Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 77480 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 23, 2016, 16:10:47
Отговор #110

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Благодаря, Дидо !
Да, всъщност и там имаше работа. Таблото е метално с много интересна боя , ситно грапава и мат. Всъщност фронталната част реновирах миналата година като начало на работата по таблото, преди да реша какво да правя с горната част, за която писах в предния пост. Наблюдавах какво прави бояджията и видях, че има много добра мат боя за съвремeнните брони. Тя е точно копие на това, което ми трябваше - ;ат с грапави частици. Просто приказка. Минах цялото табло с вибратора , като стигнах до оргазъм се спрях иии... оппа, това беше друга тема  :)) Та шлайфах го, китосахме ударените части, понеже и там имаше удари и кривини и го боядисахме. Получи се просто едно към едно с оригинала.

Ето как беше и как стана :



В самото табло има пластмасови детайли с рингове , които са минати с една метализирана боичка. Те също бяха минати , както и централната конзола, която е метална - също беше боядисана.
На таблото има също ръчки с хромче за движението на въздуха и жалюзите, както и скоростния лост и т.н. Те също бяха обновени по реда си.



Самото приборно табло е блок . Някои ги разглобяват и освежават. Аз направих един опит и като не успях да махна бутоните за нулиране и чека ( има чек бутон за изправността на отделните датчици и лампи ) се отказах, за да не го потроша. Просто го измих и освежих и то си светна.

Декември 24, 2016, 12:17:14
Отговор #111

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Много мераклийско, Боре.
Продължавай да публикуваш, все така сладкодумно!
Хромът по декорациите със спрей с хромов ефект ли го възстанови?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 25, 2016, 20:52:17
Отговор #112

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво Боре, страхотен труд и прецизност хвърляш.  :)

Бре, а аз десетилетия наред си мислех, че това черното при тия ДС-и с това табло е някакъв пенополиуретан, отлят от съображения за сигурност.
Много успешно заблуждаващо като ефект са го направили от фирмата, ако този леко маркетингово психо-визуален трик им е бил целта де.  ;)

Декември 26, 2016, 16:16:44
Отговор #113

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ами Люси таблата при ДС си имат много приятна история, като това, което е на моята кола е последният и най ... банален да кажем вариант.
Първите табла на ДС и еволюцията има са истински скулптури, шедьоври ! Казвал съм и преди, ще повторя и сега - фактът, че създателят на DS , Фламинио Бертони е скулптор е красноречив . Вътрешната архитектура на колата следва линията и стилистиката на екстерира.
Прилагам един откъс от le nuancierds - http://www.nuancierds.fr/DT%20tableaux%20DS%20it.htm
Развоя е представен сравнително детайлно и който се вгледа внимателно ще забележи освен елегантността в линията , така и минималните детайли (примерно решетката на страничните духалки се отваря в 3Д ветрило в духа на органичния дизайн ) . Още в първите версии е помислено за ергономията и безопасността - долната част на таблото е тапицирана стабилно в мек материал. За чисто декоративни елементи като часовниците да не говорим - просто мания за перфекционистите в колекционирането.
Та въпросът беше за материала ... аз му викам гума, щото на такова ми прилича иначе може и някаква синтетична твърда пяна да е , не и знам точно състава. Но, наистина, цялата структура е мека и "безопасна" , така да се каже. Даже в последните години заменят прекрасния бакелитов волан с оплетка и хромни елементи с един свръх грозен гумиран , който само като види слънце и избелява, Това от съображения за "сигурност" . Моят добре че е от старите.

Митко, тези детайли не са със спрейче, минаха си през галванизацията, както си му е реда  O:-)
Спрейче ще пробвам само на пластмаси, дето не хваща нормалното хромиране .

Ще напускам още малко снимки, само трябва да видя кои.
Не съм пускал снимки от интериора след претапицирането, но не го снимах като го взех и сега задните седалки са на едно място, корите на друго , а предните седалки са ... в хола  O0 И чакам удобен момент да събера всичко заедно , за да го нащракам "по-така"  ;D

Декември 26, 2016, 16:38:55
Отговор #114

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Много, невероятно полезно четиво,макар и на италиански!
Благодаря,Боре!
Аз всъщност точно приборното табло имах предивд по-назада като казах да го снимаш,защото знам колко е красиво, но от подробностите за периодите на производство нямах и представа.
Наистина е шедьовър!
А как се сменят скоростите на това чудо???
Видях един допълнителен линк, само за това. AR - това на френски е задната. 1,2,3,4 са ясни,но има една позиция D и/или S в различните варианти,това ако не е автомат, а ръчка за какво служи?

Декември 26, 2016, 16:57:58
Отговор #115

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Е, това е част от легендата за този автомобил. Всъщност DS се ражда със скоростна кутия, която е хидроматик. Стандартно ръчни скорости няма  :D
Впоследствие има процес на даунгрейдване с оглед по-достъпна цена за по-широк кръг потребители. Така се появява и ръчната скоростна кутия, която сама по себе си има също еволюция и други приложения (същата кутия се влага в редица чисто спортни автомобили като Лотус примерно ), но това е съвсем различна тема, няма смисъл да я нищим тук . Та хидроматика на ДС e вариант на типтроника днес  :D и се внедрява в ДС от самото му начало 1955-а година . Едва ли е откритие на Ситроен, никога не съм се ровил подробно в темата, като сe rма предвид американците къде са в това отношение.
Самата еволция на DS и на ID сме я описали подробно в сайта , ето тук - http://www.dsclub-bg.com/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F/tabid/1206/language/bg-BG/Default.aspx

Декември 27, 2016, 00:58:55
Отговор #116

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Е, това е част от легендата за този автомобил. Всъщност DS се ражда със скоростна кутия, която е хидроматик. Стандартно ръчни скорости няма  :D
Впоследствие има процес на даунгрейдване с оглед по-достъпна цена за по-широк кръг потребители. Така се появява и ръчната скоростна кутия, която сама по себе си има също еволюция и други приложения (същата кутия се влага в редица чисто спортни автомобили като Лотус примерно ), но това е съвсем различна тема, няма смисъл да я нищим тук . Та хидроматика на ДС e вариант на типтроника днес  :D и се внедрява в ДС от самото му начало 1955-а година . Едва ли е откритие на Ситроен, никога не съм се ровил подробно в темата, като сe rма предвид американците къде са в това отношение.
Самата еволция на DS и на ID сме я описали подробно в сайта , ето тук - http://www.dsclub-bg.com/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F/tabid/1206/language/bg-BG/Default.aspx

Ами всъщност идеята и реализацията на механичните кутии с улеснявания, като предварително задаване/смяна на скорости, макар и конкретно задействана тогава още с ползване на амбриажен педал, се ражда и реализира още през 30-те години във Франция.
Там, фирмата Понт и Мусон вгражда така нар- преселекторни кутии, много активно в разни модели на Талбо, Бугати, делаж и Делайе.

А подобие на действието на кутията на ДС-а, са кутиите с електромагнитно задействане на амбриажа, или тези с хидравличен амбриаж.
Почват да ги слагат например Додж, Плумут и Крайслер веднага след войната. Наричат ги, ако не греша- Флуид драйв. Опел през 50-те също ги слагат, наричат ги- Олимат.

Първите чисти самоуправляващи се автоматици мисля ги пускат още през 1940 год. Олдсмобил, ама те са тотално различни конструкции от тези на Ситроен, Крайслер и Опел.

Март 22, 2017, 06:04:23
Отговор #117

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Времето се затопли, пролет пукна, дето се вика и аз се впускам лека-полека към финалните акорди .
Малко нощни снимки :



Март 22, 2017, 22:39:34
Отговор #118

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Боре, какво остава да направиш преди да монтираш каросерията върху шасито? ел инсталацията гледам, че си подхванал, както и изолацията. Друго има ли, което трябва да се свърши преди да се насадят ламарините?
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 23, 2017, 06:43:03
Отговор #119

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ами Жорка, те нещата са относително независими. В смисъл тенекиите на ДС са така конструирани, че честото им демонтиране е факт и останалите компоненти не влияят върху тях. Предни и задни калници, особено задните, са с технологични отвори/буфери за бърз демонтаж и  едновременно с това поддържат костантна линейност на детайла спрямо останалите компоненти. Вратите нямат ел инсталация  O:-) така че те се държат на две панти и са - хоп - вече поставени. Иначе те са си вече оборудвани, прогонени и профилактирани. Нямам само външните гумени влагосъбирачи м/у стъклото и тенекията. Не съм качвал снимки, понеже не съм  правил много.
На предния капак историята е същата - пантите са монтирани, трябва да се залепи топлоизолация и да му се монтират тръбичките за пръскалките на стъклото. Задния капак е още по-елементарен - там има само панти да се сложат и да се закопчае .
Иначе ако питаш за оставаща работа - много е  >:D Има да се монтира двигателят, да се закачат полуоски, да се напасне ел инсталация, понеже старата  я имам в насипно състояние и е трагична, но това, което излиза от купето към коша съм го направил ново новеничко с подсигурени нови маси, пускам нови два бушона / оригинално има само 4 бушона/ . Има да с напасне задницата - задна плака за номера със стопове, да се монтират корнетите - задните мигачи на покрива. Да се моннтират предно и задно стъкло, които са приготвени, измити и с прогонени уплътнение / като нови са след миенето с коресилин / Като споменах предните калници - там е бъкано с чарколяк - фарове, които завиват с техния си такелаж , ел инсталация на снопове, въздуховоди за купето и други дребни неща - в един преден калник на ДС има повече от 65 компонента ! А в самото купе остава да се монтира едно от най-важните неща - музиката  O:-) Ще имам 7 говорителя с два отделни баса, два маломощни усилвателя и т.н. Буферът отзад е фабрично заложен на задната "кора" - то н е кора, ами си е част от купето , в която има фабрично изрязано място за буфер 21 см  O:-)  И всичко това скрито - покрито без да се вижда изобщо - било усилватели, било говорители .
Има да се обличат още прагове - те са много сложен детайл - имат много гадна форма и всъщност са открити кутии, които събират в себе си тръбите за задната хидлавлика и механиката на упправление на коректорите на височина.
Абе ... има мнооого работа като за сам човек. Тук трябва да спомена, че всичко по колата го правя сам. Чисто сам. За никой детайл не съм ползвал минимална помощ от никого. Единствено за двигателя ще търся помощници - там просто не става сам, въпреки, че пък го свалих ЧИСТО САМ  ;D
Ето някоя снимка на вратите, въпреки че са лоши :