Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 77477 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 19, 2016, 23:40:54
Отговор #100

Активен USfan

  • Публикации: 10811
В очакване на новата визия ...
Боре, браво! :)
Искрено ти за виждам за красавицата, и адмирирам усилията ти да я доведеш до този бляскав вид.
Но, така е, красавиците струват скъпо, а истинските богини, са безценни...  :D

Октомври 21, 2016, 15:04:35
Отговор #101

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Много добре е станало, БРАВО, едно огромно браво. Моля те напиши цената на ремонтирания радиатор и координати на момчето в Силистра.

Октомври 21, 2016, 15:30:16
Отговор #102

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Благодаря, ще ти ги пусна на лично.

Октомври 21, 2016, 18:59:31
Отговор #103

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Не виждам пречка координатите на момчето от Силистра да се напишат в самата тема.Нали идеята е да помагаме на колегите, а и за самото момче ще е добре.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Октомври 21, 2016, 21:51:28
Отговор #104

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ами има пречка.
Първо това не е тема за контакти, има си отделна такава.
Второ - колегата ме е питал за цени, а не е коректно да се коментират някои неща просто ей така. На колегата му е дадена информация на лично.
Трето - това си е МОЯТА тема  :) Мисля мога да коментирам отделни детайли по реставрацията, когато аз си реша, нали така ? Нека не ми се казва каква е идеята на форума, защото реставрациите са част от идеята на форума , а споделянето на информация не е задължителен елемент. Не всички колеги, които разполагат с информация я споделят, напротив, има доста хора, които си кютат и събират полезности, без да дават нищо. Случаят с мен не е такъв. Можеш да погледнеш в секцията с полезни контакти колко поста имам и колко други хора. Примерно ти.
Пресъздаването на реставрацията във форум като този е част от удоволствието. Поне за мен. Не съм кой знае колко продуктивен откъм резултати, но поне се наслаждавам на това как го показвам и споделям тук. Един детайл от  реставрацията какъвто е случая с водния радиатор може би бил отделе`н в отделен епизод, който бих решил АЗ кога да споделя, включая с пътя , по който съм минал и контактите , които съм набрал. Пресилено ми е тук в две изречения да преразкажа как миналата година съм отворил радиатора, шомполирал съм го в продължение на два дни в различни комбинации на киселини и в крайна сметка съм открил, че има не по-малко от 25 пробойни при общо около 160 тръби. Как съм търсил различни варианти да направя радиатора в Куклен, после в Сливен, но не съм останал удовлетворен от факта , че в повечето случаи слагат кръгли, а не плоски тръби. И тези контакти - примерно в Сливен и Куклен къде ги има ? Кой ги е споделил нарочно ? Милене, ще ги споделиш ли ? Нали за това е форумът, хайде дай ги ...
Спрях се на момчето от Силистра, понеже реставрира радиаторите с плоски тръби и освен това се занимава с медни радиатори за удоволствие. Иначе си вади хляба с резервоари. Да не говорим, че момчето ми направи радиатора вместо с три с четири реда тръби(!), което вече дава огромно предимство при охлаждането.
В процеса на търсене намерих информация и за много добра фирма, която произвежда рейсинг радиатори в Китай, но предпочетох да запазя оригиналната визия. За китайската фирма Милен ще даде инфо, нали Милене ? За това е форумът все пак ...
Съжалявам за тона, но ме вбесяват банални лафчета пуснати баш в мойта тема .

Октомври 21, 2016, 22:41:47
Отговор #105

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Аз не работя нито с Куклен, нито с Китай.
Който ме е питал нещо, все съм помагал.
Аз съм предложил да напишеш САМО координатите, не да коментираш цени.
И ако беше написал как си разглобил радиатора и беше приложил снимки за това, както прави колегата в "Показна реставрация на Мазда 626", темата пак ще си е твоята.
Ако реша, мога да открия момчето, но ще стане по-трудно.
Има отделна тема за контакти,но като е написано и тук, ще знаят повече хора.
Не ми се вярва че темата е твоя, за да си я четеш само ти.
Ама прави каквото искаш.
Арабите си помагат, евреите си помагат, само ние българите сме като орел, рак и щука. :-X
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Октомври 21, 2016, 22:49:21
Отговор #106

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Спокойно,хора. Точно вие не се драскайте,няма нужда.
Боби е сложил координати на човека в съответната тема.лагодаря, за което.
Аз самият може и да му звънна точно по радиаторна тематика след време.
Всичко е наред.
Нека всеки да напредва с работата по това, което работи.  :)

Ноември 22, 2016, 21:10:55
Отговор #107

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Електрическа маса на пластмасов болт . Що е то ?
От чисто любопитство питам, наистина не се сещам .
Натъкнах се на случая , понеже работя по таблото на ДС-а и както с вижда има един кабел с ухо, вързани уж за маса, но се оказа, че болтът, основата и винта са ... пластмасови. Даже смятах да вържа за тая маса и други неща, но като се усетих , че тая магария е пластмасова взех да изпадам в параноя - дали съм у ред или вече наистина халюционирам  :)) Добе че правя снимки, та си самодоказвам, че така си е било ...
Иначе малко снимки от освежаването на вътрешността на таблото с инсталациите - махнах мърлявите изолации опикани от мишките и миризливи и ги замених с Аерофлекс.

Ето ги снимките на кабела - той се вижда - жълтият, хванат под перчатката



И снимки след полаган новата изолация



Декември 23, 2016, 15:37:54
Отговор #108

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Оказа се, че не съм пуснал снимки от реновацията на таблото, бре .
По желание на Иван, а за мен неговите желания са закон (!)  ;D пукам малко снимки от таблото.
Беше смертельно обезобразено (то май под 10% от колата не бяха тоталка, ама айде , това е дълга тема ) . Напукано, грозно, омърляно с някакви боички и изобщо ... смрад. То е направено от една гума с шагренирана повърхност, която имитира кожа. То тоя гума отгоре се беше изпепелила от слънцето и мръсотията, с огромни цепнатини. Въртях , суках, търсих начин да намеря някакъв начин за реновация или възкръсване на оригиналния му вид - е, нема и нема ! Такава гума на поправка не подлежи. Има разни гумирани спрейове и други подобни репаратури, но се оказа, че те не могат за покриват такива огроми дупки, които имаше моето табло.
Та накрая реших - ще го тапицирам с кожа и това си е. Визията трябваше да е много близка до оригинала, понеже то така или иначе имитира кожа.
Обезмаслих го, измих го, подсуших и почнах шев и кройка. Лепене с Хелметекс . Наложи се снаждане само на страничните уши, които направих отново слепени на обърнати ръбове.
Мога да кажа , че съм доста доволен от резултата. Надявам се да издържа на напичането от слънцето. От фирмата, от която взех кожата , ми казаха, че се ползва често от фирмите за тапициране на авто табла и че има доста добри свойства и издържливост на тези натоварвания.
Ето фотоси :


Декември 23, 2016, 15:45:01
Отговор #109

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Е,поздравления, Боре!
А самото табло - уредите - готово ли е, как стоят там нещата?