Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 77465 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2013, 22:03:54
Отговор #20

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Има един закътан Ситроен в кв. Триъгълника, до надлез Надежда. Намира се на улицата, която минава успоредно на ЖП линиите, червен е , с жълти номера май беше.Ако вървите по улицата посока запад, ЖП линиите са ви от ляво, квартала отдясно, а колата е между улицата и ЖП-то в нещо като зелена площ. Някакви бараки имаше покрай колата.Ето снимка намястото горе- долу:
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 22:13:46 от vessomitkov »

Февруари 07, 2013, 00:15:21
Отговор #21

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Уникална кола !!! Уникална с външен вид и с много технически решения в нея. Ще следя с интерес тази тема и много се радвам, че ще се възстанови един интересен автомобил. В моя край има един ДС, но човека май имам намерения да го реставрира. Намира се в с.Ромча, на около 30км от София в Искърското дефиле. От няколко години стои завита с брезент до пътя и ми изглежда напълно комплектна. Като минавам от там ще попитам какво е решил да я прави.

Февруари 07, 2013, 09:39:17
Отговор #22

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ами питай го когато ти е удобно, никога не се знае какво ще изскочи изпод брезента  ;) Има из Плевенския край един екземпляр, който сам по себе си е много интересен , понеже е от първите ДС от края на петдесетте години, но собственикът му навремето, понеже не е имал явно възможност да се справи с хидравликата и най-вече със сферите , му е набил едни яки пружини , капсуловани в кожуси и е пригодил нещо като амортисьори "Направи си сам"  :o Жалкото е, че освен разсипията, която е натворил се е запънал на някаква грандиозна за състоянието на колата сума и не ще и да чуе.
Весо, преди няколко години щях да купувам един червен ДС с жълти номера, но се намираше на Околовръстното близо до караулката за магистралата, стоеше на пътя . Да не би да е същия, знам ли ... Отказах се да го вземам, от колата не беше останало почти нищо читаво, а и този, който се опитваше да продаде скрабта май не беше собственик  ;) Може и друга кола да е, като имаш време щракни и една снимка да я видим  :)

Февруари 07, 2013, 09:44:47
Отговор #23

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Знам я тази червената, беше в началото на една коса пряка на Цариградско шосе, малко преди околовръстното. Дали е същата кола, незнам. Ще я снимам и ще кача снимки тук. Ще питам дали се продава. Тази в кв. Триъгълника е с кръгъл фар отпред  ::)

Февруари 07, 2013, 10:29:05
Отговор #24

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Сега се сещам и за една обявена преди 2-3 години, беше снимана на една платформа и май беше нещо кърпена. Вариант от 60-те години беше с монофар. Не беше баснословна цената , ако не се лъжа.

Февруари 07, 2013, 14:49:05
Отговор #25

Неактивен madjo1313

  • Публикации: 15
Да тази на платформата беше в Хасково за 3500 лв. а сега в мобилето е за 12000 оранжева на цвят.

Февруари 09, 2013, 00:39:22
Отговор #26

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Ха, явно отдавна не съм чел и виждам тази прекрасна тема. Борка, ще следя с огромен интерес процеса. Един ден и аз искам да притежавам това чудо на техниката и икона на дизайна.
ДС официално е признат за най-красива кола за всички времена. В някои класации си дели първото място с Ягуар Е-тайп, но трябва да се има предвид, че англичаните владеят половината Свят, за разлика от французите.

Февруари 09, 2013, 05:45:19
Отговор #27

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Алекс, знаеш, че я кътам няколко години и чопля по малко. Реших за разведряване на зимната обстановка да изкарам една тема на бял свят. Не че утре ще я свърша, напротив, просто трябва да се прави нещо зимъска  :)

Февруари 11, 2013, 16:11:10
Отговор #28

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ето още малко фотоси как вървят лека-полека действията с почистване и подготовка .













Февруари 11, 2013, 16:26:54
Отговор #29

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Боби,как си ги почистил и с какво ще ги пръснеш сега?