Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 77478 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2013, 16:37:21
Отговор #30

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Тези дребните неща с телената четка на бормашината и диска с шкурката на флекса. След това с екоксиден грунд и чакат бояджията някой ден.

Февруари 11, 2013, 19:43:13
Отговор #31

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Аз да запитам би ли споделил този жълтеникавият грунд какъв е?
Фосфатен или нещо друго? Епокси жълтеникаво ?
:)
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Февруари 11, 2013, 20:26:35
Отговор #32

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
 :D
Не, това в случая е боя. Вапцах го вместо грунд, после го боядисах в черно. Това е една ламарина, която крие задната реактивна щанга и стои в багажника , покрита с мокет. Не се вижда и няма никакво значение , затова и я намацах с боя, която имах после я боядисах в черния си цвят.

Понеже гледам , че разни случайни снимки, които съм правил само за себе си предизвикват интерес, ще си позволя да кача още  ;)












Февруари 11, 2013, 23:15:47
Отговор #33

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Оказа се, че Ситроена в кв. Триъгълника вече не е там. Също така той е същия, който беше в пряката на Цариградско шосе. Преди две години е преместен в Триъгълника. В момента колата е в сервиз при нов собственик. Сервиза се намира в края на ул. Хайдушка песен, която е пряка на ул. Резбарска. Това е    в кв.Хаджи Димитър срещу мелницата
Ето снимка на колата от февруари 2009г.

Февруари 12, 2013, 07:06:26
Отговор #34

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
А, баш тая базука щях да купувам за донор.
Обаче се отказах. Два пъти ходих да я гледам и даже платформа бях уговорил, то даже накрая автовозаджията ме отказа окончателно. Тя е така заровена в пръстта, че няма вдигане. Тръгнеш ли да я повдигаш ще се разцепи и разпадне. Ситроенът не е като другите бараки - напомпиш гумите и я търкулнеш  :) Най-ценното в колата може да се каже, че е бил моторът. Иван от Райска градина разправяше, че бил ремонтиран и работел доволно добре едно време. Това е 19-ка, те са принципно най-тихи като работа. Останалото по колата е жива мъка. Пък и нещо действително ме усъмни, че някой, който не е собственик на колата иска да ми я продаде  ;)

Февруари 12, 2013, 10:07:03
Отговор #35

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Същата такава червена скрап на жълти табли, дълги години гниеше в Редута... Според мен беше неспасяемо изгнила до покрива.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 13, 2013, 15:39:09
Отговор #36

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Айде следваща серия  :)
Можем да я наречем "калници"
















Февруари 13, 2013, 22:34:26
Отговор #37

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Сетих се за един Ситроен в кварталчето срещу Метро 2 - Люлин, на две крачки от кръстовището за Божурище. Ето снимки от днес на колата, която седи там от доста време и карта как да стигне човек до нея. Миналата година имаше и два Опел Рекорд , но са изчезнали. Останало е едно Пежо 404  C:-)




На снимката съм хванал Метро , кръстовката за Божурище и с червена точка , двора с колите.  ^-^

Февруари 14, 2013, 11:07:23
Отговор #38

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тоя зеления варел предполагам е за хидравличното масло, не очаквах да е толкова голям. Някои рали-автомобили със сух картер, като Шкода 130 РС примерно имат подобен съд за моторно маслото. Иначе тия "сутиени" Де Гол са феноменални - също като костенурките са едни от най-дълго и масово произвежданите модели, въпреки това държат високи цени в колекционерските среди и явно има защо... ти имаш и CX нали? Остава само един 15CV ТА, за да събереш трите може би най-красиви и авангардни коли в историята на марката а и въобще на френското автомобилостроене :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 14, 2013, 13:53:49
Отговор #39

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Да, имам СХ и то Турбо Престиж  :)
В Траксионите се заглеждам, но съм още малък. Като порасна ще си купя един такъв, готовичък, да не го ръчкам много  :D
Зеления варел наистина е за хидравличното масло. Все пак във вените на туй чудо текат няколко литра зелена кръв  :)
Между другото, за който не се е интересувал - още в началото на 50-те години има изготвени прототипи на Траксион с хидравлично окачване, но все пак премиерата се осъществява на DS. А иначе по отношение дълголетието - Траксион се произвежда от 34-а до 55-а година, ДС от 55-а до 75-а , а СХ от 74-а до 91-а, като ДС се произвежда във внушителните милион четиристотин и 50 хиляди екземпляра, а пикът в продажбите му идва в началото на седемдесетте години, т.е. петнайсет години след премиерата му !