както при СХ-а ще има процес на подмяна на лагери, сегменти , разпределителен вал, шлайф на колянов, глава, гарнитури и т.н. Ще има както споменах нова помпа, нови тампони по двигателя, ревизия на ел инсталацията, която е в много добро състояние, закупени са вече чисто нови свещи, кабли и т.н. По хидравликата - основно почистване на хидравличната помпа, коректори, разпределители, всички тръби - нови от кунифер, сферите не съм ги проверявал, но като се има предвид, че колата не се е движила в последните 20 години, а и беше наблъскана с трансформаторно масло, със сигурност ще иска подмяна на всички.
В момента оригиналните, поне задните, са с опция за смяна на мембраните, което и много приятна като идея опция.
Окачването - хмммм. Там не знам как да подходя. Засега съм разглобил само задното окачвате, понеже ми беше по-лесно и какво открих - НОВИ лагери и прясна червена грес на 40 ГОДИНИ ! не повярвах на очите си ! А не бяха пипани, контролните обърнати шайби бяха непокътнати.
Много се отплеснах . Тук някой ще каже - айде дай вече някоя снимка де ... :) И със сигурно ще е прав. Ще сложа разбира се и някой фотос, въпреки  че съм далече от така бленуваните снимки за крайния етап.
Започвам със снимки от репатрирането, които за съжаление са много лоши и ще я карам нататък полечка ...




































dido1903:
Боби,радвам се,че пусна тук БОГИНЯТА!
 :)
Всъщност най-първите снимки от преди колко години са?

hydrometalique:
Ами всъщност май от 2009-а  :-[
И реално аз тема в Ситроен форума още не съм отворил. Тук е първото място, в което публикувам подробности  :)

pavel.velev:
много интересна тема ,качвай повече снимки,някога и аз имах, но хлапак.

exton:
Поздрави за положеният труд! :)
Тъкмо днес ходих да гледам кафявият DS който правят в Шумен.
Явно Ds  ден е за мен  защото с интерес чета темата.
Разбираемо защо са я нарекли Богиня
Скорошно приключване с проекта пожелавам
:)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия