Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 77883 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 04, 2017, 20:30:20
Отговор #150

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Колега,следя темата с огромен интерес без да пиша досега,но не издържах,човек, то това е извънземно твойто!!! Красота!Моите адмирации за труда и постоянството ти. Истинско!!!

Декември 05, 2017, 09:30:27
Отговор #151

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Благодаря !

Декември 05, 2017, 19:47:31
Отговор #152

Активен USfan

  • Публикации: 10838
Колега,следя темата с огромен интерес без да пиша досега,но не издържах,човек, то това е извънземно твойто!!! Красота!Моите адмирации за труда и постоянството ти. Истинско!!!
Така е, присъединявам се и аз с двете ръце в адмирирането.  :)
Най ми и харесва, освен всички други добре свършени неща, и прецизността в репликирането на оригиналните шевове на тапицерията на седалките.

Боре, а този доста подобен на оригиналния плат заместител, от къде го намери, български ли е...
Можеш ли да поснеш тел или сайт на фирмата, дето ги прави или внася, ако имат и разни други такива подобни цветове и дамаски, подходящи за коли.

Декември 05, 2017, 22:09:40
Отговор #153

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Евала баце! Супер яка , мега ,гига страхотна кола става. Направо ме вдъх... връх.. ,абе напрао мноо ме радваш. И как ти завиждам... Така де , и аз искам да си подхващам магарето ,ама май-май та  до май...  Мноого студено и тъмно настана. 

Декември 05, 2017, 23:36:41
Отговор #154

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Люси, в плата няма нещо много специално. Търсих малко тука из града и видях лек зор да намеря нещо, което да ме удовлетвори,та накрая намерих в Bibtex - http://www.bibtex.bg/ - гледам имат магазин и в София.
То за платовете на ДС си има цяла наука , понеже цветовите комбинации - шаси/интериор са строго регламентирани според годините на производство, модел , екипировка и т.н. Има ги подробно описани примерно ето тук - http://www.nuancierds.fr/1970.htm
Моят оригинален плат би трябвало да е един доста безличен Gris с леко кадифен на допир ефект , който с лекота замених и търсех тъмно синьо тип пак такова кадифе. То пък излезе със съвсем лек нюанс на виолетово, което силно ме разочарова, но беше вече късно. На мостреника си стоеше точно тежко тъмно, но на голям обем доби нюанс.
Ето го мостреника :



Бях силно изкушен да сложа зеленото тип Verde Salvia , след това реших, че мога да слож много светло синьото , между другото с този цвят има страхотни интериори , правени на ДС, но в крайна сметка заложих на малко по-тежкия син цвят.
Ако трябваше да спазвам буквата, из Франция и насам-натам продават оригиналните платове , но не мога да се боря да търся толкова сериозна оригиналност. Всъщност дори комплекти готови калъфи се продават, така че един ден може и с оригинални калъфи да се замени.
Шарката на шевовете много силно търсех да имат същата линия, която оригинално е щампована с преса и няма кк да бъде имитирана едно към едно. Даже тук шивачките се озориха, докато докарат линията. Има какво да се желае, но и на това съм доволен. У нас е така - като не щеш да се харчиш за оригинали, ще стискаш зъби и ще се главоблъскаш с местното ръкоделие  :)
Иначе две думи за самият плат - не е от типа каширан с подложка за автомобилна тапицерия, а шивачите ми го кашираха допълнително. Изборът при т.нар. "автомобилни" платове е трагичен. Или по-скоро в смисъла за ретро автомобили, по-скоро е ориентиран към една средна маса съвременни возила с уклон към ВАГ моделистиката  :)

Декември 05, 2017, 23:45:39
Отговор #155

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Еййййй ражда се Богинята! Поздравления за работата, която свършил!

Декември 05, 2017, 23:47:46
Отговор #156

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Мерси, Алекс !

Декември 06, 2017, 21:42:54
Отговор #157

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Трудно намирам думи, за да изразя възхищението си.
Много труд и чудесена работа, Боре. Безкомпромисна, детайлна. С добър вкус. Наслада за сетивата.
Следя темата и ти желая успешно приключване на проекта. Нека, като я погледнеш да изпитваш удовлетворение от свършената работа. Абе - да й се кефиш много!

Поздрави.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 07, 2017, 09:30:42
Отговор #158

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Благодаря, Жоро !

Декември 07, 2017, 12:41:37
Отговор #159

Неактивен yoz

  • Публикации: 357
Малко джанти преди/след с нови гумета Kelly



Бай дъ уей имам 2-3 видинки стари, някои нацепени за подаряване . Стават за ремонтни преходи , не за каране . 15-ки 185
На джантите преди боядисването виждам тежести за баланс,а на новите защо няма? Не са балансирани ли още? Не се ли опасяваш че при балансирането гумаджията може да олющи боята?