Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 78008 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 24, 2017, 09:44:58
Отговор #120

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Добре ,че времето позволява вече да си чоплиме по железата. Много е яка това ДС. Страшно ме кефят коли дето се открояват на всеки паркинг. А това ще хваща очи сред хиляди. Така както го описваш е доста за сам човек , но времето е с нас. Успех в довършването и по скоро.

Март 24, 2017, 11:14:44
Отговор #121

Неактивен yoz

  • Публикации: 357
Поклон, особено за това,че се стараеш сам самичък, ама дето има един лаф:сам човек е само за тоалетната... А каква е връзката между: стъкло и коресилин? ???

Март 24, 2017, 13:27:15
Отговор #122

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Връзката е по-скоро коресилин-гуменария.
Голяма част от гуменарията я мия с коресилин и след това подсушавам. Уплътненията стават като нови ! Това естествено в разумни граници . Уплътненията на стъклата са гного здрави и са по-скоро полиуретан, а не гума и държат на коресилина. Докато уплътнения, които са по-меки и рехави само с обезмаслител и вода. По уплътненията на стъклата се събира много гмеж - прак , кал и битум. Някои навремето да ползвали битум за уплътнение и сега е мамата си трака. Но след коресилина всичко се изпъва яко. За мен уплътнение с лепила не е уплътнение. Уплътнението трябва да работи само . На сухо. Иначе става отврат след години.
Тъкмо измих уплътненията на вратите - вчера и днес общо около 6 часа миене на ръка и стъргане с бояджийско кече - то е като фина шкурка и обира наслагнавията по гумата идеално. Но това е нищо на фона на поставянето на уплътненията - около 3 часа на голямото уплътнение - на врата !  >:D
После ще снимам едно ...

Март 24, 2017, 19:16:22
Отговор #123

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Ето малко снимки на уплътненията :


Март 24, 2017, 19:43:32
Отговор #124

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3691
Бояджийското кече се нарича скочбрайт ... има го във всякакви форми и размер на абразивните влакна;D
При алуминия и инокса (неръждавейка-хром никел) има опция-мат ... с това става перфектно.
retrobs.com

Юли 12, 2017, 22:27:31
Отговор #125

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Последно време бая ме помързява да снимам, но това не значи, че не се работи.
Качихме двамата с Венци двигателя и започна киченето лека-полека.



И се почна ...

В една от тръбите за парното открих цяло семейство насекоми барабар с покъщнината



Състоянието на делкото трагично ... Възстанових го, но забравих да го снимам



Стигам до прозвъняване на инсталацията , понеже не се знае нищо откъде излиза и накъде ходи. Естествено имам книги с инсталации, както и подробността , че всички кабели на колата са с цветни обувки - мъжки и женски конектори, които водят безупречно .
Но стигам до парадокс - плюсовите клеми на бушоните дават късо с шасито зверски . Някъде ми окъсява жестоко , а инсталацията е все още девствена, в смисъл не съм пипал още почти нищо и няма как да съм объркал толкова, че да звъня като коледна песен .
След известни консултации с гуруто на електро пасианса Кирчо стигам по случайност до виновника :



Кабелите на четките са се разпаднали и окъсяват в корпуса незабелязано.
Поръчани са нови четки и се надяваме да няма други изненади в инсталацията.


 
« Последна редакция: Юли 12, 2017, 22:30:23 от hydrometalique »

Юли 21, 2017, 14:22:49
Отговор #126

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Използване на special tool за сходимост на рейката с кормилния прът :



И малко от серията преди - след . В случая основа на бобина и ограничител на движението на кормилния прът :

ПРЕДИ


 СЛЕД


« Последна редакция: Юли 21, 2017, 14:28:34 от hydrometalique »

Юли 21, 2017, 16:52:54
Отговор #127

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
 Боре , искам да ми наснимаш около генератора , за да разгадаем големия пасианс как
бобината се захранва устойчиво от вероятно спомагателна верига на алтернатора.

Защото чудеса в техниката и в частност в електротехниката няма. :) O:-)

п.п. Поздравения за запуска на мотора. :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 21, 2017, 18:49:02
Отговор #128

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Мда, аз ти го снимах, ама забравих да го кача.
Ето го - жълтият кабелотива директо на плюса на акумулатора, черният ходи на минуса, жълтата клема с обувката би трябвало да е свързан с лампата на таблото, но това ти ще го кажеш и буксата с двата кабела не знам за какво са.



А моторът бръмна за малко, понеже нямам радиатор закачен и мислех да пусна едно клипче от типа " first start after ..." , ама ти ме предаде  >:D

Юли 21, 2017, 20:28:28
Отговор #129

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Браво Боре ,поздравления.
Наистсна вече взех да чувствам, ча на някои от следващите пикници ще смениш като база за возене на нас досадниците, СХ-а.  :)