Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 77483 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 15, 2013, 10:56:09
Отговор #40

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Този зеления окопан ДС видимо не става за нищо  :-\
А като говорим за милиони : During a production run of 42 years between 1948 and 1990, 3,872,583 2CVs were produced, plus 1,246,306 Fourgonnettes (small 2CV delivery vans), as well as spawning mechanically identical vehicles including the Ami: 1,840,396; the Dyane: 1,444,583; the Acadiane: 253,393; and the Mehari: 144,953, a grand total of 8,756,688, of which there are still 3,382 on the road in the UK as of January 2013.[7]

Иначе ТА са големи красавци. Има 2-3 около София, които се виждат по парадите.

Март 06, 2013, 15:33:05
Отговор #41

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, не мога да повярвам че чак толкова много Мехарита са правени...  :)
Интересно в БГ дали е имало някое някога, и дали седи още у нас?

Март 06, 2013, 15:38:47
Отговор #42

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, имам СХ и то Турбо Престиж  :)
В Траксионите се заглеждам, но съм още малък. Като порасна ще си купя един такъв, готовичък, да не го ръчкам много  :D
Зеления варел наистина е за хидравличното масло. Все пак във вените на туй чудо текат няколко литра зелена кръв  :)
Между другото, за който не се е интересувал - още в началото на 50-те години има изготвени прототипи на Траксион с хидравлично окачване, но все пак премиерата се осъществява на DS. А иначе по отношение дълголетието - Траксион се произвежда от 34-а до 55-а година, ДС от 55-а до 75-а , а СХ от 74-а до 91-а, като ДС се произвежда във внушителните милион четиристотин и 50 хиляди екземпляра, а пикът в продажбите му идва в началото на седемдесетте години, т.е. петнайсет години след премиерата му !

Реалната производствена премиера на хидроокачването май е именно в Тракциона.  ;D
През 1953 ли 54 год, не помня точно, почват да правят мисля дългите Фамилиалета тракциони, с ниворегулиране, всъщност с изцяло новата система хидроокачване, но само на задния мост.
И тая система във финалния Тракцион, е абс. подобна като цялото окачване от ДС/ИД дебютиралата система.

Април 07, 2013, 18:27:49
Отговор #43

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Малко раздвижване с нови оригинални задни накладки  :)




Април 20, 2013, 20:26:52
Отговор #44

Неактивен genzlat

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
    Боре,
 до тук чудесно вървят нещата, и темпа ти е добър-    а най-чудесно е дето темата правиш тук, а не там........ :)

Април 20, 2013, 21:31:22
Отговор #45

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Ми къде да я прави, като там има само пластмаса и силикон  O0

Април 20, 2013, 21:57:45
Отговор #46

Неактивен genzlat

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Ми, Алекс, не знам, ама и жандармерия много  O0

Април 20, 2013, 22:36:08
Отговор #47

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Тук имам какво и най-вече на кого да споделя. Още по-важно -да обсъдя и да намеря съвети и идеи. "Там" мога да получа само потупване по рамото и айде отново в темите как да си оправя часовника на таблото и къда да си заведа кучето на фризьор  ;D  Но нека все пак не правим излишни паралели, никой няма нужда от тях.
Започнах работа по дясната страна на колата, понеже вече мина процеса на обработка на дъното. Стана страхотно. Ще кача снимки.

Април 21, 2013, 20:14:35
Отговор #48

Неактивен genzlat

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
аре,чакаме.....Боре  :)

Април 22, 2013, 17:17:46
Отговор #49

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ето и обещаните снимки.
Пръснах дъното на колата с битум. Както коментирахме с колегите в друга тема се колебаех дълго време за вида и марката на подовото покритие и накрая случайността ме заведе в Баумакс  :D В търсенето на пистолет за шагре приятел ми подшушна, че там има промоция на пистолет в комплект с туби битум антикор италиански. Отидох и си взех един комплект за проба - така или иначе щях да си търся пистолет , викам айде да пробваме. Пръснах и останах изключително доволен - меко, еластично добра покривност, равномерен слой и бавно съхнене. На места още не е изсъхнало. За марката не ме питайте - няма такава. Просто пробвах и ми хареса резултата. Впоследствие същият този приятел ми подшушна друга технология за подово покритие, но беше вече късно, бях напръскал. Иде леч за втечнен полиуретан уплътнител. Виждал съм го, продава се от много марки за покривни лепила. Пинизът е да се втечни с разредител, за да минава през пистолета и после става супер покрритие - адски еластично и устойчиво. Но да не се разводнявам в темата ...
Дъната, както и цялата ми кола са кърпени от много добър майстор, лека му пръст на човека . След кърпежа са били запечатани и съхранени заварките. Аз обаче минах всичко наново с почистване, изглаждане и преобразувател. След това минах с цинк и лепило на шевовете. Чак накрая пръсках антикора.
Ето последователността и резултата :