Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 77454 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 02, 2018, 15:51:06
Отговор #200

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Искаме още снимки - след концерта този път  :shy: :shy: :shy:

Април 02, 2018, 21:44:36
Отговор #201

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ето снимки....на Калояново

И заслужена награда (купа) за Ситроена от организатора  :)

п.п. На 3-тата снимка човекът с дъждобрана е емблематична фигура за RWD Опелите в БГ.Този човек говори с Борето минимум половин час на тема Citroen DS.Не разбирам хората,които се водят фенове на старите автомобили,но нямат очи за нищо друго освен любимата си марка."Сектанти" ли е терминът?
Аз лично се чувствам привилегирован,че имам възможност да разгледам подробно такъв емблематичен автомобил,че има кой да ми отговаря на въпросите,че има кой да ме повози,да ми даде да покарам (това беше заявка)  O:-)
Бъдете по-широко скроени,моля.....

Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 03, 2018, 20:58:25
Отговор #202

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И аз по време на "беседата" научих доста интересни неща за този модел, с които до момента не бях запознат. Примерно системата за автоматично вертикално регулиране на фаровете, която се управлява от... положението на задния мост. Изобщо това е изключителен автомобил с множество прости, но ефективни технически решения, на които повечето съвремени модели само могат да завиждат.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 03, 2018, 22:03:00
Отговор #203

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ха, Митак, това заслужава да бъде обяснено малко по-подробно, но не много. Всъщност радвам се, че си обърнал внимание на този дребен детайл по време на дискусията, но всъщност много емблематичен, понеже DS е един от пионерите в това отношение, а именно активните в завой и при наклон фарове.
Ако трябва да върнем лентата назад, би трябвало да разгледаме един феномен на т.нар. "РЕ-стайлинг" на един изключителен по успех автомобил, какъвто е Ситроен DS до 1967-а година, когато е въведен двусекционният сдвоен и активен фар на DS 19, действие , за което се изисква кураж, синтез и отличен краен резултат. Интродукцията на тази инженерна иновация е в тази 1967-а година.
Пускам два клипа за онагледяване историята и технологичния резултат от това нововъведение, за който не ги е гледал, въпреки че са известни :





В какво се състои механизмът за движение на фаровете при завъртане на волана и при наклон ? Решението е механично и въпреки че от днешна гледна точка в свят изпълнен със сензори и електроника нещата изглеждат прости, те не са били такива преди половин век.
Движението на фаровете в двете равнини се извършва последством стоманени струни с "балансиращ" механизъм за вертикалното положение и лостова система, закачена за рейката плйс стоманени въжета за "завиващите" фарове.

Ето общ план на системата :



На практика вертикалното регулиране става с командване от задна реактивна и предна реактивна щанга, за които има закачени стоманени струни. Краищата на тези струни завършват в балансираща ос в комбинация с пружина, а цялата система е свързана с отделна рампа, която е закачена са горните краища на основния фар. Той от своя страна има три опорни точки, от които само две са фиксирани, но са на ябълки, а третата е свързана с тази рампа, командваща двата фара едновременно.





Системата за "завиващите фарове е малко по-проста, въпреки че не изглежда така. На рейката има закачено рамо, което се свързва с вилка, на която има закачени две въженца, които от своя страна са свързани с фаровете за дълги светлини. Те от своя страна са хванати за корпуса на фара с лагеруващи оси на две точки - горе и долу.

Ето схема на двете системи - 1 и 4 са въженцата за завиващите фарове, а 2 и 3 са за вертикалния наклон :



Ето и една статия за профилактика на фаровете, на който му е интересно да разгледа и да разбере колко "простичка"  :) е системата.

http://www.dsclubrevolution55.fr/technique/changement-de-phare

А колегата Немо, приемам забележката за карането, ич не се сетих да ти предложа, ама ти кебапчета ли имаше в устата ? И ако искаш да знаеш с Владо си говорихме 50/50 за Опели и ДС-и, щото аз навремето щях да вземам Берлината, дето сега е при него  :P


 


« Последна редакция: Април 03, 2018, 22:07:11 от hydrometalique »

Май 19, 2018, 20:51:19
Отговор #204

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
От френските машини днес (Спасов ден)  DS  ме зарадва супер яко.  Рената нещо не блестяха.  Пежо също. 8)) То не ,че имаше много френски коли.Слабо се представяме нещо.  :-\ Много немци бе... то Мерцедес до Мерцедеса и до него Мерцедес. И американци... И англичани...

Август 06, 2018, 11:22:13
Отговор #205

Неактивен sparkybg

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Поздравления за страхотния проект и изпълнението му!

Имам и въпросче - откъде купувате PVC кантовете? От няколко дни търся но до тук нищо. Иначе с платове и кожи проблем общо взето няма - текущо не работя по твърде стар автомобил и не се гони 100% автентичност, но с кантовете удрам на камък.

Август 06, 2018, 14:25:50
Отговор #206

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
PVC кантове да разбирам тези на тапицерията ли ?
Моите съм ги вземал от един чичка в село Ягодово - на 5 км от Пловдив. Телефон и име нямам. Ходи се на място и или си избираш от гамата му готови заготовки, или си поръчваш /ако се съгласи/. Той е нещо като прототип на Седларов от филма "Опасен чар" . Има си някаква работилничка там и прави такива кантове с перо, за да могат да се влагат в ъглите на тапицерията. В Ягодово човек трябва да пита местните, за да го открие. Аз така го открих.

Август 06, 2018, 14:56:49
Отговор #207

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
PVC кантове ->За София - х-л Галант , по пътя за Панчарево от дясно...

Август 07, 2018, 11:59:33
Отговор #208

Неактивен sparkybg

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Благодаря много! Ще преслушам тия по пътя за Панчарево тия дни.

Август 09, 2018, 15:11:06
Отговор #209

Неактивен sparkybg

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Ходих, купих.

Но магазина е преместен (доколкото разбрах от м.Март насам) на ул.Жеко войвода 5, до вх.А.

Ей-тук:
https://www.google.com/maps/@42.650491,23.3593572,3a,37.6y,94.7h,83.11t/data=!3m6!1e1!3m4!1sV6OuLgVx34dRoekDGhe_xA!2e0!7i13312!8i6656

Цена червено, бяло, черно - 4лв за метър. Няколко други цвята (сиво, зелено например) са с друга конструкция (не шлаух с перо, ами имитиращо същото свито PVC фолио) и са по 3лв. за метър.

Благодаря отново.