Автомобили > Френски автомобили

Citroen DSuper 1970

<< < (2/48) > >>

baccara:
Браво!!! ;) поздравления и от мен.ДС е един от символите на Франция.Много красив автомобил!Продължавай така и за  напред, и давай снимки да следим какво става с тази красавица.

fulcrum:
Неизменно с Венци! :)

GT:
Аз съм го разглеждал в ДС клуба. Как звучи само, ДС. Или на друго място, но точно същия Ситроен беше.   На живо не съм го видял, но и това ще стане. Тъкмо и ще го наснимам.  Разкошна кола. Ако и нея направиш, като СХ-а, не знам.  O0   СХ-а си е по-готин, а и върви повече, има турбо....Класика страхотна са и двата.  Много искам да се повозя в ДС-ът по паважа. А с СХ-а пак искам да се повозя, но на асфалта и поне един път с всичката газ да усетя.  O0

Главата демонтирахте ли пружини клапани за проверка ? Ако сте, чудесно. Ако не сте, груба грешка. Хубаво е и трябва да се проверят водачи, клапани/легла, ъгли и да се паснат.  Повярвай, ще си спестиш много неприятности в бъдеще. Не го карай на газ.  :)  То има ли някой, който да е сложил LPG  на такъв Ситроен ? Не съм видял такъв.  :-[     Ако имаш нужда от помощ, морална подкрепа и дружина за напъване на всякакви неща, имаш ми телефона.

pavni:
 Др. Живков ме изпревари, но нека и аз се запиша-винаги може да разчиташ на помощ от мен-транспорт ,знания-доколкото ги има, физическа сила, познанства...

hydrometalique:
Тръпката с Дс-а е друга, автентична. Сх е съвременен автомобил. Въпреки че се ражда през 1975-а, притежава всички съвременности, освен еърбег. Дс е автомобил от друга епоха, времената на неговия живот са изпълнени с финес и носталгия, животът е бил изпълнен с дух на джентълменско поведение, съчетано с реформаторско настроение. Дс се появява през 1955-а и още с появата си става легенда. Досега не е подобрен рекордът му за брой продажби на премиера. И това не е случайно. След Войната Европа е жадна за новости, идеята за късане с миналото е жива и дава тон за много революционни промени - не само инженерни, но и духовни. Не случайно дизайнерът Фламинио Бертони е скулптор.
Кола като Ситроен Дс е вдъхновение за хората, които са я притежавали в нейната си епоха, но е символ за вдъхновение и в днешно време. Затова съм убеден, че има коренна разлика с моделите след нея. Духът,митологията и ореолът около нея я правят различна. Естествено не бива да се подценява и чисто инженерната и стойност. Напротив - гениалността и революционността на многобройните иновации допълват тази визия на елегантна загадъчност и поетика на машината, част от символиката на една епоха.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия