Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 77508 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 10, 2017, 21:38:43
Отговор #170

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Това значи ли, че номерата във Франция са били направо боядисвани върху автомобила? Или е имало частни случаи, че ако съдя по стари френски филми май не винаги е така.

Декември 11, 2017, 07:36:56
Отговор #171

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
По-скоро частни случаи или по-точно там, където е било възможно. Не знам, нямам информация , понеже има много автомобили, които просто нямат такава видима площ за изписване на номер и трябва да се закачи табела. Но е било масова практика 50-те и 60-те години, доколкото разбрах, ровейки малко из френски форуми.

Декември 11, 2017, 13:55:38
Отговор #172

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, в плата няма нещо много специално. Търсих малко тука из града и видях лек зор да намеря нещо, което да ме удовлетвори,та накрая намерих в Bibtex - http://www.bibtex.bg/ - гледам имат магазин и в София.
То за платовете на ДС си има цяла наука , понеже цветовите комбинации - шаси/интериор са строго регламентирани според годините на производство, модел , екипировка и т.н. Има ги подробно описани примерно ето тук - http://www.nuancierds.fr/1970.htm
Моят оригинален плат би трябвало да е един доста безличен Gris с леко кадифен на допир ефект , който с лекота замених и търсех тъмно синьо тип пак такова кадифе. То пък излезе със съвсем лек нюанс на виолетово, което силно ме разочарова, но беше вече късно.
На мостреника си стоеше точно тежко тъмно, но на голям обем доби нюанс.

А, мерси, магазина им в София е съвсем близо до мен, ще видя какви мостри и нюанси имат.
Иначе открих още един голям и специализиран за автомобилни дамаски магазин в София.
Той е почти допрян до стария сервиз на СБА на Самоковско шосе, като се отмине околовръстното, в посока Самоков, отдясно на пътя.
Тия дни или седмици ще мина и през него, и ако има интересни неща, ще му постна координатите по форума.

За номерата- лепенето на ваденки с тях, или направо рисуването им върху панелите, е било популярна практика от 40те до 70те години и в други евространи. Например в Англия, съдейки по едновремешните снимки, едно 20-30 % от колите тогава са имали по подобен начин изобразени регистрационни знаци.
« Последна редакция: Декември 11, 2017, 15:30:24 от USfan »

Декември 11, 2017, 16:31:21
Отговор #173

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Боби, много се кефя, става супер. Живот и здраве напролет ще лети! На мен този леко виолетов цвят ми допада. На друга кола може да не стои, но на тази... Тази позволява по-нестандартни вариации.
Люси, аз от близо 15 години го знам тоя склад - намира се до мотел "Галант". Внасят разни интересни неща. Седалките на Варшавата са ми с калъфи, шити от плат, купен оттам. Много авто тапицери пазаруват оттам, включително разни, дето "не ходят по земята".

Декември 11, 2017, 16:55:45
Отговор #174

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Благодаря, Момчиле.
Сетих се нещо за тапицирането. Има един детайл, който завършва всички тапицерии или почти всички с малки изключения, а именно бордът или кантът, който стои по ръбовете. Бях решил да го правя с кожа , която обвива найлонова дебела корда и първата фирма за тапициране беше почнала да ми прави кантове по този начин. Предполагам е масов. След като смених тапицера, вторият ме прати при човек, който прави найлонови бордове с перо, които се вграждат в тапицериите.
Човекът се намира в с. Ягодово, на 5 км от Пловдив, занаятчия е от типа на Седларов ( от култовия филм  :)) ) и за съжаление не работи онлайн или по стандартните съвременни начини, а само на място . Както и да е - открих го, за мой късмет имаше в удачен за мен цвят - много тъмно синьо към черно и си купих веднага голямо количество - вече не помня , примерно 20 - 30 метра при положение, че на мен ми трябваха може би 15 максимум. Но човекът култов ми каза - съжалявам, не може да се реже на метър и не може да се влиза в работилницата  :)) :)) Това за фолклора. Свърших си работа, мисля, че работи и по поръчка, но се чака доста или просто ти отказва.
Така или иначе - има тази възможност, поне за хората около Пловдив, при желание мога да дам описание как да се стигне до него, тук ще стане твърде описателно. 

Декември 11, 2017, 17:42:03
Отговор #175

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
По темата за кантовете - във въпросния склад до мотел Галант има различни цветове пластмасов кант - бял, черен, сив, жълт (или поне имаше, когато съм ходил). Говоря за кръгло нещо с перо, което перо влиза в шева и се зашива между два платнени елемента. И е на някакви много тънки пари - стотинки или лев и нещо на метър, и ти режат колкото ти трябва.

На Варшавата калъфите ги правихме по визията на седалките, но с черен вместо със светло сив кант.


Ето как изглежда самата седалка - сложих калъфи да се запази тапицерията, и откакто съм сложил, не съм ги махал вече 4-5 години.


Сега Волгата има кант, обшит с бяла кожа, уж за по-яко. Както и да е, не изглежда зле. Въпросното кръгло нещо с перо е обшито с бяла кожа. Да видим колко ще изкара, като почна да я карам.


Декември 22, 2017, 19:40:57
Отговор #176

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Един дребен, но важен детайл  :)


Декември 22, 2017, 19:44:35
Отговор #177

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Не е дребен,не е .... "лейтенант Дребен" е от друг филм :winktongue:
retrobs.com

Декември 22, 2017, 19:46:34
Отговор #178

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Румбааа, много филми гледаш  :))

Декември 29, 2017, 17:47:47
Отговор #179

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Завършва една луда година, но лудите проекти не се измерват само с цифрата едно  :)
Моят проект , с който мога спокойно да кажа, че осъществявам една своя мечта, е към края си. И в този факт има , колкото и парадоксално да звучи, някаква тъга  ::) Толкова години, толкова нерви, очакване, безсъници, планове, проблеми и решения, мъки , пот и кръв, какво ли не, за да стигне човек до реализирането на една своя мечта.
Има`х много проблеми, срещнах много неразбиране и насмешка, но това , което ще запомня най-добре е протегнатата ръка от многото приятели, които срещнах точно тук, в този форум. А те наистина са много, не искам да изброявам поименно, понеже ще пропусна някого, а не ми се ще. Затова бих искал да изкажа едно наистина голямо "благодаря" на всеки, който е успял да ми помогне в труден в този проект момент. А те не бяха малко.
Остава още малко, съвсем мъничко, но бих искал да завърша годината позитивно, така че ще споделя с вас част от последните снимки на завършената на 99 % кола.


« Последна редакция: Декември 29, 2017, 17:52:43 от hydrometalique »