Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 77487 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 13, 2018, 10:55:58
Отговор #190

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Боре , здравей . Поздравления за труда , колата е уникална.  Аз съм момчето от КАТ с Ланчата . Казвам се Асен , така и не успяхме да се запознаем , макар че си говорихме доста  :D . Ако искаш пусни ми телефона ти на лично , че в бъдеще може да ми потрябват съветитите ти за моя проект.  Жив и здрав и успех с новия  ::)

Януари 13, 2018, 23:29:05
Отговор #191

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :) красота ,много красива легенда  O:-)

Януари 20, 2018, 14:14:29
Отговор #192

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ще пусна малко снимки от документалната част на колата, предполагам ще е интересна.
Имам запазен технически паспорт от първата регистрация на Ситроена от 17.11.1971-ва . Предполагам не много от съвременните собственици имат запазени оригинали на такива паспорти, особено тези , които са внесени не от тогавашната Мототехника, а по частен път.
Неофициално информация е, че колата е внесена от ... Москва. По шаси е производство 1970-а година и ако във версията  за вноса е правилна, то регистрация в края та 71-ва година звучи правдоподобно.
Интересни са няколко детайла . Първо данните на колата са доста точни, имам предвид мощността, кубатура и др. важни детайли. В днешната база данни на КАТ нямат много информация, за версиите DSuper и DSpecial пък никаква, тогава са успели да се сдобият с точна такава.
Второ - колата е спирана от движение няколко пъти, като първият е през 74-а година, само три години след първоначалната регистрация и то само за 12 дни . Следват няколко годишни заверки , но явно не всяка година са минавани такива, защото през 80-та колата вероятно е закъсняла и е трябвало да мине " без глоба, с разрешение на Мишев " ...  :))  :)), звучи познато, а ?  :))  Едва ли е било трудно, колата е била собственост на партиен функционер и то от висок ранг. Предполагам затова е било и лекото неглижиране на годишните прегледи.



Другият интересен документ е автентична брошура с цветовата гама на произвежданите модели Ситроен през 1970-а година -
2 CV, Diane, AMI 8, DSpecial, DSuper, Break, DS & DS Pallas - Nuancier 1970.
Обозначени са всички възможни цветови комбинации на шаси, таван, интериор , като интересната част е корекция на цветовите комбинации на моделите за ЕКСПОРТ с обозначение TT и WW 275.



Имам и оригинален Carte Gris за DS/ID с регистрация от 69-а година и то за експорт, но на друг автомобил.



Естествено имам доста брошури и книжка за поддръжка и експлоатация, която вече се намира в жабката на колата  ;)

Януари 20, 2018, 16:47:58
Отговор #193

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Още малко снимки на оригиналното ръководство за експлоатация.
Естествено с ремарки на предния собственик  :)


Март 12, 2018, 20:43:59
Отговор #194

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Една фотосесия изцяло в духа на френския стил и изпълнена с финес , благодарение грацията и изтънчеността на Мирослава Кацарова и професионалния фотограф Павел Червенков . С удоволствие предоставих автомобила си за това интелектуално преживяване.

 

Март 13, 2018, 13:41:46
Отговор #195

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
А аз съм бил "гешефтар",щото съм изкупил малко(всичките) маслени филтри..... :winktongue:
Сериозно:снимките са супер,само че автомобилът донякъде е неглижиран и за широката публика вероятно няма да е ясно каква е връзката  Мирослава Кацарова/April in Paris/някакъв стар автомобил....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 13, 2018, 16:00:13
Отговор #196

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
... и радиото настроено на Джаз FM /ако се лови в Париж :))/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 13, 2018, 17:02:48
Отговор #197

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
 :( >:( :blank:
Сериозно:снимките са супер,само че автомобилът донякъде е неглижиран и за широката публика вероятно няма да е ясно каква е връзката  Мирослава Кацарова/April in Paris/някакъв стар автомобил....
Съгласен. Нито колата - кола ,нито Париж - Париж. Пише на 4ти София на 6ти Пловдив. Нерде Пловдив ,майна ,нерде Париж? Можеше повечко от колата все пак да пльоснат ,така за обстановка.... Поне да мирише на Париж...

Март 13, 2018, 17:30:03
Отговор #198

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
... и радиото настроено на Джаз FM /ако се лови в Париж :))/

То Jazz FM в Пловдив не се лови, ти Париж ...  :)
Аз онлайн го слушам, но слушам повече TSF Jazz - http://www.tsfjazz.com/player.html , спомен от обиколките ми из Париж .
В сесията на артистите не мога да се меся, още повече - на мен експресията на детайла е просто невероятна. Много съм щастлив, че направиха такава фина сесия.

Иначе Митак, ето тука трябва да се слуша повечко , малко ми далечна снимчицата, ще щракна още някоя друга :





и малко по-силничко ето такова :


Март 19, 2018, 08:29:58
Отговор #199

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :shy: :shy: :shy:
само мога да кажа. На снимката  само виждам красота  :) :)
красива българска жена и една много стина френска кола
наи добра комбинаця  :shy: :shy:
 :-* :-* :-* асентирам за мене наи красивите жени по света  за българките
евало приателио много се ратвам за тебе
за всичко за колата и за стила на фенките коли
поздрави от фамилиа куба либре